Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2024 r.
7:37

3 dni przy kawie i czekoladzie. Festiwal Hobby&Biznes do niedzieli

Autor: Zdjęcie autora IC
0 A A

W hali Targów Lublin pachnie kawą i czekoladą, a w tle słychać rozmowy o biznesie. To wszystko z powodu odbywającego się tam festiwalu Hobby&Biznes.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od piątku do niedzieli trwa Lubelski Festiwal Hobby&Biznes. W hali Targów Lublin można spróbować pysznej kawy, zjeść dobre ciasto, spróbować innych słodkich dodatków oraz pograć w szachy i porozmawiać o biznesie.

– Festiwal to doskonała okazja do połączenia pasji z biznesem, zdobycia cennej wiedzy i inspiracji do rozwijania zainteresowań oraz spotkania z innymi entuzjastami i przedsiębiorcami. Misją festiwalu jest tworzenie lubelskiej przestrzeni dobrych relacji i współpracy między przedsiębiorcami, urzędnikami i konsumentami z Polski i Świata – informują organizatorzy.

Na odwiedzających ten smaczny festiwal czeka aż 8 stref tematycznych:

  • Strefa Kawy, Czekolady i Herbaty – a w niej możliwość degustacji, kupienia i porozmawiania na temat herbat, kaw i czekolad. Podczas spotkań będzie można dowiedzieć się o technikach przygotowywania tych napojów oraz zobaczyć tradycyjną ceremonie parzenia herbaty.
  • Strefa Aktywności i Kreatywności – tu swoje miejsce znajdą w różnych dziedzinach! Od sportu przez survival, po sztukę. Będzie można także zapoznać się z ofertą zajęć dla dużych i małych.
  • Strefa Biznes i Odpowiedzialność – to panele dyskusyjne dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny. Biznesmeni porozmawiają na temat odpowiedzialnego biznesu, etyki zawodowej oraz zrównoważonym rozwoju.
  • Strefa Design&Wellness – lokalni projektanci i manufaktury przedstawią swoje projekty oraz podzielą się poradami na temat zdrowego stylu życia.
  • Strefa Szachowa – turniej na 1000 osób organizowany przez Mistrza Międzynarodowego i założyciela Klubu Szachistów Cebularz Lublin – Dawida Czerwa, możliwość obejrzenia i zakupu akcesoriów dla szachistów, promocja zajęć szachowych dla dzieci i dorosłych
  • Strefa Kulinarna – kuchnie z różnych stron świata w jednym miejscu. Na odwiedzających czekają pokazy, warsztaty i degustacje.
  • Strefa Prelekcji – wykłady i prezentacje przygotowane przez różnych specjalistów. Dowiemy się na nich m.in. o zrównoważonym prowadzeniu biznesu i rozwijaniu pasji.
  • Strefa Imprez Towarzyszących – wydarzenia rozlokowane w całym Lublinie i okolicy, które będą świetnymi przykładami zastosowania inspiracji festiwalowych w praktyce.

W ramach festiwalu uczestnicy mogą także spróbować dobrej kawy oraz porozmawiać o niej z lokalnymi twórcami i właścicielami palarni. Jak się okazuje, kawa to nie tylko smak oraz kop energetyczny. Ma ona także wiele właściwości zdrowotnych.

– Kawa to źródło polifenoli, czyli czynników antyrakowych. Pita w rozsądnych ilościach korzystnie działa także na serce, układ krążenia, trawienie – wylicza Wiesław Kobyliński, właściciel palarni kawy. Dodaje, że te „rozsądne ilości” kawy to około 4 espresso dziennie.

W sklepach mamy dostępne dwa rodzaje kawy: arabice i robustę. Obie mają swoich zwolenników i przeciwników.

– Robusta zawiera dwa razy więcej kofeiny niż arabica. Jest także mniej kwaskowata, ale bardziej gorzka i zawiera mniej złożonych i kompleksowych nut smakowych. Natomiast zawiera swego rodzaju cremę, która bardzo pasuje do napojów na bazie mleka i jest bardzo pożądana. Jej uprawa jest mało wymagająca i łatwa, stąd też jest tańsza – tłumaczy Kobyliński.

– Jestem tzw. kawoszem i lubię się napić dobrej kawy. Gdziekolwiek jestem próbuję nowych smaków i rozmawiam z producentami o ich metodach palenia i smakach, które podczas tego procesu się wydobywają. Zawsze dowiaduję się czegoś nowego, tak samo było tutaj – mówił Kuba, który akurat stał przy jednym ze stoisk z kawą.

Dla tych, którzy za kawą nie przepadają, mamy dobrą wiadomość. Na festiwalu można znaleźć także herbatę i inne słodkości, które idealnie pasują zarówno do kawy jak i herbaty. Można było spróbować owoców w czekoladzie, ręcznie wykonywanych czekolad oraz rzemieślniczych wypieków, a także miodów i przetworów owocowych.

Lubelski Festiwal Hobby&Biznes potrwa do niedzieli włącznie. W sobotę oprócz jarmarku produktów tradycyjnych na odwiedzających czekają prelekcje na temat prowadzenia biznesu i rozwijania swojego hobby oraz warsztaty dla dużych i małych. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej tobilet.pl oraz w kasie Targów Lublin. Początek o godzinie 10. Festiwal potrwa do godziny 18 w niedzielę (1 sierpnia).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jolka, Jolka z balkonu lubelskiego ratusza
film

Jolka, Jolka z balkonu lubelskiego ratusza

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Felicjan Jędrzejczak, legendarny wokalista Budki Suflera

Lublinianka znowu zgarnęła komplet punktów

Start w dziewiątkę nie utrzymał prowadzenia w meczu z Lublinianką. Janowianka znowu bez punktów

Ciekawa ósma kolejka w IV lidze. Drugiej porażki z rzędu na własnym stadionie doznała Janowianka. Tym razem trzy punkty z bardzo trudnego terenu wywiozła Tomasovia. Sporo działo się w Krasnymstawie. Tamtejszy Start do przerwy prowadził z Lublinianką 2:0, ale przegrał 2:3. Spory wpływ na boiskowe wydarzenia miały jednak dwie czerwone kartki dla gospodarzy.

Człowiek o głębokiej miłości do swojej małej ojczyzny - Krzczonowa! Wojciech Cioczek w programie LUSTRO
LUSTRO
film

Człowiek o głębokiej miłości do swojej małej ojczyzny - Krzczonowa! Wojciech Cioczek w programie LUSTRO

Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział nam w programie Lustro.

Stypendia burmistrza miasta Świdnik przyznawane są już od 16 lat. To nagroda za ich wybitne osiągnięcia w nauce w danym roku szkolnym
galeria

Najlepsi z najlepszych. Burmistrz Świdnika nagrodził 153 uczniów

Gala Stypendialna to wyjątkowa chwila dla stypendystów wybranych przez burmistrza miasta Świdnik. Za trud włożony w roku szkolnym 2023/2024 zostało docenionych aż 153 uczniów ze świdnickich szkół.

Młodzieżowa Rada Miasta Janów Lubelski drugiej kadencji w pełnym składzie

Młodzieżowa Rada Miasta w komplecie. Wybrali swoje prezydium

Poprzednia kadencja dobiegła końca, odbyły się wybory na kolejną, a także pierwsza sesja. Młodzieżowa Rada Miasta w Janowie Lubelskim zaczęła pracę.

Wojciech Jerzy Suchodół od 1999 roku zaangażowany był w organizację memoriałowego turnieju bokserskiego poświęconego ojcu, tradycyjnie fundując nagrodę w kat. 56 kg, w której walczył Jerzy Suchodół.

Kochał ludzi i sport. Pogrzeb Wojciecha Jerzego Suchodoła odbył się w środę w Zamościu

Nie żyje Wojciech Jerzy Suchodół, wspaniały człowiek, lekarz, ginekolog, położnik, radny i społecznik. Nieprzerwanie od 25 lat organizował w Zamościu memoriał bokserski pamięci swego ojca Jerzego, byłego nauczyciela przysposobienia obronnego, wychowania fizycznego i trenera, twórcy zamojskiego pięściarstwa.

Goście nie zawiedli. Licznie stawili się na urodzinach pani Eugenii

Jaki piękny wiek. Pani Eugenia skończyła 100 lat

Rodzina, ale też inni goście świętowali w sobotę wraz z panią Eugenią Szmigą jej kolejne urodziny. Sędziwa mieszkanka gminy Zwierzyniec właśnie tego dnia skończyła 100 lat.

Kultywowanie pamięci o tamtych wydarzeniach jest niezwykle ważne, szczególnie teraz, gdy żyjemy w wolnym kraju, a u naszych wschodnich sąsiadów trwa wojna z najeźdźcą, z którym Polska walczyła 85 lat temu.

85. rocznica sowieckiej agresji: Chełm w hołdzie ofiarom i Sybirakom

Przedstawiciele chełmskich instytucji uczcili 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka, składając kwiaty w miejscach pamięci i oddając hołd ofiarom represji.

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw
galeria

Farma wiatrakowa w Kraśniku oficjalnie otwarta. Dostarczy prąd do 16 tysięcy gospodarstw

Szczere pola między Kraśnikiem a Dąbrową Bór, a na nich… siedem 200 metrowych wiatraków. To one mają zapewnić niemal 25 MWh energii, co pozwoli na obsłużenie 16 tysięcy gospodarstw w regionie. W środę 18 września przedstawiciele firm realizujących inwestycję oraz lokalne władze dokonali wspólnie otwarcia farmy. Na uroczystości pojawił się Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska. To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne powiatu – mówią zgodnie inwestor, samorządowcy i wiceminister.

Stary budynek nie nadaje się do remontu. Rodzinnego domu dziecka tu nie będzie
biała podlaska

Stary budynek nie nadaje się do remontu. Rodzinnego domu dziecka tu nie będzie

Były plany na remont drewnianego budynku przy ulicy Kolejowej. Jednak z przygotowanej ekspertyzy wynika, że czeka go raczej rozbiórka.

 

Lubelscy terytorialsi zwiększają pomoc dla powodzian. W środę w godzinach wieczornych ponad 100 kolejnych żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT uda się na Dolny Śląsk, aby wspierać mieszkańców i służby w walce z żywiołem. Lubelscy terytorialsi pomagają mieszkańcom Stronia Śląskiego

Dziś ponad 100, a w piątek minimum 500 mundurowych pojedzie pomagać na Dolny Śląsk

Kolejnych 100 żołnierzy 2 LBOT jedzie na Dolny Śląsk pomagać mieszkańcom w walce z powodzią. Na miejscu jest już 180 terytorialsów, a w piątek pojada kolejni, minimum 500

Muzyczne historie charytatywnie. Kilka godzin zabawy dla pogorzelców
21 września 2024, 13:00

Muzyczne historie charytatywnie. Kilka godzin zabawy dla pogorzelców

Dla pochodzącego z Zamościa Mateusza Tymury, który w pożarze stracił stworzony wraz z żoną dom i Teatr Latarnia odbędzie się w weekend charytatywna impreza na Rynku Wielkim.

Perełki motoryzacyjne na Politechnice Lubelskiej
Foto
galeria

Perełki motoryzacyjne na Politechnice Lubelskiej

Poduszkowiec, kosiarka na gąsienicach i legendarny Żuk. Te i inne pojazdy można oglądać do jutra na parkingu Politechniki Lubelskiej

Przeprosin dla byłego wójta Końskowoli nie będzie. Stanisław Gołębiowski (z prawej) odpuścił sądową walkę o ochronę dóbr z byłym radnym opozycyjnego ugrupowania. Leszek Rodzoś (z lewej) takie zakończenie sporu przyjął z ulgą i zadowoleniem

Były wójt wycofał pozew. Radny nie musi przepraszać za słowa o lojalce

Leszek Rodzoś nie będzie przepraszał byłego już wójta gminy Końskowola, Stanisława Gołębiowskiego, za publiczny komentarz w sprawie jego przeszłości w roli tajnego współpracownika służb w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Sąd postępowanie umorzył.

Rondo Dmowskiego przed dworcem PKP  w Białej Podlaskiej
biała podlaska

Czy PKP przekażą miastu rondo i ulicę?

Miasto chce przejąć na własność działki PKP przy dworcu kolejowym. Wszystko dlatego, że w planach jest budowa centrum przesiadkowego w tym miejscu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty