To okazja m.in. dla tych, którzy po obronie licencjatu zrobili sobie przerwę.
– To oferta dla absolwentów studiów licencjackich, którzy chcą uzyskać tytuł magistra – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Dla tych, którzy mieli przerwę, a teraz chcą dokończyć studia. Albo dopiero teraz bronią prace licencjackie.
– Studia II stopnia umożliwią Ci uzyskanie specjalistycznej wiedzy i przygotują do pracy w zawodzie. Nauka trwa trzy lub cztery semestry i kończy się obroną pracy magisterskiej – zachęca uczelnia. Kandydaci mają czas do 3 lutego.
Teraz do politechniki dołączają kolejne uczelnie. Zapisy właśnie rozpoczął lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Tu również do wyboru jest kilkanaście kierunków uzupełniających studiów magisterskich, m.in. rolnictwo, hipologia i jeździectwo, ochrona środowiska, architektura krajobrazu, ogrodnictwo czy biotechnologia. Są też dwie nowości: ochrona roślin i kontrola fitosanistarna oraz behawiorystyka zwierząt. Ten drugi kierunek, nazywany potocznie psychologią zwierząt, jest jedynym takim w kraju.
Rekrutuje też lubelska Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Tu na kandydatów czeka logistyka (studia licencjackie) i transport (uzupełniające magisterskie). Z kolei w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie można się jeszcze dopisać do grup, które rozpoczęły studia licencjacie od października.
Lada dzień zimową rekrutację rozpocznie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. – Na niestacjonarne studia dla absolwentów kolegiów nauczycielskich. Kierunki to filologie: polska, angielska i germańska, praca socjalna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz pedagogika – zapowiada Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS. – Będziemy także prowadzić zapisy na 2-semestralne studia podyplomowe z rachunkowości.
Te zaczną się na przełomie stycznia i lutego.