Za nami XX edycja konkursu tańców polskich "O pierścień księżnej Izabeli". Na parkiecie hali sportowej puławskiego ZST w weekend zaprezentowało się 107 par z całego kraju. Najlepsi okazali się tancerze "Warszawianki". Puławskie "Powiśle" zdominowało najmłodszą kategorię.
Przed dwoma laty puławski konkurs taneczny został odwołany z powodu epidemii, a przed rokiem rywalizację par, puławska publiczność mogła śledzić jedynie w internecie. W tym roku ogólnopolski konkurs, który inauguruje taneczny sezon, wrócił na właściwe tory. W hali sportowej ZST, czyli popularnego "Chemika" w sobotę i niedzielę zaprezentowało się 107 par z 25 ośrodków z całej Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Lublina, Puław, Olsztyna, Zamościa, Malborka, czy Bielska Białej.
W trakcie uroczystego otwarcia konkursu, zawodnicy zatańczyli tradycyjnego poloneza. W jego trakcie, nad wizerunkiem księżnej Czartoryskiej sceniczne reflektory uformowały świetlną dekorację w żółtym i niebieskim odcieniu. Nie był to jedyny gest solidarności z narodem ukraińskim. Zawodnicy pochodzący z tego kraju otrzymali brawa od zgromadzonej na trybunach publiczności.
Pierwsze miejsca w finałach swoich kategorii zdobyli: Mikołaj Kaczyński i Dorota Walczuk (ZPiT UW "Warszawianka"), Piotr Burzyński i Hanna Czerska ("Warszawianka"), Mateusz Matuszak i Olga Piaskowska-Niszczak (ZPiT Wronki), Jakub Iwańczyk i Maria Toboła ("Warszawianka"), Paweł Pasiut i Weronika Ziółek ("Warszawianka"), Kazimierz Kulczyński i Kamila Roik (WKTL), Mateusz Szyszko i Magdalena Stelmaszewska ("Warszawianka") oraz Paweł Piórkowski i Maria Węglarz (ZPiT "Powiśle").
Z dobrej strony zaprezentowali się także Tomasz Maraszkiewicz i Julia Łukanowska z puławskiego "Powiśla", którzy zdobyli drugie miejsce w finale kategorii IIC. Puławianie zdominowali także najmłodszą kategorię. Poza wspomnianymi Pawłem i Marią z miejsca pierwszego, drugie wywalczył Mateusz Czerwiński z Dorotą Saramok, a trzecie Jan Kusyk z Gabrielą Kwit.
Nagrodzeni tancerze otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez sponsorów, a występujący w najwyższej klasie także medale z wizerunkiem księżnej Izabeli Czartoryskiej. Sędzią głównym zawodów był Jan Łasakiewicz. Konkurs zorganizował POK "Dom Chemika.