14:08

Górnik Łęczna – Energia Kozienice 10:0. Ostre strzelanie na koniec przygotowań

Autor: Zdjęcie autora bs
0 4 A A
Górnik Łęczna na zakończenie okresu przygotowawczego rozgromił Energię Kozienice aż 10:0<br />
<br />

(fot. Norbert Domaniewicz)

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek zespół trenera Franciszka Smudy pokonał w Łęcznej czwartoligową Energię Kozienice aż 10:0. W najbliższą niedzielę „zielono-czarni” w pierwszym meczu o punkty zmierzą się u siebie z Resovią

Mecz z zespołem z Kozienic miał odbyć się na boisku z naturalną nawierzchnią jednak przez ujemne temperatury zawodnicy obu ekip musieli go ostatecznie rozegrać na sztucznej trawie.

Przebieg spotkania był bardzo jednostronny. Już w piątej minucie wynik otworzył Robert Pisarczuk, a 16 minut później po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Chwilę potem na 3:0 podwyższył Filip Szewczyk, a w 33 i 38 minucie do siatki gości trafił Aron Stasiak i do przerwy Górnik prowadził 5:0.

Po zmianie stron na boisko wybiegło 11 innych zawodników Górnika, którzy również nie mieli litości nad niżej notowanym rywalem. W 56 minucie na 6:0 po strzale z rzutu karnego podwyższył Krystian Wójcik, a potem sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Dawid Dzięgielewski. To nie był jednak koniec pogromu. W 68 minucie gola zdobył Paweł Sasin, w końcówce meczu bramkarza Energii pokonał Jakub Cielebąk, a wynik spotkania w 90 minucie ustalił Dzięgielewski. - Planowaliśmy ostatni mecz przed startem rozgrywek rozegrać na naturalnej nawierzchni, ale ze względu na pogodę nam się to nie udało - mówi trener Marcin Brnoniszewski, asystent Franciszka Smudy. - Jak oceniam okres przygotowawczy? Mieliśmy w Łęcznej bardzo dobre warunki do trenowania i udało nam się wypracować to co sobie założyliśmy. Za tydzień czeka nas pierwszy mecz o punkty i bardzo chcemy, aby rozstrzygnął się on na naszą korzyść - dodaje szkoleniowiec.

Łącznie ze starciem z Energią łęcznianie w okresie przygotowawczym rozegrali 11 meczów kontrolnych. Bilans? Siedem zwycięstw (z Energą, Motorem Lublin, Stalą Kraśnik, Stalą Stalowa Wola, Chełmianką, Wisłą Puławy, Siarką Tarnobrzeg) dwa remisy (z Avią Świdnik i Hetmanem Zamość) i dwie porażki (z Radomiakiem i Pogonią Siedlce).

W niedzielę 3 marca łęcznianie w pierwszym meczu na wiosnę podejmą na swoim stadionie Resovię. Pierwotnie spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 17, ale ostatecznie mecz rozpocznie się o 13.05. Zmiana rozegrania meczu spowodowana jest tym, że mecz będzie transmitowany na żywo na antenie TVP 3.

Górnik Łęczna – Energia Kozienice 10:0 (5:0)

Bramki: Robert Pisarczuk (5, 21), Filip Szewczyk (23), Aron Stasiak (33, 38), Krystian Wójcik (56-karny, 87), Dawid Dzięgielewski (66, 90), Paweł Sasin (68).

Górnik, I połowa: Rojek – Pigiel, Rogala, Borodai, Orłowski, Łuszkiewicz, Tymosiak, Szewczyk, Pisarczuk, Kowalski, Stasiak. II połowa: Kostrzewski – Klepacki, Rogala, Midzierski, Kukułowicz, Sasin, Wójcik, Dzięgielewski, Korczakowski, Cielebąk, zawodnik testowany.

Melanż na dachu
foto

Weekend w Lublinie nie musi być nudny. Zobaczcie, co się działo na Nocy Kultury w Przystań na dachu. Najbardziej imprezowy dach w Lublinie nie zwalnia tempa. Tak się bawi Lublin!

Zatańczyli pod gołym niebem. „Noc Świętojańska” z Kaniorowcami
Foto

Tańce, muzyka i tradycyjne obrzędy. W Ogrodzie Saskim odbył się folklorystyczny koncert z okazji zbliżającego się słowiańskiego święta.

Adam Abramowicz

Strzegł interesów przedsiębiorców. Koniec kadencji Abramowicza

W czerwcu kończy się 6-letnia kadencja Adama Abramowicza jako Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jego następcę wskaże premier Donald Tusk.

Burze, grad i ulewy. Alert dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lubelszczyzny. Prognozowane są burze, silne opady deszczu i grad.

Grzegorz Białek podkreśla, że Lewart na awans zapracował zarówno jesienią, jak i wiosną

Grzegorz Białek (Lewart Lubartów): Chcemy zbudować drużynę, która zostanie w III lidze na dłużej

Rozmowa z Grzegorzem Białkiem, trenerem Lewartu Lubartów

Noc Kultury w Pszczole
foto

W Pięknej Pszczole odpalono nowy, letni cykl imprezowy Sting & Swing. Mamy zdjęcia z tej imprezy! Na tarasie było jak zwykle, czyli totalny chill, dyskusje, flirt, kanapy, leżaki i letnie napoje...W klubie parkiet rozkręcił Paulsen. Tak się bawi Lublin!

Niebezpieczne odpady w centrum Zamościa? Radny jest oburzony
Zamość

Lubelski przedsiębiorca chce rozbudować swój funkcjonujący w Zamościu punkt składowania odpadów. Złożył w związku z tym wniosek w magistracie. Decyzji jeszcze nie ma, ale jeden z radnych już jest zdecydowanie na „nie”.

Wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie potrwa do 21
WYBORY 2024

O godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tegoroczne wybory są szczególne dla Polaków, bo odbywają się już po raz piąty. Wybieramy 53 przedstawicieli, którzy zasiądą w Brukseli. Głosowanie potrwa do godziny 21:00.

Julita po raz pierwszy poszła do gastronomii w wakacje, po 2 klasie technikum. W tym czasie dostawała jedynie 50 zł kieszonkowego od swoich dziadków
MAGAZYN

Pokolenie Z idzie do wakacyjnej pracy

Mogli wyjechać w góry, lub na Mazury. Albo leniwie spędzić wolny czas przed komputerem. Zdecydowali się jednak na dodatkowy zarobek. Pieniądze wraz z wiekiem coraz bardziej są potrzebne, a w roku szkolnym nie każdy może w końcu dorobić

Marcin Pigiel zdobył w Świdniku swoją ósmą ligową bramkę

Podlasie wygrało z Avią w Świdniku. „Nie mogli znaleźć na nas sposobu”

Dwie porażki na koniec sezonu zanotowali piłkarze Avii Świdnik i zakończyli sezon 23/24 na czwartym miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce żółto-niebiescy musieli uznać wyższość Podlasia Biała Podlaska, z którym przegrali 0:1. Goście zgarnęli komplet punktów mimo że od 55 minuty grali w dziesiątkę

Tomasz Złomańczuk wcześniej pracował właśnie w Chełmiance, w której dodatkowo zagrał jego syn Marcel

Orlęta Spomlek zakończyły sezon remisem w Chełmie, wyjątkowy mecz trenera Złomańczuka

Na koniec sezonu Orlęta Spomlek przerwały serię porażek. Drużyna Tomasza Złomańczuka zremisowała na wyjeździe z Chełmianką 2:2, chociaż jeszcze w 86 minucie przegrywała 0:2.

37 lat temu Jan Paweł II odwiedził Lublin
Zdjęcia

III Pielgrzymka papieża Jana Pawła II w Polsce odbyła się między 8 a 14 czerwca 1987 roku. Papież w ciągu siedmiu dni odwiedził: Warszawę, Lublin, Tarnów, Kraków, Szczecin, Gdynię, Gdańsk, Częstochowę i Łódź.