Dzięki uczonym z Lublina, na jednej stronie internetowej znajdzie się dorobek naukowców z Polski i zagranicy.
- Wortal "Wiedza i Edukacja” to zupełnie nowatorskie przedsięwzięcie - mówi Radosław Bomba z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS, jeden z pomysłodawców portalu. - Do tej pory w Polsce nie było internetowego serwisu z tak bogatym zbiorem naukowej wiedzy.
Idea jest prosta. - Chcemy zachęcić naukowców, żeby sami chwalili się swoimi pracami i udostępniali je innym - wyjaśnia Bomba.
- Zapraszamy do współpracy wszystkie placówki naukowe, oświatowe oraz osoby prywatne z kraju i z zagranicy - dodaje prof. Andrzej Radomski z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS, redaktor naczelny wortalu. - Zachęcamy do nadsyłania lub samodzielnego umieszczania na naszych stronach wszelkich materiałów z naukowej działalności.
Tak, jak zrobił to dr Stanisław Hanuszewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, autor "Znaczenia fallibilizmu”. - Na temat tej teorii filozoficznej ukazuje się bardzo niewiele publikacji - tłumaczy naukowiec. - Umieszczenie pracy na takim wortalu daje szansę, że dotrze ona do wielu osób, zamiast leżeć w szafie.
- Chcemy, żeby wortal stał się miejscem wymiany doświadczeń i myśli - podkreśla Bomba. - Żeby korzystali z niego także uczniowie czy studenci. Na pewno znajdzie się tutaj miejsce do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Młodych do serwisu mają przyciągnąć zwłaszcza materiały multimedialne: filmy wideo z konferencji naukowych czy nietypowych lekcji.
W wortalu nie zabraknie też prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, referatów czy fragmentów książek. - Współpracujemy z Polskim Wydawnictwem Naukowym, dzięki czemu możemy liczyć na nowości wydawnicze - mówi Bomba.
Organizatorzy serwisu chcą też stworzyć własną encyklopedię naukową. Hasła będą w niej umieszczać sami użytkownicy.
WIĘCEJ NA HTTP://WIEDZAIEDUKACJA.PL