W uroczystościach uczestniczyli m.in. założyciel klubu ksiądz kanonik Władysław Wójtowicz, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik
To ksiądz Wójtowicz w 1994 roku zdecydował się na założenie klubu w Siennicy Nadolnej. Otrzymał on nazwę Parafialny Klub Sportowy Brat Siennica Nadolna, od nazwiska brata Alberta, jednego z patronów parafii Miłosierdzia Bożego w Siennicy Nadolnej. Klub rozpoczął rozgrywki od A klasy. Wkrótce awansował do ligi okręgowej, z której spadł wraz z odejściem jego założyciela do parafii Fajsławice. Tam duchowny ze smykałką piłkarską otworzył następny klub Frassati Fajsławice.
W 1999 roku klub objął obecny prezes Stanisław Lubaś. Do nazwy dodał Zakładowo-Gminny oraz Cukrownik zostawiając nazwę Brat. – Chodziło o skutecznie pozyskiwanie środków na działalność z Cukrowni Krasnystaw oraz gminy Krasnystaw – tłumaczy Lubaś. Klub znowu stanął na nogi, wywalczył awans do klasy okręgowej. W niej występuje do dzisiaj. Kilkakrotnie był bliski awansu do IV ligi. Wybudowano od podstaw boisko treningowe, przebudowano główne boisko wraz z ogrodzeniem, zainstalowano 250 siedzisk oraz postawiono kontenery, które służyły jako szatnie. Jednocześnie prezes Lubaś czynił starania w celu budowy nowego stadionu. Do swojego pomysłu przekonał ówczesne władze gminy Krasnystaw na czele z nieżyjącym już wójtem Januszem Korczyńskim. Dzięki pomocy Krajowej Spółki Cukrowej „Polski-Cukier” SA, która za darmo przekazała grunty, w 2015 roku oddany został nowoczesny stadion z 500 miejscami siedzącymi i pełną infrastrukturą oraz zapleczem socjalnym. Koszt inwestycji to 3,5 mln złotych.
Na półmetku obecnych rozgrywek chełmskiej klasy okręgowej Brat-Cukrownik zajmuje piąte miejsce. Na trenerską ławkę powrócił po półrocznej przerwie trener i najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu w lidze okręgowej Andrzej Ignaciuk. Klub nie ukrywa, że chce włączyć się w walkę o IV ligę.
W uroczystościach jubileuszu uczestniczyli prezes LZPN Zbigniew Bartnik, legendarny trener Motoru Lublin i Widzewa Łódź Bronisław Waligóra, wychowawca i odkrywca talentu Zbigniewa Bońka. Obecny był wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, założyciel klubu ks. kanonik Władysław Wójtowicz, obecny proboszcz parafii Siennica Nadolna ks. kanonik Franciszek Kamiński, byli i obecni piłkarze oraz działacze klubu.
Prezes Bartnik na wniosek zarządu klubu wręczył najbardziej wyróżniającym się działaczom i piłkarzom odznaczenia związkowe. I tak: brązowe odznaki PZPN otrzymali: ks. kanonik Władysław Wójtowicz, Tadeusz Ćwirta, Mirosław Dębski, Krzysztof Jarocki. Złote odznaki LZPN: Artur Bucht, Krzysztof Dobrzyński. Srebrne odznaki LZPN: Robert Ćwirta, Marek Dębski, Mariusz Korszun, Robert Malinowski, Maciej Woźniak. Prezes Stanisław Lubaś, z racji, że był ostatnio odznaczany przy okazji innych uroczystości, otrzymał okazały puchar oraz pamiątkową statuetkę.
Okolicznościowy list skierował starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk wraz z jubileuszową nagrodą pieniężną, a wójt gminy Krasnystaw wraz radnymi ufundowali piękną okolicznościową grawerkę.