18 marca 2017 r.
17:10

Motor Lublin wygrał z JKS Jarosław 2:1. Piękne gole i trzy punkty

0 4 A A
Marcin Michota w pierwszej połowie meczu z JKS Jarosław uratował swój zespół od straty gola wybijając piłkę z linii bramkowej (fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Drugi mecz na wiosnę i druga wygrana. Motor Lublin pokonał w sobotę w Jarosławiu tamtejszy JKS 2:1. Przyjezdni szybko zadali dwa ciosy, ale później do głosy doszli rywale.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w siódmej minucie goście otworzyli wynik. Kamil Cholerzyński zaliczył przechwyt tuż przed polem karnym rywali, dobrze ustawił sobie piłkę na strzał i z narożnika szesnastki uderzył idealnie w okienko bramki JKS. Pięć minut później żółto-biało-niebiescy wyszli wysoko do rywali, a pressing przyniósł drugiego gola. Obrońcy gospodarzy się pogubili i Kamil Stachyra podwyższył prowadzenie Motoru.

Kolejne minuty to groźne akcje z obu stron, ale zdecydowanie bliżej goli byli podopieczni Mariusza Sawy. Już w 14 minucie powinno być 1:2, ale Marcin Michota wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Po chwili ładnie z powietrza strzelał Rafał Kycko. Na posterunku był jednak Paweł Socha.

W 31 minucie szansę na kontaktowe trafienie zmarnował Kamil Aab. Zawodnik miejscowych dostał piłkę na długi słupek, a do tego miał mnóstwo czasu i miejsca, żeby dokładnie przymierzyć. W ogóle nie trafił jednak w bramkę. W 42 minucie JKS dopiął swego. Wszystko zaczęło się od dalekiego wyrzutu z autu. Po akcji skrzydłem piłkę w polu karnym Motoru przejął Rafał Surmiak i kapitalnym uderzeniem w okienko dał drużynie z Jarosławia nadzieje na wywalczenie korzystnego rezultatu.

Po przerwie emocji było znacznie mniej. Niby częściej przy piłce byli piłkarze trenera Sawy, ale nie miało to przełożenia na stuprocentowe sytuacje. Przyjezdni mogli zamknąć zawody w 59 minucie. Świetnie skrzydłem przedarł się Kamil Majkowski w polu karnym piłkę przepuścił Stachyra, ale koledzy nie zorientowali się co kombinuje „Kapi” i Motorowi nie udało się zakończyć akcji strzałem.

Niedługo później po dalekim podaniu Kaczmarka w sytuacji sam na sam znalazł się Majkowski. Napastnika żółto-biało-niebieskich gonił Patryk Wilk i w ostatniej chwili wykonał wślizg. Wydawało się, że nie dotknął ani piłki, ani rywala. Majkowski padł na murawę i domagał się rzutu karnego, ale arbiter był innego zdania.

Do końcowego gwizdka było już więcej fauli, niż groźnych akcji, a drużynie trenera Marcina Sasala udało się dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka. To było trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie ekipy z Lublina. Przed nimi dwa kolejne spotkania w gościach. Najpierw za tydzień ze Spartakusem Daleszyce, a później w Oświęcimiu z Sołą.

JKS Jaroslaw – Motor Lublin 1:2 (1:2)

Bramki: Surmiak (42) – Cholerzyński (7), Stachyra (12).

Motor: Socha – Michota, Kursa, Gieraga, Słotwiński, Kaczmarek (73 Jurisa), Cholerzyński (80 Paluch) , Tymosiak (62 Tadrowski), Stachyra, Szysz, Majkowski.

O godzinie 17.30 Motor Lublin po raz trzeci w tym sezonie zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Stawką spotkania w Lublinie będzie finał baraży o PKO BP Ekstraklasę!

Pigułka „dzień po”. Kontrowersje, obejście systemu i nowy program Ministerstwa Zdrowia
Lista aptek biorących udział w programie MZ

Od lipca 2017 roku antykoncepcja awaryjna jest dostępna jedynie na receptę. To ma się zmienić za sprawą pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia.

Jechał pod wpływem narkotyków. Więcej wywęszył policyjny pies

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 49-letniego bialczanina. Mężczyzna odpowie za posiadanie sporej ilości narkotyków, a dodatkowo poszukiwany był przez policję.

Procesje w Lublinie. Boże Ciało /Fotorelacja/

Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami Lublina, pozostawiając na ulicach kwietny dywan. Centralna procesja Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wyruszyła po mszy świętej, której przewodniczył abp. Stanisław Budzik z placu archikatedry lubelskiej. Wierni zatrzymywali się przy czterech ołtarzach, symbolizujących cztery ewangelie Marka, Mateusza, Łukasza i Jana, ustawionych na wyznaczonej trasie

BMW wymusiło pierwszeństwo. Kolizja trzech aut w centrum
WIDEO
film

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w nocy w centrum Lublina. Na skrzyżowaniu zderzyły się 3 auta.

Brutalnie pobił znajomego. Teraz grozi mu dożywocie

Nawet dożywocie może spędzić w więzieniu 46-letni mieszkaniec Lublina za brutalne pobicie znajomego. Ciało mężczyzny we wtorek zostało znalezione w krzakach.

Boże Ciało (80 zdjęć). Tysiące wiernych przeszły ulicami Puław
zdjęcia

Dzisiaj wierni kościoła katolickiego obchodzą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane również po prostu Bożym Ciałem. Z tej okazji głównymi ulicami miasta Puławy przeszły procesje, w których udział wzięły tysiące mieszkańców miasta.

Giorgi Dikhaminjia wzmocnił drużynę z Puław

Azoty Puławy pozyskały reprezentanta Gruzji

To 27-letni prawy rozgrywający Giorgi Dikhaminjia. Ostatnio występował w HK FCC Mesto Lovosice, w Czechach. Dikhaminjia urodził się 21 czerwca 1997 roku, mierzy 188 cm i waży 88 kg.

Specjalna linia autobusowa DL przed i po meczu pojedzie częściej.

Dodatkowa komunikacja miejska dla kibiców meczu Górnik-Motor

Zarząd Transportu Miejskiego zadba o kibiców po meczu Górnik Łęczna - Motor Lublin. Zostanie zwiększona liczba autobusów linii DL.

Do tragicznego potrącenia przez pociąg doszło przed południem w Białej Podlaskiej