W piątek o godz. 17 w hali Globus ruszy nowy sezon. Jednym z faworytów jest MKS FunFloor Lublin, który w pierwszej kolejce zmierzy się z Eurobud JKS Jarosław
Celem MKS na ten sezon jest odzyskanie mistrzostwa Polski. Ono już od dwóch lat znajduje się poza Lublinem. Miejscowych kibiców szczególnie denerwuje to, że korona jest w Lubinie, czyli siedzibie największego rywala lubelskiej siódemki.
Wydaje się jednak, że zespół Moniki Marzec jest dobrze przygotowany do misji, która ma do zrealizowania. Pod względem kadrowym ekipa jest bardzo mocna. W tym okienku transferowym Monika Marzec postanowiła sprowadzić solidne ligowe szczypiornistki, dlatego do drużyny wielokrotnych mistrzyń Polski trafiły: Karolina Sarnecka, Magdalena Więckowska i Patrycja Noga.
– Kończył mi się kontrakt i długo zastanawiałam się w którą stronę wykonać krok. Zadecydowało wiele czynników. Głównymi były chęć rozwoju, głód gry i ambicje. Przechodzę z ekipy obecnego mistrza Polski do 22-krotnego złotego medalisty. Do klubu z tradycjami, którego celem jest powrót na ligowy tron. Chciałabym dołożyć solidną cegiełkę do sukcesu tego zespołu. Na pewno mam tu sobie coś do udowodnienia. Lublin zawsze walczy o najwyższe cele, a presja nie jest mi obca – mówi na klubowym portalu Patrycja Noga. Do zespołu dołączyły jeszcze: Michalina Pastuszka oraz Marianna Rebicova.
Zespół zbudowany przez Monikę Marzec wyglądał bardzo solidnie podczas gier sparingowych. W kraju nie przegrał żadnego meczu, potrafił nawet pokonać męski zespół AZS UMCS Lublin. Problemy pojawiały się dopiero podczas występów zagranicznych, co pokazał turniej w Moście. Imprezę w Czechach wicemistrz Polski skończył z trzema porażkami.
– Jestem zadowolona z tego okresu przygotowawczego. Dziewczyny pracowały bardzo solidnie. Czekamy jeszcze na powrót Oktawii Płomińskiej oraz Darii Szynkaruk. Co do turnieju w Moście to trzeba pamiętać, że mecze z Banikiem Most, jak i Glorią Bistritą Nasaud były bardzo wyrównane, a o ich wyniku decydowały ostatnie minuty. Gdybyśmy mieli do dyspozycji Oktawię i Szynkaruk, to wynik mógłby być inny. Z Thuringer grałyśmy dodatkowo bez Kingi Achruk i Romany Roszak. Marianna Rebicova też zagrała w krótkim wymiarze czasowym – wyjaśnia Monika Marzec.
Dzisiaj o godz. 17 jej podopieczne przejdą pierwszą ligową próbę. Rywalem będzie Eurobud JKS Jarosław, czyli drużyna, która w poprzednim sezonie w końcówce sezonu wygrała w hali Globus. Tamten wynik wówczas mocno ograniczył szanse lublinianek na zdetronizowanie Zagłębia. – Jest w nas chęć rewanżu za tamte wydarzenia. Mamy w zespole kilka nowych dziewczyn, które nie znają tak dobrze tej historii. My, które jesteśmy tu dłużej, na pewno nosimy tamten mecz w sercach. Tamta porażka odebrała nam złoty medal i możemy być za nią złe tylko na siebie. Jesteśmy zmobilizowane na 200 procent i chcemy pokazać, że jesteśmy dużo lepsze niż Eurobud JKS Jarosław – zapowiada Dominika Więckowska, rozgrywająca MKS FunFloor.
MKS FunFloor Lublin
Prezes zarządu: Bogusław Trojan. Trener: Monika Marzec. II trener: Piotr Dropek. Trenerzy przygotowania fizycznego: Paweł Woliński i Mateusz Nowicki. Fizjoterapeuci: Beata Gwizdek i Tomasz Pietras. Trenerka przygotowania mentalnego: Beata Drewienkowska. Kierownik drużyny: Radosław Kozaczuk.
Bramkarki: Weronika Gawlik (86/180 cm), Paulina Wdowiak (2000/174 cm), Karolina Sarnecka (94/176 cm).
Rozgrywające: Kinga Achruk (89/181 cm), Romana Roszak (94/175 cm), Paulina Masna (92/177 cm), Julia Zagrajek (2001/170 cm), Dominika Więckowska (98/178 cm), Edyta Byzdra (2002/186 cm), Marianna Rebicova (93/173 cm), Magdalena Więckowska (2000/183 cm), Michalina Pastuszka (2003/171 cm).
Skrzydłowe: Daria Szynkaruk (98/173 cm), Katarzyna Portasińska (95/168 cm), Oktawia Płomińska (98/166 cm), Julia Pietras (2000/163 cm).
Obrotowe: Joanna Andruszak (94, 185 cm), Andrijana Tatar (95/178 cm, Czarnogóra), Maria Szczepaniak (2004/175 cm), Patrycja Noga (94/176 cm).
Przybyły: Sarnecka (Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Rebicova (Iuventa Michalovce, Słowacja), M. Więckowska, Pastuszka (obie Suzuki Korona Handball Kielce), Noga (MKS Zagłębie Lubin).
Ubyły: Marina Razum, Jaqueline Anastacio (obie szukają klubów), Marta Gęga (EKS Start Elbląg)
Terminarz PGNiG Superligi kobiet w sezonie 2022/2023
9-11 września: KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów * Młyny Stoisław Koszalin – Galiczanka Lwów * MKS FunFloor Lublin – Eurobud JKS Jarosław * MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski * MKS PR URBiS Gniezno – EKS Start Elbląg. 17-18 września: Galiczanka – Lublin. 24-25 września: Lublin – Kobierzyce. 5 października: Młyny – Lublin. 12 października: Lublin – Ruch 19 października: Lublin – Zagłębie. 26-27 listopada: Gniezno – Lublin. 3-4 grudnia: Lublin – Start. 10-11 grudnia: Piotrcovia – Lublin. Runda rewanżowa rozpocznie się 17 grudnia, a zakończy 25 lutego. Po zakończeniu sezonu zasadniczego Superliga zostanie podzielona na dwie grupy – walczącą o miejsca 1-6 i o miejsca 7-10. Ta część sezonu rozpocznie się 11 marca, a zakończy 14 maja.