20:08

Motor Lublin - Raków Częstochowa 0:2 (zapis relacji na żywo)

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Motor musiał uznać w niedzielę wyższość byłego mistrza Polski
Motor musiał uznać w niedzielę wyższość byłego mistrza Polski (fot. Piotr Michalski)

Nieudany powrót do PKO BP Ekstraklasy piłkarzy Motoru Lublin. Drużyna Mateusza Stolarskiego przegrała na inaugurację z Rakowem Częstochowa 0:2.

Motor Lublin – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Crnac (32), Drachal (87).

Motor: Brkić – Wójcik, Rudol, Kruk (43 Bartos), Luberecki (77 Stolarski), Scalet (77 Simon), Kubica (59 Ndiaye), Wolski, M. Król, Mraz (59 Caliskaner), Ceglarz.

Raków: Trelowski – Racovitan, Rodin, Pestka, Tudor (90 Efstratios), Berggren, Kochergin (84 Barath), Carlos, Crnac, Makuch (84 Drachal), Amorim (77 Otieno).

Żółte kartki: Rudol - Amorim, Racovitan, Crnac.

Sędziuje: Jarosław Przybył (Kluczbork).

------------------------------------------------

Już w sobotę klub z Lublina poinformował, że wszystkie bilety na to spotkanie zostały wyprzedane. A to oznacza, że inaugurację sezonu 24/25 na Arenie obejrzy około 15 tysięcy widzów.

W pierwszym składzie niespodzianką jest brak nowego stopera Marka Bartosa. Słowak usiadł na ławce rezerwowych, a parę środkowych defensorów tworzą: Sebastian Rudol i Kamil Kruk.

90+4' Koniec meczu, wszystkie punkty jadą do Częstochowy. Motor już w piątek zagra w Gdańsku z Lechią, czyli innym z beniaminków.

90+3' Motor wyraźnie zagapił się przy rzucie rożnym. Zagranie przed szesnastkę i dobry strzał Baratha, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza. Brkić odbija piłkę i ratuje swój zespół od straty trzeciego gola.

90+2' Zagranie z rożnego na bliższy słupek, głową uderza Ndiaye, ale tylko w boczną siatkę.

90' Sędzia dolicza 3 minuty.

90' Tudor schodzi, wchodzi Efstratios.

87' Wolski traci piłkę, Raków wychodzi w przewadze trzech na dwóch. Crnac zagrywa do Drachala, który dopiero co pojawił się na boisku, a ten podwyższa wynik na 0:2.

87' Kibice zachęcają gospodarzy do ostatniego zrywu. Z trybyn "gramy do końca", a tymczasem Raków zamyka spotkanie.

84' Dwie zmiarny u przyjezdnych: Barath - Koczergin i Drachal - Makuch.

83' Wolski w mur.

81' Dobra akcja Motoru. Ceglarz wrzuca z lewego skrzydła, Raków wybija, ale piłkę zbiera Wójcik. Nie zdołał jednak oddać strzału, bo był faulowany. Kartka dla Crnaca i dobra okazja dla gospodarzy na wyrównanie.

77' Zmiany w obu zespołych. Otieno za Amorima. U gospodarzy schodzą: Luberecki i Scalet, a wchodzą: Simon oraz Stolarski.

77' Koczergin "mięciutko" górą do Crnaca, ten bierze rywala na plecy, ale z bliska uderza w bramkarza. Znowu blisko drugiego gola dla przyjezdnych.

76' Racovitan przerywa kontrę Motoru i ogląda kartkę.

73' Powinno być 0:2! Motor zaskoczony po szybo rozegranym rzucie wolnym, ale broni Brkić.

71' W ostatnich minutach Raków znowu opanował sytuację na boisku i utrzymuje się przy piłce.

64' I niewiele zabrakło, a mielibyśmy remis. Wolski z narożnika, Caliskaner powalczył o piłkę, która spada pod nogi Ceglarza. Ten uderzył prawie idealnie, prawie, bo centymetry nad poprzeczką i wyrównania nie ma.

63' Fatalne zagranie do tyłu. Zamiast do bramkarza na rozny dla Motoru.

61' Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

61' Mamy oficjalną frekwencję na meczu. Do kompletu jednak trochę zabrakło. Na trybunach Areny zasiadło 14158 osób.

59' Caliskaner za Mraza, Ndiaye za Kubicę.

58' Do wejścia szykują się N'diaye i Caliskaner.

56' I jedziemy w drugą stronę. Po wrzutce Ceglarza wybija Raków, za chwilę strzał Wójcika zza szesnastki zablokowany.

55' Amorim strzela, ale obok bramki. Była jednak "obcierka" i mamy kolejny korner.

54' Kolejna groźna akcja Rakowa i znowu rożny.

53' Rożny dla "Medalików".

52' Amorim znalazłby się w dobrej sytuacji gdyby nie udana interwencja Rudola.

51' Amorim fauluje w ataku.

50' Odpowiedź miejscowych. Także akcja prawą flanką, Michał Król przekłada sobie piłkę na lewą nogę, ale uderza prosto w bramkarza.

49' Dobra akcja gości prawym skrzydłem. Motor wybija na aut.

46' Gramy po przerwie!

45+4' Koniec pierwszej połowy. Raków prowadzi 1:0, ale to Motor jako pierwszy miał doskonałą okazję. Gospodarze byli częściej przy piłce (54-46), ale Raków oddał więcej strzałów (3-8), w celnych jest 1-2. Goście przebiegli też większy dystans (52,67 - 54,39).

45+2' Odważne i pewne wyjście Brkica, który łapie piłkę po centrze rywali.

45+1' Koczergin strzela, Brkić odbija, a pierwsza połowa potrwa cztery minuty dłużej.

45' Kolejna strata Motoru kończy się faulem przed szesnastką i kartką dla Rudola.

44' Kompletnie nieudany strzał Amorima.

43' Bartos za Kruka, wymuszona zmiana w ekipie miejscowych.

42' Kolejny atak ekipy z Częstochowy, będzie rożny. Kartka dla Amorima.

40' Długo czekaliśmy na wznowienie gry przez "Medaliki" od rzutu wolnego, a kiedy w końcu się udało, to wielkiego zagrożenia nie było.

39' I dla Dawida Szwargi na ławce przyjezdnych.

36' Scalet wpada w polu karnym na Tudora, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

32' Raków obejmuje prowadzenie. Dobry przechwyt Amorima jeszcze na swojej połowie i szybkie rozegranie akcji czterech na czterech. Koczergin w odpowiednim momencie podaje na prawe skrzydło do Tudora, ten zagrywa w pole karne, a tam minimalnie szybszy od Scaleta jest Crnac, który czubkiem buta kieruje futbolówkę do siatki.

30' Ciut za mocne podanie do Makucha, Brkić szybszy i łapie piłkę.

29' Dobra interwencja Trelowskiego, a później niecelny strzał wysoko nad bramką. A do gry szykuje się Bartos, wygląda na to, że Kruk nie będzie mógł kontynuować gry.

28' I jeszcze jeden korner, tym razem z drugiej strony boiska.

28' Motor atakuje trzech na pięciu i wywalczył rzut rożny.

24' Karny dla Rakowa! Koczergin strzelał, Kruk miał ręce za plecami i chyba tej jedenastki nie powinno być. Po konsultacji z VAR i obejrzeniu sytuacji sędzia odwołuje jednak karnego, gramy dalej.

23' Znowu strata, udana akcja Rakowa, ale do momentu ostatniego podania. Za mocną wrzutkę na aut piąstkuje Brkić.

19' Świetna szansa dla Motoru! Trelowski próbował kiwnąć Ceglarza, ale naciskany przez kapitana ekipy z Lublina podał pod nogi Króla. Za chwilę naprawił swój błąd, bo odbił strzał rywala. Szkoda, bo to była najlepsza okazja w tym meczu.

17' Brkić przy wykopie piłki miał sporo szczęścia, bo trafił w Makucha. Piłka do niego błyskawicznie jednak wróciła. Po chwili dobra akcja Motoru. Wolski "uruchomił" Króla, ale jego centra nie znalazła adresata.

15' Kruk wybija na aut i sygnalizuje uraz. Szybko wraca jednak do gry.

15' Gramy dalej. Motor znowu traci, ale wygrywa dwie "przebitki".

14' Amorim naciskał Rudola, ale bez powodzenia, obrońca wybija piłkę do przodu. Sędzia przerywa grę, bo na murawie leży jeden z graczy gości.

12' Crnac z łatwością minął na skrzydle Lubereckiego, ale na szczęście zgubił piłkę i ostatecznie z kolejnej akcji gości nic nie wyszło.

11' Długa piłka do Michała Króla, ale... za długa.

11' Teraz Motor ładnie wyszedł spod pressingu, ale Kubica faulowany na środku boiska.

10' Kolejna strata gospodarzy, ale na razie Raków nie potrafi zrobić z nich użytku.

8' Wydawało się, że Motor poradzi sobie z pressingiem rywali, ale na koniec było trochę problemów. Na szczęście Kruk był faulowany.

5' Nic z tego, Raków wychodzi z kontrą, a w zasadzie wychodzi Amorim, ale złym podaniem pod nogi rywali psuje dobrze zapowiadającą się akcję.

4' Pierwsza akcja gospodarzy, na lewym skrzydle powalczył Ceglarz i Motor ma aut na wysokości pola karnego.

3' Zupełnie nieudany strzał, wysoko nad bramką.

2' Motor próbował rozegrać akcję od swojej bramki, ale szybko stracił piłkę. Raków ma rzut wolny przed szesnastką.

1' Gramy! A spiker Motoru przekazał własnie, że na Arenie Lublin obecny jest... selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz.

Od 20 lat nie było takiej inwestycji. A mieszkańcy czekają w kolejce
łuków

Takie mieszkania nie powstawały w Łukowie od 20 lat. To się wkrótce zmieni, bo właśnie rusza budowa bloku socjalnego.

Ulewa przerwała mecz Orląt Łuków z LZS Sielczyk, Lutnia rozbiła Grom i komplet wyników bialskiej okręgówki

LKS Milanów nie dał szans beniaminkowi z Domaszewnicy. Spotkanie Orląt Łuków z LZS Sielczyk zostało przerwane po pierwszej połowie. Powodem była silna ulewa.

Dwaj sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Czujny sąsiad zareagował. Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Był środek nocy, gdy dyżurny policji dostał sygnał o podejrzanych mężczyznach kręcących się w jednym z bloków na lubelskich Czubach. Mundurowi byli tam chwilę później. Zatrzymali dwóch włamywaczy, zanim ci zdołali cokolwiek ukraść.

Eliasz I.
biała podlaska

Były radny PiS wpadł na łapówkach. Jest wyrok

Eliasz I., były radny PiS z Białej Podlaskiej skazany za łapówki. Po trwającym kilka lat procesie, sąd wymierzył mu karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek i tego samego dnia trafił za kratki

Naciągał ludzi na domki nad morzem i zagraniczne pobyty. Dopadli oszusta w hotelu

Ukrywał się długo przed wymiarem sprawiedliwości, ale w końcu lubelscy policjanci namierzyli 37-letniego oszusta, który ludzi z całej Polski naciągał na wynajem domków nad morzem albo zagranicznych apartamentów.

Astra Leśniowice pokonała Frassatiego Fajsławice. Było to szóste zwycięstwo beniaminka w obecnym sezonie

Astra Leśniowice i Włodawianka nie zwalniają tempa

Ruch Izbica rozbił Spółdzielcę Siedliszcze 6:1. Astra Leśniowice lepsza od Frassatiego Fajsławice. Zwycięstw Bugu Hanna, Unii Rejowiec i Włodawianki Włodawa.

Rynek w Krasnymstawie

Do wydania jest 400 tys. zł. Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego

Jeszcze tylko trochę ponad tydzień można zgłaszać propozycje zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Krasnegostawu. Tym razem na realizację pomysłów mieszkańców miasto przeznaczy 400 tys. zł.

Do wypadku doszło w niedzielę przed południem

Starszy pan zasnął za kierownicą. Uderzył autem w drzewo

O wielkim szczęściu może mówić 78-latek, który w niedzielę zasnął za kierownicą samochodu. Wjechał fiatem w drzewo, ale nic poważnego mu się nie stało.

Olimpiakos pierwszy raz w tym sezonie wywalczył trzy punkty na wyjeździe

Gol rezerwowego dał niespodziewane trzy punkty. Olimpiakos lepszy od Pogoni

Zamojska klasa okręgowa Pogoń 96 Łaszczówka musiała się pogodzić z pierwszą porażką w tym sezonie. Niespodziewanie pierwszą drużyną, która ograła piłkarzy Jerzego Bojko okazał się Olimpiakos Tarnogród, który tym samym zaliczył pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. A wszystko dzięki bramce z końcówki spotkania rezerwowego Arkadiusza Mazurka, który trafił na 2:1

Naszym obowiązkiem jest pamięć. W Sawinie oddali hołd pomordowanym Żydom
Zdjęcia

W Sawinie odsłonięto tablicę upamiętniającą Żydów – obywateli polskich pomordowanych przez Niemców podczas Akcji Reinhardt w latach 1942-43. – Niech ta tablica będzie symbolem naszej pamięci o ofiarach, ale także świadectwem naszej postawy wobec niesprawiedliwości i cierpienia. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o przeszłości – powiedziała wójt Agnieszka Dąbrowska.

Zbigniew Jurkowski: Chcę zdobyć Mount Everest, a jestem dopiero na samym dole tego szczytu
Dzień Wschodzi

Czy planuje zakończyć karierę polityczną? Komu kibicuje? Czego żałuje? O swoich planach, decyzjach i mediach społecznościowych opowiedział w Dzień Wschodzi Zbigniew Jurkowski Radny Miasta Lublin.

Powódź na południu Polski. Miasta w Lubelskiem organizują pomoc

Południe Polski kolejny dzień walczy z potężnymi powodziami. Sytuacja w miastach, miasteczkach i wsiach głównie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie jest dramatyczna. Samorządy w Lubelskiem zaczęły organizować zbiórki darów dla mieszkańców zalanych terenów.

PZL Leonardo Avia Świdnik udanie rozpoczęła nowy sezon

CHKS Chełm bez straty seta, PZL Leonardo Avia Świdnik też wygrała na inaugurację

Na inaugurację rozgrywek 2024/2025 PZL Leonardo Avia Świdnik pokonała MCKiS Jaworzno 3:1. CHKS Chełm pokonał za to bez straty seta AZS AGH Kraków.

Piłkarze Hetmana Gołąb entuzjastycznie świętowali zwycięstwo w Kurowie

Hetman Gołąb rozbił Garbarnię, Tur i Polesie nadal bezbłędne i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Hetman Gołąb rozbił Garbarnię Kurów. Olbrzymie zasługi w zdemolowaniu beniaminka miał Mateusz Olszak.

Ulica Łukasińskiego po przebudowie była już w ramach gwarancji naprawiana w kilku miejscach. Teraz będzie zamknięta na całej długości