Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2024 r.
10:40

Lublin festiwalami stoi. Znamy daty najważniejszych festiwali w 2025 roku

Autor: Zdjęcie autora IC
0 A A
(fot. DW/archiwum)

Wakacje się jeszcze nie skończyły, ale festiwalowy kalendarz na przyszły rok już się zapełnia. Znamy daty największych lubelskich festiwali, które odbędą się w 2025 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kto choć raz nie był na Innych Brzmieniach, Re:tradycji, czy Carnavalu Sztukmistrzów niech pierwszy rzuci kamieniem. Lubelskie festiwale co roku w wakacje ściągają tłumy turystów z całej Polski oraz świata, którzy przy okazji wydarzeń kulturalnych mogą odkryć piękno naszego miasta.

Tegoroczne letnie festiwale już się zakończyły, ale ich fani mogą już rezerwować daty na przyszły rok. Poznaliśmy harmonogram najważniejszych lubelskich festiwali na wakacje 2025.

–  Warsztaty Kultury w Lublinie nie zwalniają jednak tempa i pracują nad kolejnymi edycjami najlepszych wydarzeń odbywających się w miejskiej przestrzeni. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy planując kolejne wakacje, chcieliby połączyć wypoczynek z kulturalnymi doznaniami – informuje Tomasz Kowalewicz z Warsztatów Kultury.

Harmonogram na lato 2025 wygląda następująco:

  • 7/8 czerwca 2025 | Noc Kultury
  • 3–6 lipca 2025 | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
  • 24–27 lipca 2025 | Carnaval Sztukmistrzów
  • 22–24 sierpnia 2025 | Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

Wszystkie festiwale będą odbywać się na terenie Starego Miasta.

– Każdy z nich wyróżnia się szeroką ofertą wydarzeń kulturalnych – od koncertów i spektakli, po instalacje artystyczne, wystawy, pokazy filmowe i spotkania – dodaje Kowalewicz.

Noc Kultury to wydarzenie, gdzie wszystko wymyka się spod kontroli, a miasto zaczyna żyć zupełnie innym życiem. W ciągu jednej nocy na terenie miasta odbywa się nawet kilkaset wydarzeń kulturalnych, a miasto ozdobione jest barwnymi instalacjami.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to czas, gdy miastem włada muzyka. Koncertom towarzyszą także spotkania autorskie oraz pokazy filmowe i wystawy.

Carnaval Sztukmistrzów – święto nowego cyrku w Lublinie. Miasto zamienia się w wielką arenę cyrkową, gdzie swoje popisy dają artyści z całego świata.

Re:tradycja – święto tradycji i rzemiosła. Jarmark rękodzieła, potańcówki jak za dawnych lat, koncerty muzyki ludowej.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dary od lublinian ruszyły na Dolny Śląsk
galeria

Dary od lublinian ruszyły na Dolny Śląsk

Bus wypełniony darami pojechał dziś z pomocą dla mieszkańców Dolnego Śląska. Zbiórka trwa i nadal potrzebne są m.in. środki czystości, żywność długoterminowa oraz woda.

Nadzieje polskiego metalu w Zgrzycie
21 września 2024, 19:00

Nadzieje polskiego metalu w Zgrzycie

Trzy młode zespoły i trzy nadzieje polskiego metalu. Są młodzi, bezczelni i bezkompromisowi. Grają to, co im w duszy gra. Już w sobotę (21 września) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zagrają: Hamulec, Demeted i Punched Orange.

PGE Dystrybucja  zakończyła przebudowę stacji 110/30/15 kV Abramowice w Lublinie

PGE Dystrybucja zakończyła przebudowę stacji 110/30/15 kV Abramowice w Lublinie

Zwiększenie stabilności dostaw energii elektrycznej dla mieszkańców i przedsiębiorców na terenie Lublina oraz sąsiadujących gmin, a także zwiększenie możliwości przyjęcia do sieci większej ilości energii z OZE to główne korzyści wynikające z przebudowy stacji Abramowice. Inwestycja zrealizowana w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne kosztowała blisko 57 mln zł, z czego dofinasowanie z funduszy Unii Europejskiej wyniosło ok. 30 mln zł.

Czy na ul. Dożynkowej powinno się ograniczyć prędkość pojazdów do 40 km/h?
SONDA

Czy na ul. Dożynkowej powinno się ograniczyć prędkość pojazdów do 40 km/h?

W imieniu grupy mieszkańców radna Justyna Budzyńska zwróciła się do lubelskiego Ratusza z prośbą o zmianę organizacji ruchu na ulicy Dożynkowej. Ze względu na natężenie ruchu oraz bliskość osiedli mieszkaniowych zaproponowała wprowadzenie ograniczenia prędkości pojazdów do 40 km/h. To miałoby poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Miejscy urzędnicy na takie rozwiązanie się jednak nie godzą.

Fotografia bez tytułu autorstwa Katarzyny Gritzmann - nagroda główna
galeria

Nagrody za zdjęcia. Jubileuszowy Przegląd Fotografii Zamojskiej

Setki fotografików z całej Polski nadesłało swoje prace na tegoroczną edycję Przeglądu Fotografii Zamojskiej. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie, która w piątek zostanie otwarta w Zamojskim Domu Kultury. Kto otrzyma nagrody i wyróżnienia?

Niedziela dla powodzian. Zbiórki do puszek w każdej parafii

Niedziela dla powodzian. Zbiórki do puszek w każdej parafii

W nadchodzącą niedzielę w każdej z parafii diecezji zamojsko-lubaczowskiej mają być zbierane pieniądze na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi.

W rolę  Freddiego Mercury’ego na scenie wciela się Sebastian Machalski
NASZ PATRONAT
12 października 2024, 19:00

Niezwykła muzyczna podróż. Przeboje Queen w Zamościu

Przeżycie fantastyczne i jedyne w swoim rodzaju. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Koncert niesamowity. Doskonałe aranżacje – to tylko kilka opinii tych, którzy byli już na koncercie „Queen Symfonicznie”. Czy są prawdziwe? Niedługo będzie szansa przekonać się o tym w Zamościu.

Apartamenty Dębowa - luksus w cieniu 100-letnich dębów

Apartamenty Dębowa - luksus w cieniu 100-letnich dębów

Apartamenty Dębowa to wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana na rogu ulic Senatorskiej i Dębowej w Łodzi. To, co wyróżnia tę inwestycję na tle innych, to nie tylko nowoczesne i komfortowe mieszkania, ale także unikalne otoczenie, które tworzy aleja 17 około 100-letnich dębów rosnących wzdłuż ulicy Dębowej.

"Cichy zabójca kobiet". Rak jajnika zbyt późno daje o sobie znać
Dziennik Dla Zdrowia
film

"Cichy zabójca kobiet". Rak jajnika zbyt późno daje o sobie znać

Nowotwór jajnika, zaraz obok raka piersi jest najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Według statystyk, każdego roku na świecie z tego powodu umiera ponad 114 000 kobiet. W programie z cyklu "Dziennik Dla Zdrowia" rozmawiamy z dr Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, chirurgiem onkologiem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie oraz profesorem Uniwersytetu Medycznego, który opowiedział jak wczesne wykrycie raka wpływa na skuteczność leczenia, jak rozpoznać objawy i co należy do profilaktyki.

Kent Washington odwiedzi Lublin przy okazji Memoriału Zdzisława Niedzieli

Polski Cukier Start zaprasza na XIV Memoriał Zdzisława Niedzieli. Kent Washington gościem specjalnym

Wreszcie kibice z Lublina będą mieli okazję zobaczyć w akcji drużynę Wojciecha Kamińskiego. Polski Cukier Start w piątek i sobotę rozegra kolejne mecze kontrolne w ramach XIV Memoriału Zdzisława Niedzieli. Impreza w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się w piątek i sobotę.

Na brakujące krzesełka i zdezelowane stoły do gry w szachy i warcaby zwrócił uwagę radny Piotr Gawryszczak.

Zniszczone stoły, krzesełka do gry w szachy i warcaby już nie będą straszyły. Wiemy, kiedy zostaną naprawione

Stoły i krzesełka służące do gry w szachy i warcaby, znajdujące się na placu Litewskim, od lat chętnie używane są przez mieszkańców Lublina. Na ich spore zużycie i kiepski stan zwrócił uwagę miejski radny Piotr Gawryszczak (PiS). – Trochę wstydzę się przed zwracającymi mi uwagę przybyszami z innych miast, że w centrum naszego pięknego grodu znajdują się tak zdewastowane urządzenia – napisał w interpelacji do prezydenta Lublina, prosząc o szybką interwencję.

Magnesy ferrytowe – ciekawe fakty, które warto znać

Magnesy ferrytowe – ciekawe fakty, które warto znać

Magnesy ferrytowe mają wiele zalet, przez które są tak często spotykane w każdej gałęzi przemysłu i gospodarki. Nie wynika to bynajmniej z mody, a między innymi z ich odporności na wysokie temperatury oraz różnorodności kształtów. Dodatkową korzyścią jest także znacznie niższa cena od modeli neodymowych. W artykule przedstawimy Ci najciekawsze fakty na temat magnesów ferrytowych, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia. Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić elegancki salon?

Jak urządzić elegancki salon?

Salon to miejsce, w którym spędzamy większość wolnego czasu, przyjmujemy gości i relaksujemy się po całym dniu w pracy. W tym pomieszczeniu powinna panować wyjątkowa aura, dzięki której każdy domownik będzie mógł wypoczywać w komfortowych warunkach. Jak stworzyć modną i elegancką aranżację salonu?

Złodzieje elektronarzędzi przyłapani na gorącym uczynku

Złodzieje elektronarzędzi przyłapani na gorącym uczynku

Wybili szybę w jednym z domów i chcieli ukraść narzędzia. Teraz mogą posiedzieć w więzieniu nawet 10 lat.

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Aby się rozwijać trzeba grać w Europie

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Aby się rozwijać trzeba grać w Europie

Rozmowa z Edytą Majdzińską, trenerką drużyny piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty