Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 marca 2019 r.
8:14

Sukces niejedno ma imię. Laureatki plebiscytu Kobieta Sukcesu 2019

Autor: Zdjęcie autora aa toma

Jej ulubioną marką jest Lamborghini, ale na finałową galę - ze względu na deszczową pogodę - przyjechała Porsche. Renata Pastryk, zwyciężczyni naszego plebiscytu "Kobieta Sukcesu 2019", prowadzi z mężem firmę zajmującą się m.in. sprzedażą części do luksusowych aut. Pani Renata nagrody, które otrzymała postanowiła przekazać na cele charytatywne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Uwielbiam samochody marki Lamborghini, ze względu na kształt, nietypowe osiągi i nietypową stylizację. Każdy model tego samochodu zachwyca i w każdym jest coś innego. A siła tego auta i to, jak prezentuje się na drodze powoduje, że wszyscy kierowcy odwracają głowę – mówi Renata Pastryk, Kobieta Sukcesu 2019 Dziennika Wschodniego. To współzałożycielka firmy ECPS Group z Włodawy, działającej w branży motoryzacyjnej. Ich specjalizacją są luksusowe auta.

Z Dubaju do Włodawy

– Zaczęliśmy od sprzedaży części do samochodów marek premium czyli Lamborghini, Ferrari, Maserati, Aston Martin i Bentley. Sprzedaż części to jest największy dochód naszej firmy – mówi Renata Pastryk. – Idąc dalej ku potrzebom klientów, zaczęliśmy naprawiać te samochody. Prowadzimy najbardziej skomplikowane naprawy. To, czego nie uda się zrobić w warsztatach mechanicznych w Anglii czy w Niemczech, trafia do nas. Ponieważ jesteśmy w stanie wszystko odnowić, odrestaurować i naprawić.

Na tym działalność firmy się nie kończy. – Większość tych aut jest zbudowana z włókna węglowego. Opracowaliśmy więc własną metodę wytwarzania carbonu z tego włókna – mówi pani Renata. – To jest kolejny nasz krok, który pozwala nam się rozwijać i otwierać na światowe rynki.

Z usług ECPS Group korzystają osoby pochodzące z różnych, nawet tych najbardziej odległych zakątków świata. – Mamy klientów z Dubaju, Japonii, Singapuru, Szanghaju i Stanów Zjednoczonych. Ilość tych osób i ich pochodzenie nas zaskakuje – przyznaje pani Renata. - Bardzo cieszy nas to, że coraz więcej osób do nas trafia i coraz więcej przekonuje się do tego, co robimy.

Rowery i meble

ECPS Group stworzyła rowery carbonowe napędzane elektrycznie. – Wyprodukowaliśmy już dwa takie rowery – mówi Renata Pastryk. – Jesteśmy w trakcie testów. Chcemy, aby były to rowery limitowane. Będą dedykowane tylko i wyłącznie naszym klientom. Ktoś, kto naprawia u nas auto - np. Lamborghini - bardzo chciałby mieć do tego auta rower. Stąd też pojawił się pomysł i potrzeba stworzenia właśnie takiego roweru.

Firma pracuje również nad meblami carbonowymi przeznaczonymi do biur. Zaczęło się od tego, że właściciele firmy sami szukali mebli do remontowanych pomieszczeń. – Okazało się, że to, co jest na rynku jest tak pospolite i kompletnie nas nie ujmuje, że sami postanowiliśmy coś zrobić – mówi pani Renata.

Jako pierwsze zostały wyprodukowane już biurka carbonowe. – Urządziliśmy nasze biura. Wtedy też pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić mebel inspirowany motoryzacją, który będzie stanowić wyposażenie biura – przyznaje pani Renata. – Mieliśmy to szczęście, że spotkaliśmy osobę zajmującą się projektowaniem m.in. mebli. Niezwykle kreatywna, twórcza i pomysłowa. Z tej współpracy rodzi nam się cudowne dziecko w postaci mebli carbonowych inspirowanych motoryzacją.

Są inspirowane takimi markami jak Lamborghini, Ferrari, Aston Martin i Porsche. Firma ma już wyprodukowane prototypy.

Sporty motorowe

Na drugim miejscu głosami naszych Czytelników znalazła się Aleksandra Marmuszewska. Prezes Klubu Motorowego Cross Lublin ze sportami motorowymi ma do czynienia od najmłodszych lat. – Mogę powiedzieć, że nie miałam wyjścia – śmieje się pani prezes. Jej ojcem jest Piotr Więckowski, utytułowany zawodnik motocrossu, który w 2000 roku ukończył słynny rajd Paryż-Dakar. – Motocross trenują moi bracia, a także ja i siostra. Nawet mama wsiadała na motocykl.

Klubem kieruje od 2016 roku. – Kiedy ktoś patrzy na to z boku, może pomyśleć, że to tylko i wyłącznie dobra zabawa. Ale pracy jest tyle, że czas snu skraca się do minimum. Zwłaszcza, jeśli się ma małe dzieci – mówi Aleksandra Marmuszewska, która obowiązki w klubie godzi z wychowywaniem córki i syna.

Prowadzony przez nią klub trzy lata temu założył sekcję żużlową, rozpoczynając misję pod hasłem "Odbudowujemy lubelski żużel". Chyba nawet najwięksi optymiści wśród kibiców nie przypuszczali, że drużyna występująca pod szyldem Speed Car Motor Lublin w dwa lata pokona drogę z drugiej ligi (trzeci poziom rozgrywek) do PGE Ekstraligi.

– My jako klub zawsze walczyliśmy o najwyższe cele i podobne plany mieliśmy w przypadku żużla. Ale przyznam, że na początku to, co działo się wokół drużyny żużlowej, trochę mnie zaskoczyło. Jesteśmy przy sportach motorowych od lat, ale nigdy nasze wyniki nie cieszyły się takim zainteresowaniem – podkreśla Marmuszewska.

W poprzednim sezonie wszystkie mecze lubelskich żużlowców oglądał komplet publiczności, a wiele osób w dniu meczu odchodziło spod kas z pustymi rękami. Zdarzało się nawet, że bilety na ligowe spotkania były wyprzedawane na kilka dni przed zawodami. Obecnie zespół i kibice szykują się do występu w najlepszej lidze świata po 24 latach przerwy. – Teraz drużynę prowadzi spółka akcyjna, bo takie są wymogi ekstraligi. Ale my jako klub nie wycofujemy się z żużla, współpracujemy ze Speed Car Motorem, głównie w zakresie szkolenia młodzieży. Chcemy też bardziej skupić się na motocrossie i organizacji cyklu zawodów, na które chcemy zaprosić zawodników z europejskiej czołówki.

Paulina Stylska

Piękno

Na trzecim miejscu znalazła się Paulina Stylska, właścicielka firmy Prestige Studio, działającej w Lublinie od 2011 roku. To Vice Mistrz Świata w Makijażu Permanentnym i Vice Mistrz Polski w stylizacji brwi.

– Ze światem beauty jestem związana już 13 lat – mówi Paulina Stylska. – Zaczęłam od manicure i pedicure. Z czasem zaczęłam zdobywać kolejne umiejętności.

Od 8 lat pani Paulina zajmuje się makijażem permanentnym, podnosząc jakość życia swoim klientkom. – Dzięki mnie mają zaoszczędzony czas w domu. Mogą zająć się rodziną, ponieważ makijaż zajmuje kobiecie tylko od 10 do 15 minut – podkreśla pani Paulina. – Zajmuję się pigmentacją zarówno brwi, kresek jak też ust. Od niedawna zaczęłam pigmentować również piegi. To jest nowość w makijażu permanentnym. W przyszłym tygodniu, po raz pierwszy będę pigmentować modelce róż na policzkach.

Pani Paulina od 1,5 roku jest też trenerem makijażu permanentnego firmy Maderm. Właścicielka firmy Prestige Studio jeszcze w tym roku chce zając się pigmentacją skóry głowy. – Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla mężczyzn, którzy nadmiernie łysieją.

Paulina Stylska w okolicach wakacji planuje uruchomić kolejny swój salon: przy ul. Zamojskiej. – Myślę, że za rok uda mi się otworzyć też salon na Czechowie.

Pani Paulina pomaga również osobom, które zmagały się z chorobami nowotworowymi. – Jeśli osoba, która jest już zdrowa, ale nie ma brwi może się do nas zgłosić z odpowiednimi badaniami a my wykonamy jej makijaż wyłącznie za uśmiech, czyli całkowicie za darmo.

Edyta Masternak

Kobieta niejedno ma imię

Wśród nagrodzonych podczas tegorocznej edycji konkursu kobiet znalazła się także Edyta Masternak. Tak zdecydowała Kapituła Konkursu powołana przez redaktora naczelnego Dziennika Wschodniego, Krzysztofa Wiejaka.

Pani Edyta pracuje w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie. Współpracuje też z Centrum Wolontariatu w Lublinie. Była również wolontariuszką w Indiach, w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. A od września 2018 roku służy w WOT. Jest starszym saperem w 21. Batalionie Lekkiej Piechoty w Lublinie.

Co będzie następne? – Myślę, że trzeba będzie utrzymać wojsko i w tym zakresie się kształcić. Przysięga wojskowa to nie są przelewki ani żarty. W tym trzeba być konsekwentnym – podkreśla pani Edyta. – Chcę także wrócić do Indii. W tym roku Helena Pyz (prowadzi ośrodek dla trędowatych - przyp. aut.) będzie obchodzić 30-lecie swojej działalności. Będzie częściej w Polsce. Chcę się z nią spotkać i ten temat przedyskutować. To szefowa. Kiedy zaprosi, wtedy ją odwiedzę. Może większą grupą? Myślę, że będzie to druga połowa tego roku.

Wspomnienia z ubiegłorocznego wyjazdu do Indii zostały. Pani Edyta ma też cały czas kontakt z osobami, które w ośrodku poznała. – Nie ma dnia żebym o nich nie myślała. Przede wszystkim o "mamci", mojej rówieśniczce chorej na trąd. Nie mam z nią kontaktu, ale myślę cały czas.

Kobieta Sukcesu 2019

We wtorek w Hotelu Korona odbyła się gala finałowa 8. edycji naszego plebiscytu. W konkursie wzięło udział 67 najbardziej przedsiębiorczych, kreatywnych i aktywnych kobiet z województwa lubelskiego. Wśród nich były, między innymi, właścicielki firm, kobiety związane z kultura i sztuką, sportsmenki, działaczki społeczne oraz kobiety działające w samorządzie. Zwyciężczynie wyłonili nasi Czytelnicy w głosowaniu. Można było głosować za pomocą sms-ów i kuponów drukowanych w codziennych wydaniach Dziennika Wschodniego. Nasi czytelnicy wysłali łącznie rekordową liczbę 30 354 sms-ów i 690 kuponów.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Edach Budowlani przegrali na wyjeździe z mistrzem Polski ORLEN Orkanem Sochaczew

Edach Budowlani rozbici w Sochaczewie

Edach Budowlani nie mieli za wiele do powiedzenia w Sochaczewie. Ekipa z Lublina musiała się pogodzić z wysoką porażką z tamtejszym ORLEN Orkanem 10:43.

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 54-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej 57-letniej partnerki.

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Konklawe po śmierci Franciszka. Znana jest data wydarzenia

Watykan poinformował, że konklawe po śmierci papieża Franciszka odbędzie się 7 maja.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - uważajmy na rowerzystów i motocyklistów

Wraz z nadejściem wiosny na drogi województwa lubelskiego wrócili motocykliści i rowerzyści. Sprzyjająca aura zachęca do jazdy, jednak policja przypomina – bezpieczeństwo musi być priorytetem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Olimpiakos Tarnogród w sobotę przegrał wysoko z Pogonią 96 Łaszczówka

Zamojska klasa okręgowa. Hokejowy wynik w Tarnogrodzie

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 22. kolejki Olimpiakos Tarnogród mierzył się u siebie Pogonią 96 Łaszczówka. Mecz był bardzo emocjonujący, bo padło w nim aż dziewięć goli, a po końcowym gwizdku z wygranej cieszyli się goście

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Pozostałości przedwojennej dzielnicy żydowskiej odkopane w Lublinie

Podczas prac ziemnych na Błoniach Zamkowych w Lublinie odkryto prawdziwą perełkę - pozostałości po zabudowie dawnej dzielnicy żydowskiej.

Szkło hartowane vs folia ochronna – co lepiej chroni ekran?

Szkło hartowane vs folia ochronna – co lepiej chroni ekran?

Ekran to najdelikatniejszy i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów każdego smartfona. Uszkodzenie wyświetlacza może być nie tylko kosztowne w naprawie, ale też uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Dlatego coraz więcej użytkowników decyduje się na zabezpieczenie ekranu zaraz po zakupie telefonu. Do wyboru mamy dwie podstawowe opcje: szkło hartowane i folia ochronna. Które rozwiązanie jest lepsze? Przyjrzyjmy się obu metodom zabezpieczania wyświetlacza, ich wadom, zaletom i zastosowaniom.

Ocieplenie domu – jaki materiał wybrać?

Ocieplenie domu – jaki materiał wybrać?

Przyjemny, ciepły dom to marzenie każdego właściciela. Dobry materiał izolacyjny sprawia, że zimą oszczędzamy na ogrzewaniu, a latem wnętrze nie nagrzewa się nadmiernie. Przyjazna atmosfera w domu to też mniejszy stres związany z przeciągami czy wilgocią. Zanim podejmiesz decyzję o konkretnym rozwiązaniu, warto przyjrzeć się zaletom i ograniczeniom najpopularniejszych technologii.

Piłkarze Tura Milejów są już bardzo blisko awansu do IV ligi

Siedem goli Tura Milejów w meczu z Hetmanem Gołąb, wyniki lubelskiej okręgówki

Tur Milejów nie zatrzymuje się w drodze po awans do IV Ligi. Podopieczni Tomasza Zająca rozbili Hetmana Gołąb aż 7:2.

UOKiK bada rynek odpadów w Lublinie. Przeszukania w Kom-Eko i Koma Lublin

UOKiK bada rynek odpadów w Lublinie. Przeszukania w Kom-Eko i Koma Lublin

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwego porozumienia ograniczającego konkurencję na rynku odbioru i zagospodarowania odpadów w Lublinie. Sprawa dotyczy dwóch firm: Kom-Eko i Koma Lublin.

Wybierz klapki na lato i ciesz się komfortem w upalne dni

Wybierz klapki na lato i ciesz się komfortem w upalne dni

Wysokie temperatury w czasie lata sprawiają, że zamknięte obuwie przestaje się sprawdzać. Zamiast niego warto sięgnąć po klapki, które są lekkie i pozwalają stopom odpocząć. Co więcej, znakomicie prezentują się w towarzystwie zwiewnych letnich strojów. Jeśli zatem szukasz wygodnych klapków dla siebie, sprawdź, po jakie modele warto sięgnąć w sklepie.

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

5 najczęstszych błędów przy użytkowaniu wózka widłowego

Wózki widłowe to nieocenione narzędzia w magazynach, na budowach i w centrach logistycznych. Choć obsługa tych maszyn wydaje się prosta, to w praktyce wiele osób popełnia błędy, które mogą prowadzić do uszkodzenia towaru, awarii sprzętu, a nawet groźnych wypadków. Oto pięć najczęstszych pomyłek, których warto unikać, aby praca była bezpieczna i efektywna.

Po wyjazdowym remisie z LZS Sielczyk trener Orląt Łuków Adrian Świderski podał się do dymisji

Orlęta Łuków bez trenera, 11 goli Lutni Piszczac i wszystkie wyniki bialskiej okręgówki

Podział punktów w meczu LZS Sielczyk z Orlętami Łuków sprawił, że do dymisji podał się szkoleniowiec łukowian Adrian Świderski. Dymisja została przyjęta. ŁKS Łazy wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej. Rezerwy Podlasia II Biała Podlaska lepsze od Unii Krzywda. Victoria Parczew rozbiła Kujawiaka Stanin, a Az-Bud Komarówka Podlaska Sokoła Adamów. Lutnia Piszczac rozgromiła Grom Kąkolewnica 11:1.

Tysiąclecie Królestwa Polskiego – uroczyste obchody już 11 maja w Lublinie

Tysiąclecie Królestwa Polskiego – uroczyste obchody już 11 maja w Lublinie

W niedzielę 11 maja Lublin stanie się centrum narodowych obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego. Wydarzenie upamiętni 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego, która na trwałe wpisała Polskę w mapę europejskiej cywilizacji.

System dedykowany czy gotowy – co lepsze dla firmy?

System dedykowany czy gotowy – co lepsze dla firmy?

Wybór odpowiedniego oprogramowania stanowi często punkt zwrotny w rozwoju przedsiębiorstwa. Decyzja między systemem dedykowanym a gotowym bywa trudna, gdyż wpływa na funkcjonowanie firmy, jej efektywność i koszty operacyjne. Warto zatem przyjrzeć się najważniejszym aspektom obu rozwiązań, aby zrozumieć, które może okazać się bardziej korzystne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium