Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

30 września 2024 r.
18:59

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie rozpoczęła 24. rok nauki

Autor: Zdjęcie autora A.J.
0 A A

„Każdy nowy rok jest jak nowy dzień”- tymi słowami prof. ucz. dr Beata Fałda, JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zainaugurowała rok akademicki 2024/ 2025.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uroczystość ta stała się okazją do otwarcia nowego rozdziału w historii uczelni oraz podkreślenia znaczenia edukacji w życiu każdego człowieka. Podczas przemówienia, rektor wielokrotnie zaznaczała, jak ważna jest nauka w kształtowaniu przyszłości:

- Wiedza i edukacja są kluczem do lepszej przyszłości, a nasza uczelnia jest tego najlepszym przykładem.

Po tradycyjnym odśpiewaniu pieśni "Gaude Mater Polonia" odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku, wcześniej życząc im wytrwałości w studiowaniu i wielu sukcesów, przypominając: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”. Następnie miało miejsce ślubowanie studentów kierunku pilotażu.

W poprzednim roku akademickim PANS oferowała 13 kierunków studiów oraz 37 specjalizacji. Nowością było uruchomienie kierunku pielęgniarstwo, co stanowiło odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku i młodych ludzi. W czerwcu br. mury uczelni opuściło ponad 470 absolwentów, gotowych do realizacji swoich zawodowych aspiracji.

Uczelnia może poszczycić się ponad 2 tys. studentów, pochodzących nie tylko z Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Turcji i Mołdawii. Kadrę dydaktyczną tworzy ponad 500 wykładowców, którzy wspierają studentów w ich rozwoju i motywują ich do podejmowania wyzwań. W czerwcu br. mury uczelni opuściło ponad 470 absolwentów.

Rektor z dumą mówiła o osiągnięciach swoich studentów: tegoroczni absolwenci filologii angielskiej pracują nad zastrzeżeniem swojego pierwszego wzoru przemysłowego w urzędzie patentowym, a projekt innowacyjnego podwozia samolotu zdobył prestiżową nagrodę prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów w ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu „Student- Wynalazca”.

Na ten rok akademicki uczelnia postawiła przed sobą ambitne cele, w tym ukończenie budowy gmachu Instytutu Nauk Medycznych oraz dalsze pozyskiwanie funduszy na badania naukowe i inwestycje.

Na zakończenie prof. ucz. dr Beata Fałda, życzyła wszystkim spełnienia marzeń, bo — jak dodała — "to one są początkiem rzeczy wielkich."

Wśród licznych gości z różnych środowisk — świata biznesu, wybitnych naukowców, przedstawicieli władzy kościelnej i państwowej — znalazła się m.in. Anna Dąbrowska-Banaszek, poseł na Sejm RP oraz Radosław Wnuk, zastępca Prezydenta Chełma. Obecny był również Henryk Dżaman, który jako ówczesny prezydent miasta w lipcu 2001 roku przekazał wiadomość o powstaniu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

32-latek został zatrzymany zanim poszkodowany zgłosił kradzież volkswagena

Zgubiła go bezczelna kradzież

32-letni mieszkaniec Kraśnika został aresztowany pod zarzutem szeregu kradzieży na terenie miasta

Porter pamięciowy poszukiwanego

Rozpoznajesz tego człowieka? Sprawca rozboju na cmentarzu poszukiwany

Sprawca rozboju swoją ofiarę zaatakował na cmentarzu przy ul. Cmentarnej w Lublinie. Pokrzywdzony twierdzi, że został powalony na asfalt, skopany a następnie okradziony. Na podstawie jego wskazówek powstał portret pamięciowy napastnika.

Jeden kotek jest chory. Przyjęcia w schronisku wstrzymane

Jeden kotek jest chory. Przyjęcia w schronisku wstrzymane

Zamojskie schronisko dla bezdomnych zwierząt wstrzymało przyjmowanie nowych lokatorów do swojej kociarni. Powód? Wykrycie choroby u jednego ze zwierzaków.

Wścieklizna w natarciu. Wykryto przypadek u psa

Wścieklizna w natarciu. Wykryto przypadek u psa

Teren zagrożony wścieklizną się rozrasta. Policja może zapukać do naszych domów i sprawdzić, czy zwierzęta przeszły odpowiednie szczepienia.

Ptasia grypa uderza na Lubelszczyźnie. 7 tysięcy indyków pożegnało się z życiem

Ptasia grypa uderza na Lubelszczyźnie. 7 tysięcy indyków pożegnało się z życiem

Zagrożone są trzy powiaty. Właściciele drobiu muszą wprowadzić szczególne środki ostrożności.

„Wtorek na Dzielni”: Dziś jesteśmy w dzielnicy Szerokie
WTOREK NA DZIELNI
film

„Wtorek na Dzielni”: Dziś jesteśmy w dzielnicy Szerokie

W dzisiejszym programie „Wtorek na Dzielni” poruszymy temat oświetlenia traktu pieszego przy Siewierzan. Zaprojektowanie i wybudowanie tego oświetlenia w kierunku ul. Nałęczowskiej kosztowało 76,2 tys. zł brutto. Powiemy też o budowie oświetlenia ul. Jaśminowej, na odcinku około 175 metrów. Ten projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wartość to 94,7 tys. zł. Realizacja tego zadania nastąpi jeszcze w tym roku

Kopali pod parkiem, żeby go zrewitalizować. Co znaleźli pod ziemią?
Radzyń Podlaski

Kopali pod parkiem, żeby go zrewitalizować. Co znaleźli pod ziemią?

W ziemi szukali śladów historii parku. Wszystko po to, by to miejsce w Radzyniu Podlaskim odzyskało dawny blask. Koncepcja już powstaje.

Plac Litewski zaświeci najpierw dla dzieci, a potem dla Ukrainy
Lublin

Plac Litewski zaświeci najpierw dla dzieci, a potem dla Ukrainy

Miasto Lublin włącza się w akcję Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci. Nie zapomną także o tysięcznym dniu od rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Śledztwo w sprawie wyciętych drzew. Ocenią skalę zniszczeń przy Gęsiej
Lublin

Śledztwo w sprawie wyciętych drzew. Ocenią skalę zniszczeń przy Gęsiej

Wracamy do sprawy drogi dojazdowej w okolicy ul. Gęsiej. Deweloperowi przeszkadzały drzewa, więc je wyciął i szybko zabrał z działki. Dopiero po naszej interwencji sprawę podjął Urząd Marszałkowski. Trwa śledztwo i szacowanie skali zniszczeń.

W poprzednich latach w konkursie brali udział wokaliści z różnych rejonów województwa
23 listopada 2024, 10:00

Dla Ciebie Polsko – konkurs patriotycznej piosenki już w weekend

Zgłoszenia są przyjmowane do środy (20 listopada), ale już wiadomo, że w sobotę na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców. Będą walczyć o nagrody podczas Konkursu Piosenki Patriotycznej „Dla Ciebie Polsko”.

Muzyczny hołd dla Lemmyego
koncert
22 listopada 2024, 19:30

Muzyczny hołd dla Lemmyego

Już 22 listopada (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt będziecie mogli zobaczyć Orgasmatron, supergrupę, która hołduje twórczości Lemmyego Kilmistera i formacji Motörhead.

Małgorzata Bzówka, Krzysztof Turczyn i Andrzej Smyk spotkali się w poniedziałek z dziennikarzami, aby wyjaśnić na czym polegały „insynuacje i pomówienia” Franciszka Josika. Wszyscy zapewniali, że działali zgodnie z prawem. Mówili też, że ewentualnego prokuratorskiego śledztwa się nie obawiają, bo „nie mają nic do ukrycia”
Zamość

„Korupcyjny układ” w PGK? Jest odpowiedź na zarzuty prezesa

Deweloperska firma nie zamierza już płacić podatków w Zamościu. Przeniesie się poza miasto. To jeden z efektów piątkowej konferencji prasowej obecnego prezesa PGK. „Padły tam nieprawdziwe informacje, insynuacje i pomówienia” – przekonują udziałowcy spółki Cegielnia Inwestycje, byli pracownicy PGK.

Zamojska klasa okręgowa. Grom Różaniec na autostradzie do awansu

Zamojska klasa okręgowa. Grom Różaniec na autostradzie do awansu

Za nami półmetek sezonu 2024/2025 „najciekawszej ligi świata”. I jak zwykle przydomek ten pasuje do rozgrywek jak ulał. Choć zgodnie z przewidywaniami mistrzem jesieni został Grom Różaniec, to za plecami lidera doszło do wielu zaskakujących rozstrzygnięć

Po słynnych happeningach, gdzie na rusztowaniach przy swojej kamienicy Janusz Palikot konsumował ostentacyjnie alkohol pozostało gorzkie wspomnienie

Janusz Palikot już tu nie mieszka

Janusz Palikot, który 3 października br. został zatrzymany przez CBA i potem aresztowany pod zarzutami oszustw i przywłaszczania mienia stracił kamienicę na Starym Mieście w Lublinie, którą zajął komornik.

Zachęcali do zatrudniania osób z chorobami psychicznymi. Przeciw stygmatyzacji
praca
galeria

Zachęcali do zatrudniania osób z chorobami psychicznymi. Przeciw stygmatyzacji

Jak przełamywać bariery i przeciwdziałać stygmatyzacji pracowników niepełnosprawnych lub zmagających się z zaburzeniami psychicznymi - zastanawiali się uczestnicy konferencji poświęconej temu problemowi. Wydarzenie zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Motoryzacja -> Sprzedam -> Inne

rower

lublin

1 100,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

195,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

199,00 zł

Różne -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Różne -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

195,00 zł

Komunikaty