Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O koronę najpiękniejszej Polki powalczą 24 kandydatki z całego kraju. Wśród nich są dwie dziewczyny z województwa lubelskiego.
Do wojewódzkiego konserwatora zabytków trafiły kolejne archeologiczne perełki. Tym razem jest to fragment kamiennego topora i krzemienne płoszcze.
W piątek nagrodzono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu ,, Nasz Sołtys”, dedykowanego liderom społeczności wiejskich województwa lubelskiego. Najlepszą panią sołtys została Sylwia Dudek z gminy Siedliszcze w powiecie chełmskim. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne
Wrocław ma krasnale, Kraków smoki, a Lublin koziołki. Szlak co chwilę się powiększa i do koziołkowej rodziny dochodzą kolejne figurki. Czas na Janka i Jurka, którzy upamiętniają tragiczne wydarzenia związane z miastem.
Rejestr lubelskich zabytków powiększył się o kolejną pozycję. Tym razem na listę trafiła XVIII-wieczna kapliczka, która według miejscowych podań, miała chronić mieszkańców przed epidemią.
Amatorzy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą wziąć udział w biegu, który potrwa 13 godzin. Na wytrwałych czekają nagrody.
Prace konserwatorskie przy elewacjach kościoła pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie otrzymały główną nagrodę wręczaną przez ogólnopolski kwartalnik. W jury zasiadały osoby eksperci w dziedzinie konserwacji zabytków z całej Polski.
Lubelski Lider Bezpieczeństwa Szczepański po raz kolejny sprawdził bezpieczeństwo mieszkańców lubelskiego osiedla. Jak się okazało, zaledwie 12 proc. zna swojego dzielnicowego.
To symbol miasta produkowany w lokalnej fabryce. Teraz emeryt będzie służyć najmłodszym. Jednak na razie trzeba go nazwać.
Mieszkańcy Lublina muszą liczyć się z utrudnieniami na niektórych ulicach i w niektórych obiektach. Powodem jest ekipa filmowa, która ponownie zagościła w kozim grodzie.
Wielka Niedziela to najważniejszy dzień w kalendarzu chrześcijańskim. Obchodzona jest na cześć męki i zmartwychwstania Chrystusa i stanowi podstawę wiary
Zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z sobotę na niedzielę, co oznacza, że przesuniemy zegarki o godzinę do przodu. W rezultacie będziemy spać godzinę krócej
Od jak dawna święcimy produkty w koszyczku? Co one symbolizują? Jakie panują zasady dotyczące wielkanocnej święconki? O tym wszystkim rozmawialiśmy z Iwoną Skibą, Anną Kołtunik i Magdaleną Mościcką z Koła Gospodyń Wiejskich w Długim.
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego we wtorek odbyło się spotkanie wielkanocne. Życzenia gościom, wśród których byli m.in. pracownicy UMWL, władze lubelskich uczelni, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych oraz wojska złożyli: marszałek Jarosław Stawiarski oraz metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.
W Wielki Piątek lubelscy wierni będą mieli więcej czasu na wyspowiadanie się. Przed nami XXIV edycja „Nocy konfesjonałów”
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w poniedziałek odbyło się spotkanie wielkanocne. Gospodarzem był wicewojewoda Wojciech Wołoch.
Za nami piąta edycja charytatywnej wymiany ciuchów. Tym razem dochód z akcji wesprze leczenie nieuleczalnie chorej Emilki.
Mało kto wie, że w centrum Świdnika na wiosnę działalność zaczyna tężnia solankowa. Obiekt jest bezpłatny dla wszystkich.
Czas przygotowań do Wielkanocy to kolejna okazja by zobaczyć, jak niegdyś bywało. Tradycyjnie Muzeum Wsi Lubelskiej, zaprosiło odwiedzających do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej zwanej też Niedzielą Kwietną lub Wierzbną. Skansen z tej okazji przygotował wiele atrakcji.
Był barwny korowód, śpiewy, tańce i najważniejsze topienie Śmiecichy oraz taniec z gaikiem. W ten sposób uczestnicy kolorowego wydarzenia symbolicznie pożegnali zimę i przywitali wiosnę.
21 marca to już tradycyjnie dzień, w którym pełną parą rusza lubelski rower miejski. W tym roku na mieszkańców czeka nowość.
20 marca 2020 roku życie wielu Polaków obróciło się o 180 stopni. W Polsce premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił stan epidemii. Przenosimy się w czasie do 2020 roku i przypominamy co się wtedy działo.
Portal internetowy granice.pl organizuje plebiscyt czytelników na najlepszą bibliotekę w Polsce. Oprócz prestiżowego tytułu do wygrania są czytelnicze nowości.
Rynek Elizówka zamienił się w wielką krainę kwiatów. Na pokazach florystycznych można było poznać najnowsze trendy w kwiatowej modzie ślubnej.
Nieśli krzyż i modlili się w intencji uzależnionych oraz ich rodzin. W piątek ulicami Starego Miasta przeszła Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.