Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2023 r.
7:35

Noc Kultury w Lublinie: Zobacz, na co trzeba mieć wejściówkę

Autor: Zdjęcie autora oprac. agdy
0 A A
Ubiegłoroczna Noc Kultury
Ubiegłoroczna Noc Kultury (fot. Michał Siudziński/Archiwum)

Ważne informacje dla wybierających się na lubelską Noc Kultury. 26 maja zostaje uruchomiona rezerwacja wejściówek na wydarzenia z ograniczoną widownią. Po drugie, sobotnia Noc Kultury zacznie się dzień wcześniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Noc Kultury zaplanowano z 3 na 4 czerwca 2023. To wówczas widzowie będą mieli do wyboru ponad setkę wydarzeń. Wszystkie dostępne gratis. Jedynie kilka z nich, z uwagi na komfort uczestników będą do oglądania i przeżywania po okazaniu bezpłatnej wejściówki. Rezerwacja online wejściówek zacznie się w piątek (26 maja) o godz. 11.00.

Jak to zrobić?

Wybierz wydarzenie, które Cię interesuje.

Wypełnij formularz online dostępny na stronie nockultury.pl

Poczekaj na mailowe potwierdzenie od organizatorów, pamiętając że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.

Jeśli Ci się udało bezpłatne wejściówki możesz odebrać w Punkcie Informacyjnym Nocy Kultury na placu Łokietka 2 czerwca w godz. 17.00–20.00 i 3 czerwca w godz. 12.00–18.00

Jeśli nie uda Ci się z rezerwacją wiedz, że Twoje zgłoszenie oczekuje na liście rezerwowej. Jeśli ktoś zrezygnuje z wejściówki, organizatorzy będą się kontaktować z osobami z listy.

Uwaga! Wejściówki, które nie zostaną odebrane w Noc Kultury, do godziny 18, wracają do puli. Rezerwacje wygasają, a wejściówki są dostępne do odbioru dla wszystkich chętnych.

Zwiedzanie od kuchni

Noc Kultury od kuchni. 2 czerwca od godz. 18 do 19 spacer – nowość. Po raz pierwszy nocokulturowy spacer dzień przed rozpoczęciem imprezy! Nie wszystko będzie jeszcze gotowe! Na deser garść anegdot i ciekawostek, których nie znajdziecie w programie. Przewodniczką będzie Kinga Witkowska-Mirosław.

O miejscu zbiórki uczestnicy się dowiedzą drogą e-mailową.

192 osoby

Z 3 na 4 czerwca podziemia Browaru Perła ul. Bernardyńska 15. Zwiedzanie godz.: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30. Będzie 12 grup po 16 osób, dzieci do lat 6 nie potrzebują wejściówek. Uwaga, podziemiach panuje wilgoć, jest ciemno oraz znajdują się tam schody. Ponadto temperatura latem jest znacznie niższa niż na zewnątrz i utrzymuje się na poziomie 8-10 stopni.

Angielska NK

Nocne zwiedzanie – spacer w języku angielskim Martin’s City Tours, godz. 20.00–22.00 i 22.30–00.30. Będą dwie grupy po 30 osób. Przewodnik opowie o najbardziej spektakularnych punktach programu oraz o maleńkich nocokulturowych smaczkach. Nie zabraknie kilku ciekawostek o Lublinie i Starym Mieście.

Stary LubliNN

 „Lublin. Pamięć miejsca” – wystawa przy ul. Grodzkiej 21, wstęp o 19.00, 20.00, 21.00, 22.00. Każda z grup po 25 osób. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Lublin. Pamięć miejsca” poświęconej przedwojennemu Lublinowi zaprasza Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

Teatr od kulis

Spotkanie z duchami – zwiedzanie Teatr im. J. Osterwy od godz. 22.00 do północy dla 25 osób. Razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza…

Skarby ewangelików

Noc Kultury u Ewangelików zaczyna się o godz. 19. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy (ul. Ewangelicka 1) zaprasza 30 osób. Będzie możliwość zwiedzania kościoła z przewodnikiem, wysłuchania prezentacji zabytkowych organów (i obejrzenia tego królewskiego instrumentu z bliska!) oraz wysłuchania koncertu wokalno-organowego w wykonaniu muzyków działających przy parafii.

Noc na rzece

Spływ kajakowy z Kajakami Lublin i Piotrem Kańczugowskim w nocy przy świetle pochodni startuje o godz. 21 przy ul. Stadionowej – śluza na Bystrzycy za Areną Lublin. Jest 30 miejsc.

Warsztaty przy Grodzkiej 34/36

„W stronę abstrakcji” – tworzenie małych form malarskich w technice pastelu olejnego dla osób 16+ : 3 osoby 19.00–20.00 i 3 osoby 20.15–21.15 zaprasza ognisko plastyczne przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, ul. Grodzka 34/36 Liczba miejsc – 6 (2 grupy po 3 osoby)

Zajęcia prowadzić będzie Krystyna Rakowska – artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę pastelu olejnego. Każdy uczestnik zabierze wykonany przez siebie obrazek do domu.

Dla 10 osób „Nasz Lublin” – Lublin w sepii – pokaz malowania i warsztaty w godz. 19.00–21.15. Warsztaty z pokazem malowania fragmentu naszego pięknego miasta będą prowadzone przez Wiesława Stefańskiego – znanego lubelskiego akwarelistę. Zajęcia rozpoczną się 30 minutowym pokazem. Każdy z uczestników wykona obraz techniką akwareli w sepii.

8 osób zrobi akwarelowe zakładki – malowanie zakładek do książek z motywem roślinnym będzie w godz. 21.30–22.45. Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki malowania akwarelą „mokre na mokrym” i „mokre na suchym” oraz nauczą się prawidłowo rozprowadzać kolor. Wykorzystają nabyte umiejętności, malując akwarelami zakładkę z motywem roślinnym.

10 miejsc jest na „Mix-media w akwareli” – projektowanie i malowanie kartek okolicznościowych z motywami roślinnymi w godz. 21.30–23.00. Warsztat Mix-media w akwareli ma na celu pokazanie różnych technik malowania akwarelą poprzez jej reakcję z innymi materiałami.

Praca z ciałem

Biodanza ® Sistema Rolando Toro – warsztaty ruchu Beny Bożeny Tarki/Przestrzeni Pracy Twórczej Fararara w godz. 19.00–21.00 przy ul. Archidiakońskiej 6 dla 15 osób.

Biodanza to metoda pracy z ciałem, która wykorzystuje gesty i ruchy archetypiczne. Żeby zaistniała Biodanza, potrzebujemy muzyki, grupy ludzi i ruchu. To metoda powstała w Chile, a jej twórcą jest psycholog, antropolog i artysta Rolando Toro. Metoda ta funkcjonuje i działa na całym świecie.

30 cebularzy

Interaktywne pokazy wraz z warsztatami wypieku cebularza. 30 osób zaprasza Regionalne Muzeum Cebularza o godz. 19.00 na ul. Szewską 4. Interaktywny pokaz, w którym uczestnicy biorą czynny udział, połączony z opowieściami i pogadanką na temat znaczeń poszczególnych czynności, narzędzi i składników służących do wyrobu cebularza. Każdy pokaz zakończony jest warsztatami wypieku cebularza.

Teatr

Wojna domowa / Amatorski Teatr Towarzyski przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie – spektakl liryczno-satyryczny o godz. 19.00 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. 50 miejsc. Na spektakl złożą się utwory znakomitej pary: Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota.

Teatr Supełki: Spektakl teatralny „Jacek i Placek” według Kornela Makuszyńskiego o godz. 21.00 w MDK „Pod Akacją, sala nr 40. Widownia ma 50 miejsc.

W tym samym MOK, o godz. 23 wieczór z Teatrem Panopticum: Fragmenty spektakli i utworów śpiewanych obecnych i sprzed lat. Liczba miejsc – 50.

Nowa Generacja Teatralna zespołów międzynarodowych – etiudy teatralne – Fundacja Teatr Wschodni o godz. 19.00, widownia na 50 miejsc jest przy ul. Lubartowskiej 30A. Pokaz „work in progress” przygotowany przez międzynarodową grupę artystów z Czech, Węgier i Polski.

W tym samym miejscu o godz. 20.30 „Republika marzeń” – monodram Pauliny Prokopiuk. Liczba miejsc – 50. Podstawą scenariusza spektaklu są doświadczenia z podróży jednej z autorek do fińskiej Laponii, prawdziwe historie mieszkających tam ludzi i proza Brunona Schulza. Spektakl w języku angielskim.

Będzie muzyka

Kasia i Tomek – koncert  o godz. 21.30 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. Liczba miejsc – 50. Kasia i Tomek Szczepaniak to małżeńsko-muzyczny duet wykonujący piosenkę autorską. Kasia pisze i wyśpiewuje własne teksty, a Tomek akompaniuje jej na gitarze.

Dwukropek, czyli retropotańcówka przy blasku księżyca i śródziemnomorska kolacja przy świecach dla 70 osób od godz. 19 do północy przy ul. Kowalskiej 4. Uczniowie i nauczyciele Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego zapraszają do wykropkowanej przestrzeni szkolnego patio.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Imprezy klubowe w Lublinie – 17-18 maja
17 maja 2024, 20:00

Imprezy klubowe w Lublinie – 17-18 maja

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Przed nami weekend. W gotowości są już wszystkie lubelskie kluby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto nasze propozycje.

Ku przewidywalnej Europie. Poseł Wiesław Różyński zainaugurował kampanię do Parlamentu Europejskiego

Ku przewidywalnej Europie. Poseł Wiesław Różyński zainaugurował kampanię do Parlamentu Europejskiego

Poseł Wiesław Różyński zainaugurował dziś, 16 maja br. kampanię do Parlamentu Europejskiego. Kandydat Trzeciej Drogi PSL - PL 2050 startuje z pozycji numer 2 w okręgu lubelskim

Gwiazdy w klubie 30 – Dhany & Benassi Bros.
18 maja 2024, 21:00

Gwiazdy w klubie 30 – Dhany & Benassi Bros.

Już w najbliższą sobotę (18 maja) w ramach nowego cyklu imprez 30 Celebrities z największymi gwiazdami z Polski i świata, na scenie klubu zaprezentuje się Benassi Bros feat. Dhany!

Festiwal Przyrody w Lublinie
17 maja 2024, 9:00

Festiwal Przyrody w Lublinie

Przez dwa dni, 17-18 maja w lubelskim Parku Saskim będzie okazja porozmawiać z ciekawymi ludźmi (m.in. Adam Wajrak, Andrzej Kruszewicz) o przyrodzie, o tym, jak ją poznawać, jak obserwować ptaki, jak nakręcić film przyrodniczy, jak namalować obraz itp.

Horodło. Bolesna akcja drogówki

Horodło. Bolesna akcja drogówki

Wczorajszą wizytę (15 bm.) hrubieszowskiej drogówki w gminie Horodło niektórzy kierowcy zapamiętają na długo

Lubelskie. Te urzędy skarbowe wyróżnione w prestiżowym rankingu

Lubelskie. Te urzędy skarbowe wyróżnione w prestiżowym rankingu

Ponad 10 600 przedsiębiorców oceniło pracę 378 urzędów skarbowych - Business Centre Club po raz 21. wyróżnił najlepiej funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju. Wśród 43 laureatów ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” znalazły się trzy z województwa lubelskiego.

Padwa Zamość poznała rywala w barażach, w sobotę ostatnia kolejka

Padwa Zamość poznała rywala w barażach, w sobotę ostatnia kolejka

KPR Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska rozegrają ostatnią kolejkę w tym sezonie. Wiadomo już także, że pierwsza z ekip w barażach o prawo gry w Orlen Superlidze zmierzy się z MKS Zagłębiem Lubin.

Wypadek. 2 osoby ranne w Woli Lisowskiej

Wypadek. 2 osoby ranne w Woli Lisowskiej

Całkowicie zablokowana droga z Lubartowa do Kocka

Ostatnia szansa na igrzyska w koszykówce 3x3, kadra mężczyzn bez zawodnika Startu Lublin

Ostatnia szansa na igrzyska w koszykówce 3x3, kadra mężczyzn bez zawodnika Startu Lublin

Aleksandra Zięmborska powalczy o udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W piątek Polki rozpoczną zmagania w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Sprawdź rozwiązania z j. angielskiego
Foto

Egzamin ósmoklasisty 2024. Sprawdź rozwiązania z j. angielskiego

W czwartek uczniowie szkół podstawowych musieli wykazać się umiejętnościami językowymi. W finałowym zadaniu tworzyli wpis na stronę internetową szkoły.

Lublin. Szkoła Podstawowa nr 26 będzie miała nową siedzibę
LUBLIN

Lublin. Szkoła Podstawowa nr 26 będzie miała nową siedzibę

Miasto Lublin zawarło umowę z wykonawcą na zaprojektowanie i budowę nowej siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka. Trzykondygnacyjna placówka, która powstanie na miejskiej działce przy ul. Hanki Ordonówny 4, powinna być gotowa w ciągu trzech lat.

Dla czuwających rodziców. Nowe łóżka w dziecięcym szpitalu
galeria

Dla czuwających rodziców. Nowe łóżka w dziecięcym szpitalu

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie otrzymał dziesięć nowych rozkładanych łóżek. Ma to poprawić komfort rodziców czuwających przy swoich dzieciach w trakcie hospitalizacji.

Nowa władza robi porządki z Samorządową Kartą Praw Rodzin. Czy odblokuje unijną dotację?

Nowa władza robi porządki z Samorządową Kartą Praw Rodzin. Czy odblokuje unijną dotację?

Nowy burmistrz, nowe porządki. Radzyń Podlaski uchyli Samorządową Kartę Praw Rodzin, przyjętą jeszcze za czasów, gdy w mieście rządził PiS. Niedawno samorząd stracił przez ten dokument szansę na 7 mln zł unijnej dotacji

Finał Orlen Pucharu Polki piłkarek nożnych już w niedzielę na Arenie Lublin. Śląsk kontra GKS Katowice

Finał Orlen Pucharu Polki piłkarek nożnych już w niedzielę na Arenie Lublin. Śląsk kontra GKS Katowice

W niedzielę o godz. 13 na lubelskiej Arenie w finale Orlen Pucharu Polski piłkarek nożnych powalczą GKS Katowice oraz Śląsk Wrocław

Dachowanie na Kościelnej. Parczew

Dachowanie na Kościelnej. Parczew

Prawdopodobnie zbyt szybka jazda była przyczyną wypadku na ul. Kościelnej w Parczewie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Komunikaty