Właściciel Galerii Olimp szykuje się do kolejnych inwestycji. Obok centrum handlowego powstaną hotel i biurowiec. Wcześniej jednak, najstarsza część kompleksu przejdzie gruntowny remont
– Prace już trwają. Przygotowujemy przestrzeń dla potrzeb nowych najemców – wyjaśnia Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt, do której należy Galeria Olimp. – W przyszłym roku zakończymy wszystkie prace remontowe.
Najbliższa ukończenia jest przebudowa miejsca po dawnym sklepie Aldik. Niebawem wprowadzi się tam niemiecka sieć odzieżowa KiK. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy, gospodarze Olimpu podpisali umowy jeszcze z siedmioma innymi markami. Wśród nich są przedstawiciele branży odzieżowej, jubilerskiej i gastronomicznej, np. bistro z daniami wyłącznie polskiej kuchni. To pierwsze takie miejsce w Olimpie. W galerii mają pojawić się jeszcze klub fitness dlanajmłodszych oraz przezroczyste ścianki wspinaczkowe.
Dzięki obecnej przebudowie, najstarsza część centrum handlowego upodobni się wizualnie do nowych skrzydeł. Poprawi się standard i zmieni nieco układ korytarzy. Po zakończeniu remontu Transhurt zamierza zabrać się za kolejne inwestycje.
W 2017 roku firma zamierza wyburzyć stary biurowiec przy al. Spółdzielczości Pracy. Obecnie mieści się tam m.in. siedziba Transhurtu.
– Zbudujemy w tym miejscu hotel i nowy biurowiec – zapowiada Grzegorz Dębiec. – Koncepcja jest już gotowa. Zabraliśmy się za formalności.
Hotel przy al. Spółdzielczości Pracy ma zaoferować ok. 50 pokoi w trzygwiazdkowym standardzie. Byłby pierwszym takim obiektem po zjeździe z obwodnicy.
– Jestem przekonany, że ta lokalizacja się sprawdzi. Jest dobry dojazd, wokół duże parkingi, centrum handlowe, kino, kręgielnia – wylicza prezes Transhurtu.
Budynek hotelu ma być połączony z niewielkim biurowcem o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Większego obiektu nie ma się co spodziewać.
Jeden z powodów to formalne ograniczenia w wysokości zabudowy. Poza tym lubelski rynek jest coraz bardziej nasycony. Niedaleko Olimpu powstanie centrum biurowe Soul. Podobna inwestycja realizowana jest przy al. Kraśnickiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że niewielki biurowiec planowany jest również między Olimpem, a sklepem sieci Decathlon.
Nowy obiekt Transhurtu powinien być gotowy w 2019 roku. Ze wstępnych szacunków wynika, że prace pochłoną ok. 60 mln zł.
Nie tylko w Olimpie
Większość galerii handlowych, jakie w ostatnich latach planowano w Lublinie jest już gotowa.
• Wciąż rozbudowuje się tylko park handlowy na Węglinie. U zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II działa market Selgros, market budowlany Bricoman oraz sklep meblowy sieci Agata Meble. Na wiosnę powinna się rozpocząć budowa sklep sportowego Decathlon. Będzie to druga placówka tej firmy w Lublinie. W parku handlowym pojawi się jeszcze kilka innych marek, ale przedstawiciele inwestora nie zdradzają szczegółów.
• Coraz bliżej realizacji jest Pasaż Victoria. W ubiegłym roku miejscy radni zgodzili się, by popularny „pedet” zmienił się w nowoczesną galerię. Inwestor pracuje nad projektem.
• W fazie planów i obietnic niezmiennie pozostaje Alchemia. Podziemny parking i centrum handlowe miało powstać między ul. Świętoduską i Lubartowską oraz wzdłuż ul. Olejnej na Starym Mieście. Do tej pory nie wbito pierwszej łopaty. Wiele wskazuje na to, że w najlepszym razie inwestycja sprowadzi się do parkingu. Teren może trafić w ręce innego inwestora.