Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa będąca wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik już jutro (29 lipca) zawita do Bychawy.
Naukobus przez dwa dni będzie gościł w hali Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 81. Wszyscy, którzy odwiedzą placówkę będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce.
Dotykanie nauki
Dzieci i młodzież będą mogły nieodpłatnie, samodzielnie poeksperymentować. Siadając na wirującym krześle doświadczą, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Umieszczenie jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach potrafi wzbudzić w najmłodszych wiele emocji.
Wystawa będzie czynna w sobotę (29 lipca) w godz. 15 –20 oraz w niedzielę (30 lipca) w godz. 10 – 18. Wstęp wolny.
Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) już wkrótce w Bychawie
Dla tych, którzy dzięki Naukobusowi rozbudzą ciekawość, będą głodni wiedzy i gotowi na fascynujące eksperymenty, Centrum Nauki Kopernik ma kolejną niespodziankę. Już jesienią w Bychawie otworzy się Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, miejsce pełne dotykalnych eksponatów, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi.
Stacje badawcze to jednak nie wszystko – odkrywcy w każdym wieku w Strefie znajdą także Majsternię – przestrzeń, w której można samodzielnie lub w grupach mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi. SOWA pomoże dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie.
W sierpniu Naukobus powróci na Lubelszczyznę
Interaktywną wystawę w przyszłym miesiącu będzie można zobaczyć m.in. w Opolu Lubelskim (12-14 sierpnia), Zamościu (19-21 sierpnia) oraz w Janowie Lubelskim (25-26 sierpnia).