Darmowe porady ekspertów, wymiana doświadczeń i szansa na nowe znajomości. Taką okazję będą mieli w sobotę pacjenci hematoonkologiczni i ich bliscy.
Spotkanie „Akademia Pacjenta” jest organizowane przez wrocławską fundację Carita im. Wiesławy Adamiec. Wydarzenie jest skierowane do pacjentów zmagających się z chorobami krwi i szpiku w tym np. z chłoniakiem, szpiczakiem czy przewlekłą białaczką limfocytową oraz ich bliskich i wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat nowotworów.
Warsztaty, prelekcje i dyskusje poprowadzą hematolodzy oraz fundacje działające na rzecz pacjentów onkologicznych. Prezes fundacji zaznacza, że wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród chorych.
- Utwierdziło nas to w przekonaniu, że nasza inicjatywa jest potrzebna pacjentom z chorobami krwi i szpiku, ponieważ stwarza możliwość rozmowy z ekspertami, dając tym samym dostęp do rzetelnych informacji. Doskonale wiemy też, jak ważne w procesie terapii jest wsparcie innych chorych, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. Są oni dla chorego i opiekunów źródłem bezcennych informacji jak poruszać się w systemie ochrony zdrowia i jak sobie radzić w życiu codziennym, dlatego Akademia Pacjenta to także świetna okazja do zawarcia nowych znajomości z osobami o podobnych doświadczeniach zdrowotnych – podkreśla Łukasz Rokicki, prezes Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec.
Wśród prelegentów znaleźli się między innymi:
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej UM w Lublinie
- dr hab. n. med. Norbert Grząśko, specjalista z zakresu hematologii i chorób wewnętrznych
- dr n. med. Marta Morawska, specjalista z zakresu hematologii i chorób wewnętrznych
- Łukasz Rokicki, prezes Fundacji Carita im. Wiesławy Adamiec
- Ewa Nawrot, starszy koordynator ds. współpracy z organizacjami pacjentów, Fundacja DKMS
Eksperci poruszą tematy m.in. diagnostyki i charakterystyki szpiczaka plazmocytowego, roli fizjoterapii w chorobach hematoonkologicznych czy aktualnych metod leczenia chłoniaków i istoty badań klinicznych w walce z nowotworami.
Spotkanie potrwa w godz. 9-15 w dniu 13 kwietnia w Hotelu Ibis Styles w Lublinie. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez stronę internetową www.akademiapacjenta.com.pl.