6 lipca 2024 r.
13:31

Bolesna lekcja od ekstraklasowicza. Górnik Łęczna rozgromiony przez Koronę Kielce

Autor: Zdjęcie autora bs
Branislav Spacil otworzył wynik meczu w Kielcach, który zakończył się jednak wysoką porażką Górnika (fot. GORNIK.LECZNA.PL/FACEBOOK)

W czwartym letnim meczu kontrolnym, a drugim podczas obozu w Kielcach Górnik Łęczna przegrał bardzo wysoko grającą w PKO BP Ekstraklasie Koroną. Choć mecz zaczął się dla łęcznian świetnie to później na murawie rządził i dzielił zespół „złocisto-krwistych”

Jeszcze przed sobotnim sparingiem kilku zawodników podpisało umowy z Górnikiem. Pierwszym z nich był Sebastian Szczytniewski. 21-letni obrońca to wychowanek Wisły Płock, a potem zawodnik takich klubów jak Kotwica Kołobrzeg, Zawisza Bydgoszcz i Chojniczanka Chojnice. Szczytniewski, syn byłego piłkarza Górnika – Rafała, podpisał z łęcznianami dwuletni kontrakt.

Niedługo potem Górnik poinformował, że umowę z klubem podpisał także Michał Litwa. 20-latek występuje w linii ataku, a ostatnio był zawodnikiem Górnika Polkowice. Nowy snajper zielono-czarnych podpisał dwuletni kontrakt. Nowym zawodnikiem zielono-czarnych został także Filip Szabaciuk. 21-letni obrońca, który w poprzednim sezonie zagrał w 32 meczach eWinner Drugiej Ligi w barwach Stomilu Olsztyn podpisał w Łęcznej dwuletnią umowę. Dobrą informacją była także ta, że nową umowę z klubem podpisał kontuzjowany Egzon Kryeziu. Słoweniec podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku i teraz kibicom pozostało już tylko czekać aż dojdzie do zdrowia po ciężkiej kontuzji kolana.

Mecz Korony z Górnikiem odbył się na stadionie miejskim w Kielcach w wymiarze 2x60 minut. Spotkanie świetnie zaczęło się dla łęcznian, bo już w piątej minucie po świetnym prostopadłym podaniu sam na sam z bramkarzem Korony znalazł testowany Słowak Branislav Spacil i nie zmarnował świetnej szansy. Kilka chwil później Jakub Bednarczyk chciał zagrać do Branislava Pindrocha i był o krok od strzelenia bramki samobójczej, ale na szczęście piłka wyszła tylko na rzut rożny. Korona doprowadziła do remisu w 35 minucie. Górnicy nienajlepiej wprowadzili piłkę do gry z autu bramkowego, po czym stratę zanotował Paweł Żyra, a sytuację sam na sam z Pindrochem wykorzystał Jewgienij Szykawka. W 41 minucie „Scyzoryki” wyszły na prowadzenie. Po akcji na prawym skrzydle i wybiciu jednego z obrońców z Łęcznej piłka trafiła pod nogi Miłosza Strzebońskiego, a ten popisał się ładnym mierzonym strzałem.

W drugiej połowie łęcznianie byli już niestety tylko tłem dla rywala z PKO BP Ekstraklasy. Korona w pełni kontrolowała wydarzenia na boisku i dołożyła cztery trafienia (a gdyby była skuteczniejsza mogło być ich jeszcze więcej). Szczególnej urody było pierwsze z nich kiedy po „rozklepaniu” defensywy zielono-czarnych do siatki z najbliższej odległości trafił Adrian Dalmau. Natomiast ostatni gol w sobotnim sparingu padł w 113 minucie po dobrym strzale głową tego samego zawodnika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po srogim laniu od Korony podopieczni Pavola Stano podczas obozu w Kielcach zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Tym razem ich rywalem będzie reprezentacja olimpijska Izraela.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 6:1 (2:1)

Bramki: Szykawka (35), Strzeboński (41), Dalmau (67, 100, 113), Bąk (84) – Spacil (5).

Korona, I połowa: Dziekoński – Długosz, Malarczyk, Trojak, Matuszewski – Trejo (45 Chojecki), Kamiński, Strzeboński, Pascu, Konstantyn – Szykawka. II połowa: Mamla – Zwoźny, Kośmicki, Seweryś, Pięczek – Błanik, Hofmeister, Nagamatsu, Bąk (104 Chojecki), Fornalczyk – Dalmau.

Górnik, I połowa: Pindroch – zawodnik testowany I, Broda, Szabaciuk, Bednarczyk, Deja, Spacil, Malamis, Żyra, Roginić, Banaszak. II połowa: Woźniak (101 Olszak) – zawodnik testowany II (101 Turek), zawodnik testowany III, de Amo (101 Rojek), Zbozień, Steszuk, Janaszek, Traore, Durmus, Litwa, Turski.

Uczelnia otworzyła nowoczesne laboratorium. Jako jedyni w Polsce mają taki system
Lublin

Laboratorium Akwizycji i Analizy Ruchu przy Katedrze Informatyki to nowość na Politechnice Lubelskiej. Właśnie zostało otwarte.

Obywatele Gruzji zostali zatrzymani

Złodzieje z Dęblina wpadli w Warszawie. To cudzoziemcy

Do 5 lat więzienia grozi dwóm obywatelom Gruzji za kradzież, jakiej dokonali w zeszłym miesiącu w Dęblinie.

Materac 80x200 - idealne podłoże do snu dla rosnącego dziecka i nastolatka

Nie da się ukryć, że czas leci niemiłosiernie szybko. Niemowlęta stają się dziećmi, dzieci nastolatkami, a nastolatki dzieli niewiele czasu od stania się w pełni dorosłymi ludźmi. Dzieciństwo to odpowiedni czas, aby zaprowadzić pewne zmiany w pokoju pociechy. Warto rozważyć wymianę łóżka na większe, a tym samym — zakup nowego materaca. Może to być podłoże renomowanej marki Hilding, które zapewni odpowiednie wsparcie ciała rosnącego dziecka w czasie snu. Sprawdź, jaki rozmiar będzie najlepszy!

PKP cargo wycofuje się ze zwolnień w Lublinie

Nie 40, a kilka procent ludzi starci pracę we Wschodnim Zakładzie PKP Cargo w Lublinie. Dyrekcja tej firmy wycofuje się z zapowiadanej redukcji i dementuje informacje przekazywane przez związki zawodowe.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Jestem bardzo zadowolony z obozu w Kielcach

W środę Górnik Łęczna zakończył zgrupowanie w Kielcach zwyciężając 1:0 z olimpijską reprezentacją Izrazela. Jak mecz podsumował strzelec jedynej bramki Przemysław Banaszak i trener Pavol Stano, który przy okazji odniósł się również do klubowych ruchów transferowych?

Jarosław Ejsmont

Odwołany prezes szuka pracy w gminie Biała Podlaska. Ale większe szanse ma ktoś inny

Odwołany prezes miejskiej spółki w Radzyniu Podlaskim szuka pracy w gminie Biała Podlaska. Złożył CV w naborze na sekretarza tego samorządu.

Wielki brat patrzy. Policjanci sprawdzali kierowców za pomocą drona
WIDEO

Blisko 150 sprawdzonych użytkowników ruchu i 50 wykrytych wykroczeń – tak zakończyły się działania miejskich policjantów w ramach akcji „Truck&Bus”.

Maturzyści liczą punkty. Uczelnie kończą rejestrację kandydatów na studia
Dzień Wschodzi

O północy zakończyła się rejestracja na UMCS. Dzisiaj z kolei o północy zamknie się możliwość rejestracji na Politechnice Lubelskiej. Już można powiedzieć, że liczba chętnych jest porównywalna z rokiem poprzednim.

Stok przy hali lubelskiego Globusu jest bardzo wymagającą trasa dla specjalistów od kolarstwa górskiego

Kolarstwo górskie: w Lublinie odbyły się otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego

Rywalizacja była bardzo zacięta, a w najważniejszej kategorii zwyciężył Adam Rękas

Woda w zalewie w Krasnobrodzie jest zanieczyszczona

To się powtarza co roku. Popularne kąpielisko zamknięte z powodu bakterii

Bakterie escherichia coli oraz enterokoki wykryto w wodzie z popularnego zalewu na Roztoczu, gdy pobrano ją do badań. Decyzja o zamknięciu kąpieliska została wydana wczoraj.

Sadził pomidorki i… 2- metrowe konopie

Z pasji do ogrodnictwa uprawiał pomidory i... ponad 2-metrowe konopie. W garażu suszyła się również spora ilość marihuany. Ogrodnik wpadł w ręce funkcjonariuszy.

Stanisław Gołębiowski (z prawej) wkrótce wraca do pracy w Końskowoli. Były wójt zostanie prezesem gminnej spółki komunalnej. Konkurs na to stanowisko został już rozstrzygnięty

Zbliża się koniec bezkrólewia w gminnej spółce

Po ponad dwóch latach bez formalnego prezesa zarządu, końskowolska spółka gminna - Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Komunalne, ma zamiar go powołać. Konkurs wygrał jedyny kandydat, jaki do niego przystąpił, były wójt gminy, Stanisław Gołębiowski.

Uczestnicy kategorii Open w turnieju Koszykarskie Deble. W żółtych koszulkach zwycięzcy – 3x3 Biłgoraj

W Kraśniku rozegrano turniej Koszykarskie Deble

Zawody zakończyły się zwycięstwem ekipy 3x3 Biłgoraj

Cały Zamość tańczy. Eurofolk 2024 trwa
NASZ PATRONAT

W folkowych rytmach z całego świata: Kenii, Meksyku, Indonezji, Brazylii, Czech, Porto Rico i oczywiście Polski bawi się od dwóch dni Zamość. Trwa 21. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Eurofolk 2024.

W powiecie ryckim najwyższą średnią na maturalnych egzaminach osiągają zazwyczaj absolwenci państwowego liceum lotniczego w Dęblinie. Nie inaczej było w tym roku

Matury w ryckim: Lotnicze liceum najlepsze

W powiecie ryckim do matury w tym roku przystapiło 370 absolwentów szkół średnich. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z Dęblina, a dokładniej Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego.