Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

20 lipca 2016 r.
7:55

Paweł Sasin, Górnik Łęczna: Powoli łapię trenerskiego bakcyla

0 1 A A
fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

ROZMOWA Z Pawłem Sasinem, obrońcą Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec minionego sezonu wskoczył pan do podstawowej jedenastki i na początku nowego nie oddaje miejsca konkurentom. Miła odmiana po dłuższym okresie siedzenia na ławce czy wchodzenia do gry jako rezerwowy?

– Na pewno tak. Oba poprzednie sezony w ekstraklasie kończyłem w pierwszym składzie, ale zaczynałem na ławce rezerwowych. Nie grałem za dużo i nie ukrywam, że ta sytuacja nie do końca mi odpowiadała. Teraz wreszcie to miejsce w wyjściowej jedenastce wywalczyłem i mam nadzieję, że długo go nie oddam. Ale rywalizacja wciąż trwa. Na każdym treningu muszę udowadniać trenerowi, że zasługuję na to, żeby grać.

Czym przekonał pan do siebie Andrzeja Rybarskiego?

– To pytanie raczej do trenera. Ja ze swojej strony robiłem na pewno wszystko, żeby postawił na mnie. Czy to na sparingach, czy na treningach zawsze daję z siebie sto procent. Cieszę się, że trener to dostrzegł i mi zaufał.

Zadanie ułatwiła panu nieco kontuzja Łukasza Mierzejewskiego, ale w kadrze jest przecież jeszcze Adrian Basta. Prawa obrona to chyba najmocniej obsadzona pozycja w Górniku.

–Do tej pory – z powodu zerwania więzadeł przez Adriana – było tak, że ta rywalizacja o miejsce w składzie odbywała się głównie między mną, a Mierzejem. Teraz Łukasz doznał kontuzji, ale Adrian wraca do treningów na pełnych obrotach po swoim, bardzo poważnym urazie i jest w coraz lepszej formie. Mam nadzieję, że Mierzej także szybko do nas dołączy, bo większa rywalizacja zawsze mobilizuje do jeszcze mocniejszej pracy i pozwala robić postęp. W klubie jest nas trzech nominalnych prawych obrońców, ale każdy z nas może grać również na innych pozycjach i jeśli wszyscy będziemy prezentowali odpowiednią wysoką formę, trener może znaleźć dla każdego miejsce w pierwszym składzie.

Szkoda, że podobnego bólu głowy trener nie ma w przednich formacjach. Tam każda kontuzja oznaczać może poważną zagwozdkę, bo wartościowych zmienników brak.

– Tak to wygląda, ale trener na pewno ma wizję, jak ustawić zespół w razie kontuzji czy kartek. W Chorzowie weszli z ławki Bartek (Śpiączka – red.) i Slaven (Jurisa – red.), obaj dali dobre zmiany i pomogli nam w ofensywie. Oby dalej naciskali jak najmocniej, to pole manewru będzie większe.

Jeśli do drużyny nie dołączą nowi piłkarze może być wam jednak ciężko wytrzymać sezon z tak wąską kadrą.

– Kilku zawodników odeszło, ale ktoś na pewno jeszcze do nas dołączy. Na tę chwilę problemu nie ma, bo kontuzje szczęśliwie nas omijają, a to jeszcze nie ten etap sezonu, żeby pauzować za kartki.

Spotkanie w Chorzowie, mimo niekorzystnego wyniku, pokazało, że w pierwszej jedenastce Górnika jest jakość na Ekstraklasę.

– No tak, pierwsza połowa była mocno średnia, żeby nie powiedzieć słaba, ale w drugiej pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę. Osobiście jestem bardzo zły, bo z boiska czuliśmy, że zasługujemy nawet na zwycięstwo, a wróciliśmy do domu bez punktów. Niemniej, nasza postawa po przerwie może być podstawą do optymizmu na dalsze spotkania. Jeżeli z Lechią znów będziemy potrafili stworzyć sobie tyle sytuacji w ofensywie, ale poprawimy skuteczność, powinno być dobrze.

Pan nie miał czasu, żeby długo przeżywać niepowodzenie w meczu z Ruchem, bo już w niedzielę musiał pan stawić się na kolejnym spotkaniu kursu trenerskiego.

– Tym razem to była taka kursokonferencja dla trenerów z całej Polski. Był selekcjoner Adam Nawałka, byli trenerzy z klubów ekstraklasy, włącznie z naszym szkoleniowcem Andrzej Rybarskim, Darkiem Mrózkiem i Sławkiem Nazarukiem. W sumie 600 czy 700 osób. Ja byłem tam dlatego, że razem z Łukaszem Mierzejewskim od blisko roku uczestniczymy w kursie trenerskim UEFA A. Jesteśmy w grupie czynnych zawodników, więc zajęcia są dostosowane do terminarza Ekstraklasy. Spotykamy się najczęściej w przerwach na reprezentację. Razem z nami w zajęciach uczestniczą m.in. Arkadiusz Głowacki, Radosław Sobolewski czy Rafał Boguski. Koło października będziemy kończyć kurs i mam nadzieję, że uda się zdobyć licencję.

Wiąże pan swoją przyszłość z pracą jako szkoleniowiec? Widzi pan siebie w przyszłości na ławce jakiegoś ekstraklasowego zespołu?

– Powoli łapię trenerskiego bakcyla. Na dzień dzisiejszy ciężko jeszcze powiedzieć, czy to będzie praca z młodzieżą, czy z seniorami, ale bardzo chciałbym przy piłce zostać.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

PKO BP EKSTRAKLASA
15. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - GKS Katowice 3-4
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 2-2
Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0-0
Lech Poznań - Legia Warszawa 5-2
Piast Gliwice - Motor Lublin 2-3
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 0-1
Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 2-0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0-1
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 2-0

Tabela:

1. Lech 15 34 30-12
2. Jagiellonia 15 32 28-21
3. Raków 15 31 19-6
4. Cracovia 15 29 33-24
5. Legia 15 25 28-19
6. Pogoń 15 22 21-20
7. Widzew 15 22 20-19
8. Górnik 15 21 19-17
9. Motor 15 21 22-27
10. Piast 15 20 18-17
11. Katowice 15 19 24-22
12. Zagłębie 15 18 14-21
13. Radomiak 14 16 19-21
14. Korona 15 16 12-22
15. Stal 15 15 14-19
16. Lechia 15 11 17-28
17. Puszcza 15 11 13-25
18. Śląsk 14 9 11-22

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!