11 kwietnia 2015 r.
20:07

Kwarta wstydu, koszykarze Wikany-Startu Lublin okazali się gorsi od AZS Koszalin

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 5 A A

Koszykarze Wikany-Startu po tym spotkaniu powinni mieć spore wyrzuty sumienia. Przez trzy kwarty grali rewelacyjnie i bezlitośnie punktowali jednego z faworytów rozgrywek. Już w pierwszej kwarcie zbudowali sobie przewagę, która na koniec tej odsłony sięgnęła aż dziesięciu punktów. Znakomite zawody rozgrywali Bartosz Diduszko i Robert Lewandowski.

Pierwszy w ciągu inauguracyjnych dziesięciu minut zdobył osiem, a drugi siedem punktów. W drugiej kwarcie różnica między obiema ekipami urosła w pewnym momencie nawet do piętnastu oczek. W końcówce pierwszej połowy gospodarze jednak wzięli się do pracy i na przerwę schodzili przegrywając jedynie 32:35.

Trzecia kwarta to kolejny dobry fragment gry Wikany-Startu. Zespół, debiutującego w roli pierwszego szkoleniowca ekipy Tauron Basket Ligi, Wojciecha Zeidlera wyraźnie nie miał pomysłu na sforsowanie obrony gości.

Pozwoliło to przyjezdnym po raz kolejny odskoczyć na kilka punktów. Niestety, w ostatniej kwarcie nie miało to większego znaczenia. "Akademicy” wskoczyli na właściwe obroty i bardzo szybko odrobili straty.

Już w 32 min Dante Swanson doprowadził do remisu, a sześć minut później przewaga koszalinian sięgnęła dziesięciu punktów. Tej straty lublinianie nie byli w stanie odrobić i zanotowali dwudziestą w tym sezonie porażkę.

AZS Koszalin – Wikana-Start Lublin 80:66 (12:21, 20:14, 18:22, 30:9)

AZS Koszalin: Woods 19 (2x3), Swanson 18 (4x3), Szewczyk 15, Radenović 14 (1x3), Pacocha 0 oraz Mielczarek 6 (2x3), Austin 4, Stelmach 2, Vrbanc 2, Dąbrowski 0.

Wikana-Start: B. Diduszko 15 (2x3), Ł. Diduszko 10 (2x3), Wojdyła 8, Lewandowski 7, Allen 4 oraz Wells 11 (2x3), Trojan 6, Śmigielski 5, Czujkowski 0.

Sędziowali: Trawicki, Fiedler, Ottenburger.

Widzów: 2000.

Pozostałe wyniki:

King Wilki Morskie Szczecin – Polpharma Starogard Gdański 100:82 * Asseco Gdynia – PGE Turów Zgorzelec 86:78 * Stelmet Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 85:84 * WKS Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 96:92 * Trefl Sopot – Rosa Radom 76:80 * Jezioro Tarnobrzeg – Anwil Włocławek 83:75 * Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno zakończył się po zamknięciu wydania.

16. Jezioro 27 34 2187-2456

14-15 kwietnia: Wikana – Asseco * Anwil – Śląsk * Dąbrowa Górnicza – Koszalin * Wilki Morskie – Turów * Toruń – Energa * Polfarmex – Jezioro * Polpharma – Trefl * Rosa – Stelmet.

Z DZIENNIKIEM NA ASSECO

Kolejny mecz podopieczni Pawła Turkiewicza rozegrają już we wtorek o godz. 20, kiedy do hali Globus przyjedzie Asseco Gdynia. Z tej okazji dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na ten mecz. Aby je zdobyć należy dzisiaj o godz. ... zadzwonić pod numer ... i odpowiedzieć na pytanie: Ilu Amerykanów łącznie wystąpiło w tym sezonie w barwach Wikany-Startu Lublin?

Wiślanie Jaśkowice wzięli wszystkie punkty. Piąty mecz z rzędu Podlasia bez wygranej u siebie

W środę Podlasie przełamało kiepską passę w Krośnie. Kibice biało-zielonych liczyli, że ich pupile wreszcie wygrają także w Białej Podlaskiej. Niestety, w niedzielę gospodarze musieli uznać wyższość Wiślan Jaśkowice (0:2)

Kastety i stare silniki, czyli kontrabanda na granicy

Narkotyki w sortowni, biała broń na granicy. Te i inne towary zabezpieczyli w ubiegłym miesiącu funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

Zainwestują w zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie oficjalnie zainaugurował dwa projekty. Na Lubelszczyźnie powstaną Regionalne Centra Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, a nauczyciele, psycholodzy i kadra szpitala przejdą odpowiednie szkolenia.

„Imieniny Fotografa". Wystawa fotografii Feliksa Kaczanowskiego

18 maja – w imieniny Feliksa otwarto wystawę fotografii Feliksa Kaczanowskiego. Wernisaż poprzedzony był spotkaniem imieninowym, na którym kuratorzy wystawy Joanna Zętar, Patryk Pawłowski i Agnieszka Dybek - współwłaścicielka zbiorów przedstawili historię lubelskiego fotografa oraz zaprezentowali na slajdach i szerzej omówili wybrane zdjęcia jego autorstwa.

Cementowscy i Betonowscy czekają na pisklęta. Podpatruj pierwsze dni

Lada dzień, a być może właśnie w tej chwili, pęknie skorupka jaj w gniazdach dwóch sokolich rodzin – Betonowskich i Cementowskich. Ten cud można obserwować w mediach społecznościowych, gdzie jest prowadzona transmisja live z gniazd w chełmskiej cementowni. Jest to duża gratka dla ornitologów-amatorów.

Ciężarówka związana z handlem ludźmi przyjedzie na Lubelszczyznę

ESCAPETRUCK, czyli holenderski projekt mający na celu podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego zaparkuje w województwie lubelskim.

"Wynik nie do końca oddaje tego, co działo się na boisku". Opinie po meczu Górnika Łęczna ze Stalą Rzeszów

Górnik Łęczna nie zagrał wcale złego meczu na swoim stadionie przeciwko Stali Rzeszów, ale w kluczowym elemencie gry - czyli finalizacji akcji - podopieczni trenera Pavola Stano byli gorsi od rywali. Dlatego zielono-czarni zeszli z boiska przegrani. Jak sobotni mecz podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Policyjny pościg zakończony dachowaniem
ZDJĘCIA/WIDEO

Kierowca auta nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i próbował uciekać. Skończyło się to dachowaniem i potrzebą użycia specjalistycznego sprzętu by wydostać z auta kierowcę i pasażera.

Jak dbać o wzrok by móc oglądać świat?
MAGAZYN

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu poznajemy blisko 85 proc. otaczającego nas świata. Jak dbać o wzrok i kto może nam w tym pomóc? Rozmawiamy z Katarzyną Piątkowską, optometrystką oraz Bożeną Klizą-Puszką, optyczką

Hetman Zamość wraca do Hummel IV Ligi!

Wszystko już jasne. Po dwóch sezonach gry w zamojskiej klasie okręgowej Hetman Zamość na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie awans. Stało się to po efektownym zwycięstwie nad Olimpiakosem Tarnogród. Hattrickiem w tym starciu popisał się Oleksandr Kushch-Vasylyshyn, a gościom niejako na osłodę pozostał przepiękny honorowy gol po kapitalnym strzale Grzegorza Ciosa