17 czerwca 2024 r.
19:59

Poniedziałek niespodzianek na Euro 2024. Belgia i Ukraina bez punktów!

Romelu Lukaku w drugiej połowie meczu ze Słowacją dwa razy wpakował piłkę do bramki. Żaden z goli nie został jednak uznany (fot. x-news/Foto Olimpik)

Takich wyników w grupie E nie spodziewał się chyba nikt. Reprezentacja Rumunii okazała się bezlitosna dla Ukrainy, a w drugim meczu Belgowie przegrali minimalnie ze Słowacją

W meczu Rumunów z Ukrainą za faworytów należało uznać naszych wschodnich sąsiadów mających w bramce zawodnika Realu Medryt. Jednak w 29 minucie Andrij Łunin popełnił błąd przy zagraniu piłki. W efekcie futbolówka trafiła do Nicolae Stanciu a ten pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik poniedziałkowego spotkania. Później Rumunia mogła podwyższyć prowadzenie, ale wynik meczu do przerwy się nie zmienił.

Po zmianie stron Rumunia zadała jednak kolejny cios za sprawą Razvana Marina i niespodzianka była już bardzo blisko. A kiedy cztery minuty później po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Denis Dragus Ukraina była już na kolanach, z których nie zdolała się podnieść do końca spotkania. Choć trzeba oddać, że w 84 minucie bliski zdobycia gola honorowego dla współorganizatorów Euro 2012 był Mychajło Mudryk lecz uderzył obok słupka. Natomiast w doliczonym czasie gry piłka trafiła w poprzeczkę po strzale Romana Jaremczuka.

Rumunia – Ukraina 3:0 (1:0)

Bramki: Stanciu (29), R. Marin (53), Dragus (57).

Rumunia: Nita – Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu – M. Marin – Man (62 Hagi), R. Marin (75 Rus), Stanciu (86 Racovitan), Coman (62 Mihaila) – Dragus (75 Puscas).

Ukraina: Łunin – Konoplia (72 Tymchyk), Zabarnyj, Matwijenko, Zinczenko – Shaparenko (62 Jaremczuk), Stepanenko (62 Brazhko) – Cyhankow (62 Jarmołenko), Sudakow (83 Malinowski), Mudryk – Dowbyk.

O ile wygraną Rumunii należy uznać za niespodziankę, to wynik jaki osiągnęli Słowacy z naszpikowaną gwiazdami Belgią jest już prawdziwą sensacją. Stanislav Lobotka i spółka okazali się lepsi od „Czerwonych Diabłów” wygrywając 1:0. Decydująca akacja miała miejsce w siódmej minucie. Najpierw na strzał zdecydował się Juraj Kucka, a Koen Casteels zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki Ivana Schranza był już bezradny.

Później obie drużyny miały swoje okazje. Szansę na gola miał Lukas Haraslin, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Belgów. Natomiast w końcówce pierwszej połowy świetną okazję miał Romeu Lukaku, ale popełnił fatalny błąd przy przyjęciu piłki i akcja spełzła na niczym.

W drugiej połowie Belgia atakowała i próbowała odwrócić losu meczu, ale Słowacy bronili się bardzo mądrze i utrzymali skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Belgia – Słowacja 0:1 (0:1)

Bramka: Schranz (7)

Belgia:Casteels – Catagne, Faes, Debast, Carrasco (84 Lukebakio) – Mangala (57 Bakayoko),Onana – Doku (84 Openda), De Bruyne,Trossard (74 Tielemans) -Lukaku.

Słowacja: Dubravka – Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda (90 Obert) – Schranz (81 Duris), Bozenik (70 Strelec), Haraslin (70 Suslov).

Zdjęcie ilustracyjne

Obwodnica Janowa Lubelskiego znów rozpala konflikt

Burmistrz Janowa Lubelskiego powiedział tak dla północnej obwodnicy, mieszkańcy na wtorek, 2 lipca, zapowiedzieli protest. Przez dwie godziny będą blokować główną ulicę miasta, bo nie podoba się, że Krzysztof Kołtyś przed wydaniem decyzji środowiskowej nie przeprowadził konsultacji społecznych. Zapowiada się długa batalia, bo sprawa zapewne trafi do sądów administracyjnych.

Amatorzy „darmowej” pizzy za kratami

Łupem napastników padły 3 pizze i 4 napoje. Poszkodowany został również sam dostawca.

Paweł Maj (z lewej) powołał zastępcę

Prezydent Puław znów ma zastępcę. To koalicjant

Dzisiaj pracę na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Puławy rozpoczął Grzegorz Nowosadzki. Były kandydat na urząd prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej złożył już mandat radnego. W Ratuszu ma zajmować się sprawami gospodarczymi.

Impas ze swoim przewodnikiem

Poznajcie Impasa! Tropienie włamywaczy ma w małym palcu

Czworonożny funkcjonariusz wraz ze swoim przewodnikiem w mgnieniu oka wytropił sprawcę włamania do garażu. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz więzienie.

Kawałek ważnej ulicy zamknięty. Powstaje tu rondo
utrudnienia

W wakacje kierowcom nie będzie łatwo w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku wyłączony z ruchu jest spory odcinek ulicy Warszawskiej.

Małgorzata Popławska w najbliższym czasie straci stanowisko prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Zamościu
Zamość

Spółka ZUK zostanie. Ale prezes musi odejść

Zakład Usług Komunalnych nie zostanie zlikwidowany, ale kierująca nim Małgorzata Popławska straci stanowisko. Możliwe, że nawet w tym tygodniu. Zapowiedział to dzisiaj Rafał Zwolak, prezydent Zamościa.

Aleksandra Mirosław będzie miała w Lublinie swój mural

Mural mistrzyni świata, rekordzistki we wspinaczce na czas, a przede wszystkim lublinianki, Aleksandry Mirosław znajdzie się na jednej z kamienic w centrum Lublina.

Dodatkowa kasa dla rodzin zastępczych i pracowników społecznych

Na podwyżki mogą liczyć m.in. pracownicy pomocy społecznej, piecza zastępcza i pracownicy, którzy opiekują się dziećmi do 3. roku życia. Dodatkowe 1000 złotych brutto trafi do ich kieszeni już w lipcu

Hit transferowy stał się faktem. Wilfredo Leon zawodnikiem Bogdanki Luk Lublin!

Wszystko jest już jasne. Wilfredo Leon w poniedziałek został zaprezentowany jako nowy zawodnik Bogdanki LUK Lublin

Niebezpieczne spotkania na drogach: giną zwierzęta, zagrożeni są też ludzie

Tylko w miniony weekend w powiecie krasnostawskim doszło do 3 wypadków z udziałem dzikich zwierząt. Policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu w rejonach lasów i pól.

Targowisko na podzamczu kością niezgody. Do kiedy zostaną tam handlujący?
Dużo zdjęć

Miało być otwarte do końca roku, ale już jest zamknięte. Na targowisku pod zamkiem, bo o nim mowa, dzisiaj (1 lipca) handlujący przedsiębiorcy zostali poinformowani, że mają tydzień na opuszczenie terenu. Zszokowani tą informacją udali się po wyjaśnienia do marszałka województwa lubelskiego.

Górnik spędzi na obozie w Kielcach 10 dni

Górnik Łęczna rozpoczął zgrupowanie w Kielcach. Sporo nowych twarzy w kadrze

W poniedziałek Górnik Łęczna rozpoczął zgrupowanie w Kielcach. Trener Pavol Stano zabrał na obóz 24 zawodników, w tym sporo nowych twarzy. Zabrakło za to Damiana Gąski, którego umowa z zielono-czarnymi wygasła w niedzielę.