Tłumy spacerowiczów przewijały się dzisiaj przez odnowiony park Ludowy otwarty we wtorek po półtorarocznej przebudowie.
Szczególnie oblegane są obydwa duże place zabaw: jeden dla najmłodszych, drugi dla nieco starszych dzieci. Młodzież chętnie korzysta z toru do jazdy rowerem z ziemnymi hopkami. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się plenerowe instrumenty muzyczne (jest ich jedenaście) ustawione w pobliżu alejek. Nie brakuje też osób z psami, dla których urządzono trzy wybiegi z urządzeniami do tresury i zabaw. Najpopularniejszym z wybiegów okazuje się ten koło głównego wejścia od al. Piłsudskiego.
Do pewnych atrakcji trudno jeszcze dotrzeć nie ubrudziwszy się błotem, które w pewnych miejscach wciąż jest mocno zauważalne. Żeby skorzystać z części urządzeń trzeba zejść z alejki i wejść na plastyczną ziemię, tak jest np. w przypadku trampolin, części instrumentów muzycznych, czy leżaków od strony ul. Muzycznej. Za sprawą dziecięcych bucików kolor torfowej gleby przybrała już duża część, jeśli nie większość z 82 granitowych mebli ustawionych wzdłuż alejek.
Spacerowicze chętnie oglądają fontannę, która ma być czynna od wiosny do jesieni. Urządzono ją w miejscu dawnego amfiteatru. Niecka wyłożona jest mozaiką z wizerunkami ryb żyjących w pobliskiej Bystrzycy, zaś dysze mają formę srebrzystych kul. Nowym elementem jest też kładka łącząca park z bulwarem po drugiej stronie rzeki, przystań kajakowa i zejścia nad wodę, powstały też linaria, siłownia oraz place do ćwiczeń. Samych ławek jest 150, do tego 72 krzesła, 30 leżaków, 15 stolików piknikowych, 24 mniejsze stoliki (w tym 12 z szachownicą), 30 hoteli dla pszczół, 90 budek dla ptaków, 30 budek dla nietoperzy, 66 stojaków na rowery oraz 320 latarni.
Całkowity koszt odnowy parku przekroczył 44 mln zł, z czego 20,5 mln pokryła unijna dotacja.