W czerwcu odwołano niemal cały zarząd Linii Hutniczej Szerokotorowej, w tym prezesa Zbigniewa Tracichleba. Od piątku jego następcą jest Łukasz Górecki.
Wraz z Tracichlebem (był prezesem LHS w latach 2006-2013 oraz od 2016 roku) z Zarządu PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej odwołany został również odpowiadający za kwestie finansowe Andrzej Skiba. Stanowisko utrzymał jedynie Dariusz Sikora, członek zarządu ds. handlu i eksploatacji.
Natomiast w piątek spółka, która ma swoją siedzibę w Zamościu przekazała, że decyzją z 1 sierpnia Zgromadzenie Wspólników powołało na nowego prezesa Łukasza Góreckiego.
Kim jest? To radca prawny, absolwent prawa na Uniwersytecie w Białymstoku.
"Doświadczenie zdobywał, uczestnicząc realizacji wielu projektów o różnej skali w zdywersyfikowanym otoczeniu. Posiada doświadczenie w działaniach restrukturyzacyjnych, przygotowywaniu i realizacji procesu inwestycyjnego obiektów infrastrukturalnych oraz komercyjnych. Dysponuje kompetencjami z obszarów compliance, budowania i zarządzania zespołami, optymalizacji procesów oraz zarządzania zmianą. Posiada doświadczenie w pracach rad nadzorczych" - brzmi komunikat.
Niedawno PKP LHS podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2024. Jak podano, w tym czasie spółka zrealizowała przewozy ładunków na poziomie ponad 6 mln ton, co stanowi wzrost o ponad 29 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2023 i jest najlepszym wynikiem w historii.
PKP LHS zarządza najdłuższą linią szerokotorową w Polsce przeznaczoną do transportu towarowego. Łączy kolejowe przejście graniczne polsko-ukraińskie Hrubieszów/Izow z woj. śląskim. Liczy prawie 400 km i biegnie przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie.