Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kto bywał na kolejnych edycjach lubelskiej Nocy Kultury pewnie zauważył, że z roku na rok przybywa instalacji, które przykuwają uwagę fotografów i posiadaczy smartfonów. Tegoroczna, 17. odsłona miejskiego festiwalu proponuje sporo takich instaspotów.
Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie świętuje jubileusz 20-lecia.
Na dziedzińcu Zamku Lubelskiego podczas dorocznego święta Bractwa odbyła się intronizacja Lubelskiego Króla Kurkowego. Został nim Andrzej Kępa. Nadano też tytuły brackie Marszałkom, Podstolemu i Wielkiemu Strażnikowi Kura.
304 lata temu wybuchł wielki pożar Lublina. Rocznicę tego wydarzenia upamiętniono na Starym Mieście.
18 prac Tamary Łempickiej trafiło do Muzeum Narodowego w Lublinie. Przywiózł je wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, którego wizytę wykorzystali pracownicy Centrum Spotkania Kultur, Filharmonii Lubelskiej, którzy poprosili szefa resortu o rozmowę z zarządem województwa na temat przyszłości ich instytucji
Było kolorowo i radośnie. Na scenie ustawionej na skwerze przy ulicy Pogodnej 7 w piątek (2 czerwca) podczas VI Wojewódzkiej Gali Integracyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami przez kilka godzin przedszkolaki oraz uczniowie ze szkół podstawowych i średnich zaprezentowały niezwykle ciekawy program artystyczny.
W jednym ze spektakli występuje aktorka, której nie było na świecie, gdy powstała Noc Kultury. Inny uczestnik był pięcioletnim dzieckiem w momencie inauguracji miejskiego festiwalu. Jutro Lublin nie kładzie się spać. Z 3 na 4 czerwca, już po raz siedemnasty artyści zmienią miasto nie do poznania...
Po kilku dniach prawdziwie letniej pogody czeka nas chwilowe ochłodzenie. W nocy z piątku na sobotę w naszym regionie spodziewane są nawet przymrozki.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od godz. 18 w piątek do końca niedzieli zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. Królewska. Takie zasady mają obowiązywać w każdy weekend czerwca.
W Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie odbył się Festyn Naukowo-Rekreacyjny. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania w środowisku lokalnym roli szkoły jako miejsca kształcenia i wychowania młodych ludzi, rozwijania ich zainteresowań i pasji.
Do dziesięciu lat więzienia grozi 29-latkowi z Łęcznej, u którego znaleziono spore ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie także za sprzedaż niedozwolonych substancji nieletnim.
Miejsca na platformie spotterskiej już tylko na rynku wtórnym. Bilety na Świdnik Air Festival są w ciągłej sprzedaży. Jeśli chcesz uniknąć kolejek, masz trzy dni na kupno ich w kasie kina Lot. Nie będziesz musiał stać po opaskę-wejściówkę. Dla uczestników wydarzenia – udogodnienia komunikacyjne
Długo wyczekiwana kontynuacja animowanego przeboju o Spider-Manie wkracza właśnie na ekrany lubelskich kin. "Poprzez Multiwersum" zapowiada się barwnie i widowiskowo. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
W czwartek wieczorem w Lublinie wystartował Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci Alfabet. Jego uczestnicy świetlnym korowodem przeszli ulicami miasta z placu Po Farze do Ogrodu Saskiego, który do niedzieli zamieni się w baśniową przestrzeń z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.
W Muzeum Wsi Lubelskiej odbył się Lubelski Dzień Dziecka. Podczas wydarzenia dzieci mogły podziwiać występy wokalne, wziąć udział w warsztatach z twórcami ludowymi, zasiąść na kierownicą wozu strażackiego lub włączyć koguta w policyjnym radiowozie. Był również pokaz pierwszej pomocy oraz symulator wypadków.
Cóż to była za miła, pełna uśmiechów wizyta! W Dniu Dziecka naszą redakcję przy Krakowskim Przedmieście 55 odwiedziły maluchy z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie.
Oj, działo się w Dzień Dziecka w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego na lubelskim Podwalu. Młodzież nie tylko pląsała w rytm popularnych utworów, ale także rywalizowała w sportowych zawodach. Była też balonowa wojna.
W czwartek w Lublinie stanęła już szósta figurka małego koziołka. To kolejny, który znalazł swój dom na Starym Mieście.
1 czerwca to w większości szkół czas imprez i atrakcji dla najmłodszych. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie obejrzeli inscenizację „Czerwonego Kapturka”. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że na scenie zobaczyli... swoich rodziców.
Czołg z II wojny światowej i związane z nim niezwykłe zdjęcie, papa mobile, odlotowe nagrody: przelot samolotem i szybowcem oraz skok ze spadochronu, a także pyszne jedzenie. Te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników 13. edycji Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Właśnie poznaliśmy jego program.
Tegoroczne edycja miejskiego festiwalu będzie roślinna, tajemnicza i pełna światła. Momentami też krucha jak szkło. Jedna z uczestniczek zaprasza na warsztaty mozaiki.
Od czwartku do niedzieli w Ogrodzie Saskim potrwa Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci „Alfabet”. Wydarzenie zainauguruje uroczysty korowód, który przejdzie przez centrum Lublina.
Agnieszka Farion, polonistka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Radzięckiej (gm. Frampol) wygrała I I Wojewódzki Przegląd Twórczości Wokalnej Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
Już wiadomo, kto zajmie miejsce Dariusza Litwiniuka w Radzie Społecznej bialskiego szpitala. Ale miejsce jej przewodniczącego wciąż jest puste.
24 pokazy są planowane w czerwcu w fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Sześciokrotnie zaprezentowane zostanie nowe widowisko, nawiązujące do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży.