W czwartek oraz 9 i 15 września można wziąć udział w internetowym szkoleniu na temat zieleni miejskiej, gromadzenia deszczówki oraz działania na rzecz przyrody. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych.
Webinaria zaczynające się o godz. 18 będą zorganizowane w ramach projektu „Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto”, którego efektem ma być urządzenie na koszt miasta dwóch ogrodów deszczowych. Są to niecki obsadzone specjalną roślinnością, w których gromadząca się deszczówka może powoli wsiąkać w glebę, zamiast spływać ulicami do kanalizacji.
W czwartek o godz. 18 o zieleni będą opowiadać Piotr Szkołut i Ewa Trzaskowska z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL. 9 września o wodzie powiedzą Tomasz Begier z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Aneta Zienkiewicz (architekt krajobrazu, współtwórczyni pierwszych w Lublinie ogrodów deszczowych. 15 września o inicjatywie społecznej będą mówić Witold Szwedkowski z Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej oraz Paulina Paga z fundacji Teren Otwarty oraz Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.
Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy na portalu Facebook odszukać wydarzenie „Ogrody Deszczowe. Dobrze nawodnione miasto – webinaria”. Wydarzenie organizuje Fundacja Sendzimira na zlecenie samorządu Lublina.