Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA

6 lipca 2015 r.
8:20

Andrzejem Lubańskim, prezesem Niwy Łomazy: Mamy ambitne plany

0 0 A A
Fot. Niwa Łomazy<br />
<br />
Prezes Niwy Andrzej Lubański (z prawej) z trenerem Ireneuszem Korszeniem
Fot. Niwa Łomazy

Prezes Niwy Andrzej Lubański (z prawej) z trenerem Ireneuszem Korszeniem

Rozmowa z Andrzejem Lubańskim, prezesem Niwy Łomazy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • W sobotę Niwa Łomazy świętowała jubileusz 30-lecia istnienia. Przy tej okazji w klubie odbyła się uroczystość jak również miała miejsce VI Letnia Gala Piłkarska Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. To spore wyróżnienie?

– Mogliśmy oddzielnie obchodzić jubileusz. Uznaliśmy jednak, że taka uroczystość będzie mieć znacznie większą rangę i na pewno nie straci na wartości, jeśli dołączymy do niej kolejną galę BOZPN. Kilka miesięcy temu rozmawialiśmy w tej sprawie z władzami związku w Białej Podlaskiej. Bardzo nas wspomógł rodak Stanisław Lesiuk, który pracuje w BOZPN. Lista zaproszonych gości dubluje się na jubileusz i galę, więc był to kolejny argument za zorganizowaniem obu uroczystości w jednym terminie i w tym samym miejscu. Z drugiej strony bycie poniekąd gospodarzem także VI Letniej Gali Piłkarskiej BOZPN to dla nas wyróżnienie. Na naszym terenie spotkały się dwa, a czasami i trzy pokolenia piłkarskie. Była okazja do wspomnień, wymiany doświadczeń, różnicy zadań.

  • Największy sukces w 30-letniej historii klubu?

– W tym miejscu musimy sięgnąć pamięcią do początków czyli roku 1985. Wtedy nasza młodzież z roczników 1971 i 1972 wzięła udział po raz pierwszy w historii w młodzieżowym turnieju w Dębicy. Wśród kilkudziesięciu najlepszych zespołów z całej Polski znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce, co bez było naszym sporym sukcesem. Kolejnym były już wyczyny seniorskie. W 2006 roku, a więc wówczas kiedy zostawałem prezesem w Niwie, drużyna awansowała do bialskiej klasy okręgowej. Po dwóch latach gry na tym poziomie musieliśmy przełknąć gorycz degradacji. Ponowny awans w 2013 roku również odbieramy w kategoriach sukcesu. Wiosną tego roku utrzymaliśmy się w bialskiej „okręgówce” i już w sierpniu zaczniemy trzeci z rzędu sezon na zapleczu IV ligi. W kategorii sukcesu rozpatrujemy także wygranie, po raz drugi z rzędu, ligi okręgowej przez juniorów starszych. Tę drużynę prowadzi trener Ireneusz Korszeń, który w minionym sezonie pracował także z seniorami. Szkoleniowiec był nominowany za pracę z grupami młodzieżowymi podczas VI Letniej Gali.

  • W historii klubu zdarzały się pewnie także porażki?

– Jestem rocznikiem 1984 i wychowywałem się z Niwą, razem z nią dojrzewałem. Jak sięgam pamięcią porażek było niewiele. Poza goryczą spadku z ligi słabością klubu może być fakt, że udało nam się uzyskać zbyt małe wsparcie od samorządu na funkcjonowanie. Chcielibyśmy jeszcze bardziej integrować lokalne środowisko. Co do pracy z młodzieżą nie mamy sobie nic do zarzucenia.

  • Jakie kierunki rozwoju nakreślił pan na kolejne lata?

– Pod względem organizacyjnym zamierzamy lobbować na rzecz większego wsparcia klubu ze strony samorządu lokalnego. Pod tym względem dysponujemy jednym z najmniejszych wsparć z tego źródła. Nie możemy porównywać się np. z Lutnią Piszczac, czy innymi drużynami. W dalszym ciągu chcemy dobrze układać współpracę z miejscowym Zespołem Szkół i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łomazach. Życzylibyśmy sobie jeszcze ofiarniejszego wsparcia od naszych lokalnych sponsorów, którzy i tak hojnie nas wspomagają.

Na płaszczyźnie sportowej mamy umiarkowany spokój. Utrzymaliśmy się w lidze i mamy dobry zespół, choć ostatnie wyniki niekoniecznie o tym świadczą. Filarem w bramce jest doświadczony Damian Kaczmarek, który ma do pomocy młodych, ale też już ogranych kolegów z pola. W lidze powinniśmy uzbierać o cztery, pięć punktów więcej. W nowym sezonie mamy ambitne plany. Nie chcemy skupiać się tylko na walce o utrzymanie. Zamierzamy włączyć się w rywalizację o miejsce w pierwszej piątce. Z drugiej strony mamy także świadomość konkurencji, choćby ze strony spadkowicza Gromu Kąkolewnica.

  • Będą zmiany w sztabie szkoleniowym Niwy?

– Z zespołem pożegnał się już były trener Marcin Patynowski. Ireneusz Korszeń, pod okiem którego Niwa utrzymała się w „okręgówce” nadal będzie pracował z seniorami. Pod jego opieką będą także juniorzy.

Rozmawiał Jarosław Czępiński

 

Pozostałe informacje

Po wygranej w Gliwicach Piotr Ceglarz i jego koledzy chcą przywieźć pełną pulę także z Lubina

Motor Lublin jedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem po kolejne trzy punkty

Po przerwie reprezentacyjnej jako pierwsi do walki o punkty wrócą piłkarze Motoru Lublin i Zagłębia Lubin. Obie ekipy zmierzą się na stadionie „Miedziowych” już w piątek o godz. 18.

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA
15. KOLEJKA

Wyniki:

Unia Żabików - Az-Bud Komarówka Podlaska 3-4
LKS Milanów - Orlęta II Radzyn Podl. 5-5
Orlęta Łuków - Podlasie II Biała Podl. 3-2
Red Sielczyk Biała Podl. - Sokół Adamów 4-0
Absolwent Domaszewnica - Unia Krzywda 4-1
Kujawiak Stanin - ŁKS Łazy 6-1
Orzeł Czemierniki - Lutnia Piszczac 2-4
Grom Kąkolewnica - Victoria Parczew 2-5
Orlęta Łuków - Red Sielczyk Biała Podl. 5-1 (zaległy)

Tabela:

1. Orlęta Ł. 15 40 52-13
2. Lutnia 15 36 43-17
3. Az-Bud 15 32 36-17
4. Milanów 15 29 39-27
5. Victoria 15 27 41-28
6. Żabików 15 26 37-28
7. Orzeł 15 25 31-28
8. Podlasie II 15 24 57-24
9. Radzyń II 15 22 47-38
10. Łazy 15 22 29-28
11. Sielczyk 15 21 38-42
12. Grom 15 12 30-48
13. Absolwent 15 10 25-58
14. Sokół 15 8 16-55
15. Krzywda 15 7 13-46
16. Kujawiak 15 6 22-59

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!