Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kuchnia z całego świata zagościła na parkingu przed Areną Lublin. To może być pomysł na sobotni lub niedzielny obiad.
Na dniach rozpocznie się biznesowa delegacja polskich firm do Słowenii. Może to zaowocować mocniejszym wejściem krajowego biznesu na rynek bałkański.
Już za moment Wielkanoc i naturalne jest pytanie, czy najbliższa niedziela jest dniem, w który będą otwarte sklepy. Słowem; czy 26 marca to niedziela handlowa.
Poza 21 marca, kiedy to rozpoczyna się astronomiczna wiosna, zmiana wskazówek zegarka z godziny 2 na 3 oficjalnie potwierdza, że rozpoczyna się nowa pora roku. I tak też będzie w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedziele nasz sen będzie krótszy o godzinę.
Przez Stare Miasto w Lublinie przeszła Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Uczestnicy w piątkowy wieczór modlili się w intencji osób uzależnionych.
O godzinie 13 sprzed budynku, w którym swoją siedzibę ma dziś Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, wyruszyli uczestnicy Marszu Pamięci. Uczestnicy dotarli do miejsca, gdzie w marcu 1942 roku rozstrzelano dzieci i ich opiekunki z żydowskiego sierocińca.
Dziś dają 249. przedstawienie: „Damy i huzary” Aleksandra Fredry. Komplet widzów już dawno zapewniony. Obsypany wieloma nagrodami Amatorski Teatr Towarzyski z Lublina tworzą z pozoru zwykli ludzie: nauczycielka, fryzjerka, menadżerka w dużej korporacji, policjant, księgowa, informatyk, urzędnicy, pracownicy administracji, studenci, ale przede wszystkim Dariusz Boruch, antreprener.
Sprawdzamy prognozę pogody na najbliższe dni dla województwa lubelskiego.
W Lublinie popularnym określeniem jest „brejdak”, czyli brat. Lubelską gwarę można również zobaczyć na kamienicy przy ul. Zamojskiej, gdzie widnieje neon autorstwa Tomasza Pieńczaka pt. „Brejdaki". Ale w stolicy województwa pojawią się też… bratki. Od dwóch tygodni trwają wiosenne prace porządkowe i zielarskie, a to wszystko za sprawą wiosny, którą już widać w lubelskiej przestrzeni miejskiej.
Fundacja Heuresis niedawno zakończyła projekt Lubelskiej Sceny Poetyckiej, a już rusza z nową inicjatywą. Mowa o projekcie "Z frazą", który zostanie zainaugurowany już 24 marca o godz. 20 w lokalu Qulturalna (ul. Grodzka 26).
Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią wraca akcja „Twój dar serca dla Hospicjum”. Organizatorzy apelują do zainteresowanych szkół o włączanie się w to przedsięwzięcie.
Dzień ten został wybrany dla upamiętnienia zbrodniczej egzekucji dokonanej przez niemiecką żandarmerię w Markowej, na Podkarpaciu, na rodzinie Ulmów.
Nad Bystrzycą spotkają się uczestnicy dwóch akcji. Jedni z kajaków, inni pieszo będą zbierać opony i inne odpady z koryta rzeki i jego sąsiedztwa. - Lublinianie traktują Bystrzycę jak śmietnik – narzekają organizatorzy jednego z przedsięwzięć. Można dołączyć do obu.
W ramach cyklu "Rozmowy o wolności" magazynu "Kultura Enter" odbędzie się spotkanie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). Wydarzenie poświęcone tematyce wolności mediów zaplanowano na 30 marca o godz. 17.
Ze szpitala MSWiA w Lublinie odchodzą doświadczeni lekarze, bo nie mogą dojść do porozumienia z dyrektorem Konradem Sawickim. Skargi w tej sprawie dotarły już do lubelskiego oddziału NFZ. Tymczasem, dyrekcja placówki MSWiA donosi do prokuratury na prezesa Lubelskiej Izby Lekarskiej.
W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Ale to nie jedyne zmiany jakie czekają na mieszkańców Lublina. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą również pamiętać, że będzie to miało wpływ na godziny odjazdów i przyjazdów autobusów nocnych.
Miasto szuka wolontariuszy chętnych do włączenia się w wiosenną akcję ratowania migrujących płazów w okolicach Zalewu Zemborzyckiego. Ich zadaniem będzie pomoc w przenoszeniu tych niewielkich zwierząt w bezpieczne miejsca.
Miasto uhonorowało osoby i instytucje zaangażowane w rozwój polityki rodzinnej. To dzięki nim cztery tysiące lubelskich rodzin biorących udział w programie „Rodzina Trzy Plus” mogą liczyć na ulgi, zniżki i bonusy.
„Mapę problemów Lubelszczyzny” tworzy europoseł Krzysztof Hetman (PSL). W nagrodę za wskazanie bolączek naszego regionu można polecieć do Brukseli.
Przyłącz się do akcji sprzątania brzegów Bystrzycy. W najbliższą i kolejną sobotę Grupa Posprzątajmy Lublin z firmą Oponeo zapraszają do wiosennego porządkowania brzegów rzeki. Na cenzurowanym będą stare opony, ale innym śmieciom tez się „nie upiecze”.
2 kwietnia ulicami Lublina przejdzie marsz wdzięczności za dar życia i nauczania Jana Pawła II. Tymczasem radni PiS przygotowują uchwałę, w której chcą bronić papieża.
W środę policjanci z województwa lubelskiego pieczołowicie przyglądali się kierowcom i na ich zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tylko w środę policjanci ujawnili ponad 2,1 tys. wykroczeń.
PKP Intercity zapowiada, że po wakacjach wystartuje z nowym połączeniem kolejowym z Lublina. Skład ma jechać przez Radom, Łódź do Poznania.
Ona 50 lat. On 70 lat. Najpierw skusiła seniora, a potem okradła i pobiła.
Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) zaprasza na tegoroczną edycję cyklu wyjątkowych koncertów pod hasłem "Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim". Pierwszy z koncertów będzie miał charakter pasyjny i odbędzie się już 26 marca o godz. 18.45.