Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 maja 2023 r.
7:35

Noc Kultury w Lublinie: Zobacz, na co trzeba mieć wejściówkę

Autor: Zdjęcie autora oprac. agdy
0 A A
Ubiegłoroczna Noc Kultury
Ubiegłoroczna Noc Kultury (fot. Michał Siudziński/Archiwum)

Ważne informacje dla wybierających się na lubelską Noc Kultury. 26 maja zostaje uruchomiona rezerwacja wejściówek na wydarzenia z ograniczoną widownią. Po drugie, sobotnia Noc Kultury zacznie się dzień wcześniej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Noc Kultury zaplanowano z 3 na 4 czerwca 2023. To wówczas widzowie będą mieli do wyboru ponad setkę wydarzeń. Wszystkie dostępne gratis. Jedynie kilka z nich, z uwagi na komfort uczestników będą do oglądania i przeżywania po okazaniu bezpłatnej wejściówki. Rezerwacja online wejściówek zacznie się w piątek (26 maja) o godz. 11.00.

Jak to zrobić?

Wybierz wydarzenie, które Cię interesuje.

Wypełnij formularz online dostępny na stronie nockultury.pl

Poczekaj na mailowe potwierdzenie od organizatorów, pamiętając że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń.

Jeśli Ci się udało bezpłatne wejściówki możesz odebrać w Punkcie Informacyjnym Nocy Kultury na placu Łokietka 2 czerwca w godz. 17.00–20.00 i 3 czerwca w godz. 12.00–18.00

Jeśli nie uda Ci się z rezerwacją wiedz, że Twoje zgłoszenie oczekuje na liście rezerwowej. Jeśli ktoś zrezygnuje z wejściówki, organizatorzy będą się kontaktować z osobami z listy.

Uwaga! Wejściówki, które nie zostaną odebrane w Noc Kultury, do godziny 18, wracają do puli. Rezerwacje wygasają, a wejściówki są dostępne do odbioru dla wszystkich chętnych.

Zwiedzanie od kuchni

Noc Kultury od kuchni. 2 czerwca od godz. 18 do 19 spacer – nowość. Po raz pierwszy nocokulturowy spacer dzień przed rozpoczęciem imprezy! Nie wszystko będzie jeszcze gotowe! Na deser garść anegdot i ciekawostek, których nie znajdziecie w programie. Przewodniczką będzie Kinga Witkowska-Mirosław.

O miejscu zbiórki uczestnicy się dowiedzą drogą e-mailową.

192 osoby

Z 3 na 4 czerwca podziemia Browaru Perła ul. Bernardyńska 15. Zwiedzanie godz.: 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 00.00, 00.30. Będzie 12 grup po 16 osób, dzieci do lat 6 nie potrzebują wejściówek. Uwaga, podziemiach panuje wilgoć, jest ciemno oraz znajdują się tam schody. Ponadto temperatura latem jest znacznie niższa niż na zewnątrz i utrzymuje się na poziomie 8-10 stopni.

Angielska NK

Nocne zwiedzanie – spacer w języku angielskim Martin’s City Tours, godz. 20.00–22.00 i 22.30–00.30. Będą dwie grupy po 30 osób. Przewodnik opowie o najbardziej spektakularnych punktach programu oraz o maleńkich nocokulturowych smaczkach. Nie zabraknie kilku ciekawostek o Lublinie i Starym Mieście.

Stary LubliNN

 „Lublin. Pamięć miejsca” – wystawa przy ul. Grodzkiej 21, wstęp o 19.00, 20.00, 21.00, 22.00. Każda z grup po 25 osób. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Lublin. Pamięć miejsca” poświęconej przedwojennemu Lublinowi zaprasza Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”

Teatr od kulis

Spotkanie z duchami – zwiedzanie Teatr im. J. Osterwy od godz. 22.00 do północy dla 25 osób. Razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza…

Skarby ewangelików

Noc Kultury u Ewangelików zaczyna się o godz. 19. Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy (ul. Ewangelicka 1) zaprasza 30 osób. Będzie możliwość zwiedzania kościoła z przewodnikiem, wysłuchania prezentacji zabytkowych organów (i obejrzenia tego królewskiego instrumentu z bliska!) oraz wysłuchania koncertu wokalno-organowego w wykonaniu muzyków działających przy parafii.

Noc na rzece

Spływ kajakowy z Kajakami Lublin i Piotrem Kańczugowskim w nocy przy świetle pochodni startuje o godz. 21 przy ul. Stadionowej – śluza na Bystrzycy za Areną Lublin. Jest 30 miejsc.

Warsztaty przy Grodzkiej 34/36

„W stronę abstrakcji” – tworzenie małych form malarskich w technice pastelu olejnego dla osób 16+ : 3 osoby 19.00–20.00 i 3 osoby 20.15–21.15 zaprasza ognisko plastyczne przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, ul. Grodzka 34/36 Liczba miejsc – 6 (2 grupy po 3 osoby)

Zajęcia prowadzić będzie Krystyna Rakowska – artysta plastyk, członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę pastelu olejnego. Każdy uczestnik zabierze wykonany przez siebie obrazek do domu.

Dla 10 osób „Nasz Lublin” – Lublin w sepii – pokaz malowania i warsztaty w godz. 19.00–21.15. Warsztaty z pokazem malowania fragmentu naszego pięknego miasta będą prowadzone przez Wiesława Stefańskiego – znanego lubelskiego akwarelistę. Zajęcia rozpoczną się 30 minutowym pokazem. Każdy z uczestników wykona obraz techniką akwareli w sepii.

8 osób zrobi akwarelowe zakładki – malowanie zakładek do książek z motywem roślinnym będzie w godz. 21.30–22.45. Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki malowania akwarelą „mokre na mokrym” i „mokre na suchym” oraz nauczą się prawidłowo rozprowadzać kolor. Wykorzystają nabyte umiejętności, malując akwarelami zakładkę z motywem roślinnym.

10 miejsc jest na „Mix-media w akwareli” – projektowanie i malowanie kartek okolicznościowych z motywami roślinnymi w godz. 21.30–23.00. Warsztat Mix-media w akwareli ma na celu pokazanie różnych technik malowania akwarelą poprzez jej reakcję z innymi materiałami.

Praca z ciałem

Biodanza ® Sistema Rolando Toro – warsztaty ruchu Beny Bożeny Tarki/Przestrzeni Pracy Twórczej Fararara w godz. 19.00–21.00 przy ul. Archidiakońskiej 6 dla 15 osób.

Biodanza to metoda pracy z ciałem, która wykorzystuje gesty i ruchy archetypiczne. Żeby zaistniała Biodanza, potrzebujemy muzyki, grupy ludzi i ruchu. To metoda powstała w Chile, a jej twórcą jest psycholog, antropolog i artysta Rolando Toro. Metoda ta funkcjonuje i działa na całym świecie.

30 cebularzy

Interaktywne pokazy wraz z warsztatami wypieku cebularza. 30 osób zaprasza Regionalne Muzeum Cebularza o godz. 19.00 na ul. Szewską 4. Interaktywny pokaz, w którym uczestnicy biorą czynny udział, połączony z opowieściami i pogadanką na temat znaczeń poszczególnych czynności, narzędzi i składników służących do wyrobu cebularza. Każdy pokaz zakończony jest warsztatami wypieku cebularza.

Teatr

Wojna domowa / Amatorski Teatr Towarzyski przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie – spektakl liryczno-satyryczny o godz. 19.00 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. 50 miejsc. Na spektakl złożą się utwory znakomitej pary: Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota.

Teatr Supełki: Spektakl teatralny „Jacek i Placek” według Kornela Makuszyńskiego o godz. 21.00 w MDK „Pod Akacją, sala nr 40. Widownia ma 50 miejsc.

W tym samym MOK, o godz. 23 wieczór z Teatrem Panopticum: Fragmenty spektakli i utworów śpiewanych obecnych i sprzed lat. Liczba miejsc – 50.

Nowa Generacja Teatralna zespołów międzynarodowych – etiudy teatralne – Fundacja Teatr Wschodni o godz. 19.00, widownia na 50 miejsc jest przy ul. Lubartowskiej 30A. Pokaz „work in progress” przygotowany przez międzynarodową grupę artystów z Czech, Węgier i Polski.

W tym samym miejscu o godz. 20.30 „Republika marzeń” – monodram Pauliny Prokopiuk. Liczba miejsc – 50. Podstawą scenariusza spektaklu są doświadczenia z podróży jednej z autorek do fińskiej Laponii, prawdziwe historie mieszkających tam ludzi i proza Brunona Schulza. Spektakl w języku angielskim.

Będzie muzyka

Kasia i Tomek – koncert  o godz. 21.30 w Qulturalna, ul. Grodzka 26. Liczba miejsc – 50. Kasia i Tomek Szczepaniak to małżeńsko-muzyczny duet wykonujący piosenkę autorską. Kasia pisze i wyśpiewuje własne teksty, a Tomek akompaniuje jej na gitarze.

Dwukropek, czyli retropotańcówka przy blasku księżyca i śródziemnomorska kolacja przy świecach dla 70 osób od godz. 19 do północy przy ul. Kowalskiej 4. Uczniowie i nauczyciele Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego zapraszają do wykropkowanej przestrzeni szkolnego patio.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jak dobrze znasz polskie kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników
QUIZ

Jak dobrze znasz polskie kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników

Wigilia to czas gdy przy świątecznym stole rozbrzmiewają kolędy. A znasz bardzo dobrze ich tekst?

Paweł Socha w rundzie jesiennej wiele razy ratował Świdniczankę od straty gola

Świdniczanka planuje pięć-sześć transferów. „Rozmawialiśmy z grubo ponad 50 piłkarzami”

Zima w ekipie Świdniczanki będzie pracowita. I trudno się dziwić. Po rundzie jesiennej drużyna Łukasza Gieresza jest jednym z kandydatów do spadku. W tabeli znajduje się na trzecim miejscu, ale od końca. Do bezpiecznej strefy traci siedem punktów. Trener i dyrektor sportowy Mateusz Pielach prowadzą rozmowy z zawodnikami, a do klubu może przyjść nawet pięciu-sześciu zawodników.

O dawnych tradycjach opowiada Agata Witkowska z Muzeum Wsi Lubelskiej
WYWIAD
galeria

Choinka, pusty talerz i sianko. Skąd to się wzięło?

Wigilijne potrawy były zawsze postne, a ich liczba zależała od regionu i zamożności gospodarzy. Na Lubelszczyźnie liczba dań była często nieparzysta: pięć, siedem, a u bogatszych trzynaście – rozmowa z AGATĄ WITKOWSKĄ z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole
ZDJĘCIA
galeria

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole

Lubelska Caritas jak co roku zorganizowała Wigilię dla potrzebujących. Nie zabrakło wspólnego posiłku, kolędowania i łamania się opłatkiem.

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin
film

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin

Wiadomo, że na parkiecie radzą sobie znakomicie. Sprawdźcie, jak siatkarze Bogdanki LUK Lublin spisali się przy mikrofonie. Wilfredo Leon i spółka zaprezentowali swoją wersję świątecznej piosenki „Pada śnieg, pada śnieg”. A przy okazji złożyli kibicom życzenia na święta.

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci
RADAR

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci

W Wigilię i Boże Narodzenie najwięcej pracy ma święty Mikołaj. Ten najprawdziwszy z Laponii, wyruszył już w drogę ze świątecznymi prezentami.

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Wózki widłowe muszą regularnie przechodzić serwis. Jakakolwiek usterka w obrębie takich maszyn może bowiem powodować poważne zagrożenie dla pracowników. Gdzie najlepiej naprawić taki pojazd? Poznaj zalety serwisu wózków widłowych u producenta. Kto może znać lepiej budowę pojazdów i wiedzieć, jakie usterki zdarzają się w nich najczęściej, jeśli nie ich producent? To jasne. Dlatego w przypadku serwisu wózków widłowych – podobnie jak w przypadku innych pojazdów – naprawy wykonywane bezpośrednio przez producenta są najbezpieczniejszą, najbardziej polecaną i w długofalowej perspektywie najbardziej opłacalną opcją. Jakie konkretnie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

37-latek wybrał się samochodem po karpia na wigilię. Nie przeszkadzały mu w tym blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!
ZDJĘCIA
galeria

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!

Chyba się nie pomylimy jak napiszemy że choinka, która stanęła pod Urzędem Miasta Świdnik jest wyjątkowa w skali całego kraju. Ma ona przypominać i dbać o nasze bezpieczeństwo.

MACIEJ BARTON, SZEF KUCHNI W OSTOJA CHOBIANICE, PASJONAT TRADYCYJNEJ POLSKIEJ KUCHNI
MAGAZYN

Pasztety i pierogi, czyli ostatnie przygotowania przed wigilią

Podczas przygotowywania dań na domową wigilię będę posiłkował się sprawdzonymi przepisami Hanny Szymanderskiej, pierwszej damy polskiej kuchni. Polecam jej książkę „Wigilia”. Przyrządzę kaszubski pasztet ziemniaczany, pasztet z karpia i ulubione przez Hanię pierogi z gryczanej mąki, które mają korzenie u Was; na wschodzie.

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Rozmowa z Przemysławem Jasińskim, asystentem trenera w sztabie Motoru Lublin

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka
galeria

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka

Dwa samochody dostosowane do osób z niepełnosprawnościami trafiły do domów dziecka w regionie. Oznacza to łatwiejszy dojazd do lekarza, na rehabilitację, a także do szkół i na wycieczki.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

Przetwornice napięcia to niezwykle praktyczne urządzenia, które umożliwiają zasilanie urządzeń w miejscach gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony np. w samochodzie, na kempingu czy w instalacjach fotowoltaicznych. W jaki sposób? Za pomocą swojego układu elektronicznego przetwornica konwertuje prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC) o napięciu 230V, czyli taki jaki mamy w gniazdkach domowych.

5 powodów, dla których warto wybrać hotel przyjazny dzieciom na rodzinny urlop

5 powodów, dla których warto wybrać hotel przyjazny dzieciom na rodzinny urlop

Rodzinny urlop to czas, który powinien dostarczać radości wszystkim jego uczestnikom, niezależnie od wieku. Dlatego wybór miejsca na wakacje ma ogromne znaczenie. Hotele dla dzieci oferują komfort i rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i starszych członków rodziny. Sprawdź, dlaczego warto zarezerwować pobyt w hotelu przyjaznym rodzinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Poszukuję

kobieta poszukuje pracy

lublin

0,00 zł

Praca -> Poszukuję

szukam pracy

Lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

195,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

199,00 zł

Komunikaty