Do niedzieli potrwa Carnaval Sztukmistrzów, który z powodu epidemii mocno różni się w tym roku od wcześniejszych edycji. Nie ma ulicznych występów, a spektakle są płatne. W programie są także bezpłatne wydarzenia, na które brak już wejściówek, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można przechwycić jego miejsce.
Tegoroczny festiwal zobaczymy pod dodatkowym tytułem „Incydent polski”, bo ze względu na ogłoszony stan epidemii nie zobaczymy tylko artystów z Polski, bez gości zagranicznych. Widzowie muszą się liczyć z tym, że przy wejściu na teren imprezy mogą być poddani bezdotykowemu pomiarowi temperatury i jeśli będą mieć gorączkę, nie zostaną wpuszczeni.
Za 10 zł
Bilety na płatne spektakle w cenie 10 zł są do nabycia przez aplikację Going. Co można zobaczyć?
- Tres de la Nada w spektaklu „H2Oooops” to posługująca się klaunadą i pantomimą opowieść o podróży do wnętrza ziemi (plac przy dawnej siedzibie teatru Andersena, piątek o 17.00, niedziela o 14).
- Wrzące ciała z widowiskiem „Śmierci śmiech” o zderzeniu skrajnych indywidualności: śmierci i klauna (plac przy dawnej siedzibie teatru Andersena, piątek o godz. 20, sobota o godz. 16).
- Warszawski Cyrk Magii i Ściemy z musicalem „Człowiek Lew” inspirowanym historią mężczyzny, którego choroba skutkowała nadmiernym owłosieniem całego ciała. Mężczyzna został sprzedany do obwoźnych pokazów (Błonia, niedziela, godz. 15).
- Kolektyw Kejos ze swoim „Epitafium Błazna” przeniesie widzów do świata Williama Szekspira, ze szczególnym uwzględnieniem błazna (plac przy dawnej siedzibie teatru Andersena, sobota o godz. 19, niedziela o godz. 17).
- ALE Circus Circus Dance Company zaprezentuje swoje widowisko „VII” – zobaczymy bunt kobiety przeciw zasadom narzuconym przez sześciu mężczyzn, jej drogę ku odważnemu kreśleniu własnych reguł (Błonia, niedziela, godz. 19).
Bez opłat
Wejściówek na bezpłatne widowiska już nie ma, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można zająć jego miejsce. Gdzie można próbować szczęścia?
- Busker show: iluzjoniści, akrobacje, ogień, klaunada, kobieta-guma, taniec hula-hop, ewolucje na drabinie (browar przy Bernardyńskiej, piątek o godz. 19, sobota o godz. 18, niedziela o 17.
- Prometeusz: opowieść bez słów o Prometeuszu, który wykradł bogom ogień i dał go ludziom, przedstawiona ruchem, tańcem i ekwilibrystyką przy dźwiękach jazzu, hip-hopu, muzyki bałkańskiej i klasycznej (Błonia, sobota, godz. 20.30).
- Dziady Kazimierskie i Rury Wydechowe (koncert) – muzyczna opowieść o Kazimierzu Dolnym (Błonia, niedziela, godz. 21).
Z ulicy
- Bez wejściówki lub biletu zobaczymy ludzi spacerujących po zawieszonych wysoko taśmach w ramach Urban Higline Festival. Taśmy będą rozpięte nad Rynkiem, między Ratuszem a Bramą Krakowską oraz między Centrum Spotkania Kultur a Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Spacery ujrzymy w piątek i sobotę od godz. 10 do 18, a w niedzielę od 9 do 17.
- Ludzi chodzących po taśmach zobaczymy w piątek, sobotę i niedzielę też na terenie browaru przy Bernardyńskiej. W tym celu należy się tam zjawić punktualnie o godz. 18, 19, 20, 21 lub 22.
Za darmo i bez rejestracji można będzie pójść do plenerowego kina w browarze przy Bernardyńskiej. Seanse zaczynają się o godz. 20.30. Oto repertuar: piątek: „Klauni”, sobota: „Człowiek-słoń”, niedziela: „Volta”.