8:28

Hit kolejki dla Polesia Kock. Wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
(fot. Polesie Kock/facebook)

W niedzielę w Nałęczowie doszło do hitu kolejki. Grająca tam w roli gospodarza Cisowianka Drzewce przegrała z Polesiem Kock. Bohaterem gości został Arkadiusz Adamczuk, który ustrzelił hattricka

Polesie jechało do Nałęczowa po dwóch porażkach z rzędu, ale wciąż plasowało się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Dlatego w tej serii gier podopieczni trenera Fabiana Cioka chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę i wyprzedzić w stawce zespół dowodzony przez Grzegorza Komora. Gości czekało jednak bardzo trudne zadanie. Cisowianka w tym sezonie przegrała bowiem tylko jeden raz, a porażka miała miejsce siódmego września przeciwko Turowi Milejów, a więc czołowej drużynie lubelskiej klasy okręgowej.

Faworytem do zwycięstwa byli więc gospodarze mający w swoim składzie doświadczonych zawodników z przeszłością nawet na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Bezbramkowy remis na boisku w Nałęczowie utrzymał się do 38 minuty. Wówczas znany ze świetnie ułożonej nogi doświadczony Tomasz Brzyski z rzutu wolnego posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne Polesia, a piłkę strzałem głową w bramce umieścił inny doświadczony zawodnik z przeszłością w wyższych ligach – Piotr Darmochwał. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gości. W 43 minucie po kontrataku do remisu doprowadził Arkadiusz Adamczuk, a minutę później miał już na koncie dwa gole i to Polesie zeszło do szatni będąc na minimalnym prowadzeniu.

Po przerwie Cisowianka chciała odrabiać stratę jednej bramki, a już dwie minuty po wznowieniu gry straciła trzeciego gola. Po wrzutce w pole karne piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Kamil Gajek. To nie podłamało jednak miejscowych i w 78 minucie po faulu na wprowadzonym z ławki rezerwowych Szymonie Nowaku sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Darmochwał i dał kontakt swojej drużynie. Minutę później goście znów mieli dwa gole zapasu po tym jak hattricka skompletował Adamczuk. Natomiast w 81 minucie po kontrataku gola zdobył jeszcze Mateusz Ciechański i trzy punkty pojechały do Kocka.

– Już pierwsze minuty były dobre w naszym wykonaniu, bo zanim gola strzelili rywale mieliśmy dwie stuprocentowe okazje by otworzyć wynik spotkania. Po stracie gola zespół świetnie zareagował i najpierw szybko wyrównaliśmy, a niebawem wyszliśmy na prowadzenie – mówi Fabian Ciok, trener Polesia. – Drugi kluczowy moment tego spotkania miał miejsce po stracie przez nas drugiego gola. W zasadzie zaczęliśmy grę od środka boiska i błyskawicznie strzeliliśmy Cisowiance czwartego gola. Wiedzieliśmy, że jedziemy do czołowej drużyny, ale chcieliśmy przerwać passę dwóch porażek z rzędu. Swoją drogą nasza przegrana w poprzedniej kolejce przeciwko LKS Kamionka to był nasz najsłabszy mecz od trzech lat. Dlatego bardzo cieszy mnie to, że wywalczyliśmy komplet punktów w Nałęczowie – dodał szkoleniowiec Polesia.

Mieliśmy przed tym meczem nieco problemów kadrowych i dysponowaliśmy dość wąskim składem. Po meczu jestem też mądrzejszy, bo na takiego rywala, mającego w składzie Adamczuka, powinniśmy zagrać czwórką obrońców – przyznaje szczerze Grzegorz Komor, trener Cisowianki. – Wygrała drużyna bardziej zdeterminowana do zwycięstwa. Ja jednak chciałbym pochwalić jednego z naszych zawodników. Chodzi mi o Tomasza Brzyskiego, który mimo upływu lat nadal ma ogromną pasję do gry w piłkę. Przeciwko Polesiu zagrał kolejny świetny mecz, a warto nadmienić, że w sobotę wystąpił w meczu Orląt Radzyń Podlaski z Jagiellonią Białystok. Dlatego należy mu się wielki szacunek za charakter – dodaje szkoleniowiec ekipy z Drzewc.

Dzięki wygranej w niedzielnym hicie Polesie wyprzedziło Cisowiankę awansując na drugie miejsce w tabeli. W Drzewcach zachowują jednak spokój. – Od początku sezonu jesteśmy na etapie budowy drużyny w zasadzie od nowa. Czas działa na naszą korzyść i jestem przekonany, że z każdym kolejnym meczem będziemy się prezentować na boisku coraz lepiej – kończy trener Cisowianki.

Cisowianka Drzewce – Polesie Kock 2:5 (1:0)

Bramki: Darmochwał (38, 78-karny) – Adamczuk (43, 44, 79), Gajek (47-samobójcza), Ciechański (81).

Cisowianka: Ilczuk – Drozd (85 Żak), Baran, Brzyski, Gajek (60 Iwanek), Pięta (85 Kozak), Rozmus, Kobus, Darmochwał, Lis (70 Nowak), Nowakiewicz.

Polesie: Kuźma – Sowiński (60 Sokół), Niedziela, Gębal, Białek, Pikul, Gliniak, Zdunek (80 Sowa), Ciechański, Duda (75 Czechowski), Adamczuk (85 Osik).

Sędziował: J. Baran.

LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA

Unia Bełżyce – Cisy Nałęczów 6:3 * Stal Poniatowa – Trawena Trawniki 2:0 * Wisła II Puławy – MKS Ryki 1:8 * Garbarnia Kurów – Sokół Konopnica 3:2 * Tur Milejów – LZS Wierzchowiska 3:0 * LKS Kamionka – POM Iskra Piotrowice 0:3 * Cisowianka Drzewce – Polesie Kock 2:5 * Wisła Annopol – Hetman Gołąb 1:9.

Szalony mecz na PGE Narodowym. Polska remisuje z Chorwacją

Bardzo ciekawy i pełen dramaturgii mecz na PGE Stadionie Narodowym. W ramach czwartej serii gier Ligi Narodów UEFA reprezentacja Polski zremisowała z Chorwacją 3:3

Biegiem ku wolności – w ten sposób Chełmianie zamierzają upamiętnić niepodległość Polski.
11.11.11.11

5 albo 10 kilometrów dla upamiętnienia niepodległości

Chełmski Bieg Niepodległości: 11 listopada, punktualnie o godzinie 11:11 zawodnicy wyruszą na trasę poprowadzoną ulicami miasta

Filip Luberecki tym razem wyszedł w podstawowym składzie
Elite League

Filip Luberecki znowu wystąpił w reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni lepsi od Turcji

W trzecim meczu Elite League reprezentacja Polski pokonała Turcję 4:2. To pierwsza wygrana Biało-Czerwonych w tych rozgrywkach po wcześniejszych porażkach z Portugalią i Niemcami. Tym razem w podstawowym składzie naszej drużyny pojawił się zawodnik Motoru Lublin Filip Luberecki. Lewy obrońca spędził na boisku 85 minut.

Kampania edukacyjna #azbadajto została zainaugurowana w zeszłym roku
#azbadajto
17 października 2024, 17:00

Zamość na różowo. Razem dla zdrowia kobiet

Im większa będzie świadomość, tym więcej kobiet zdecyduje się zbadać i tym więcej zyska szanse na wyleczenie, jeśli okaże się, że chorują na nowotwór piersi. Temu służy edukacyjna kampania #azbadajto, która po raz drugi wystartowała w Zamościu. Jednym z jej elementów jest planowane na czwartek spotkanie

Nauczyciele świętują, wspominają i odbierają medale
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej: z okazji święta w całym województwie uhonorowano 445 nauczycieli i dyrektorów szkół.

Heavy Metal w natarciu
20 października 2024, 18:00

Heavy Attack powraca do Lublina! W nowym miejscu (Klub Muzyczny CSK), z nowym wystrojem ale to, co się nie zmieniło, to ten sam, stary, dobry heavy metal, tym razem z udziałem gości z...Grecji.

O karetkę pogotowia walczyli od wielu wielu lat. Wreszcie jest
NA SYGNALE

Zespół Ratownictwa Medycznego ma nowy punkt wyjazdowy. Co to znaczy? Dzięki temu pacjenci potrzebujący pomocy szybciej ją dostaną.

Zdaniem biegłych odpowiedzialność za błędne postępowanie ponosi anestezjolog Agata Ł.
AKT OSKARŻENIA

4-latek zmarł w szpitalu. Lekarka stanie przed sądem

Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód trafił akt oskarżenia wobec anestezjolog z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Kobieta nie przyjęła chłopca z ropnym zapaleniem gardła.

Kosztował 5,8 mln złotych i już działa. Urząd w nowym wydaniu
Gmina Żyrzyn

Jest nowoczesny i odpowiednio wyposażony. Gmach nowego Urzędu Gminy Żyrzyn poza lokalnymi władzami pomieścił opiekę społeczną i administrację światową.

Pasjonaci robotyki z tomaszowskiej Dwójki mają na koncie już wiele sukcesów w tej dziedzinie
ROBOTY I IT

Wrócili z olimpiady, jadą na mistrzostwa. Robotyka to ich konik

Co zawody, to sukces. Pasjonaci robotyki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim już szykują się do kolejnych wyzwań. Jako jedyni reprezentanci szkół z naszego regionu wezmą udział w finałach Mistrzostw IT 2024.

Miały być nowe pętle i ładowarki dla autobusów. Ale oferty są za drogie
ZJAZD DO ZAJEZDNI

Plany są, oferty też. Czego nie ma? Wystarczająco dużo pieniędzy. Przynajmniej na razie. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie planuje przebudowę pięciu pętli autobusowych w mieście. Dzisiaj poznaliśmy oferty potencjalnych wykonawców. Wszystkie przekraczają zaplanowany budżet.

Uczestnicy konkursu "U progu kariery"
U PROGU KARIERY

Śpiewają, recytują albo malują. I wszystkie mają talent

Mają mnóstwo talentów, nie jest im straszna scena i publiczność. Kilkudziesięcioro przedszkolaków znalazło się w finale dorocznego konkursu „U progu kariery” organizowanego przez Zamojski Dom Kultury. Najlepsi zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

Władze miasta zapewniają, że nie planują szybkiego rozszerzenia płatnej strefy na kolejne ulice. Ta na razie obejmuje dwie ulice oraz znajdujące się przy nich parkingi
PIERWSZY PARKOMAT

Koniec darmowego parkowania. Opłaty od poniedziałku

Zgodnie z decyzją lokalnych władz, parkowanie w centrum miasta wkrótce przestanie być darmowe. Na ulicy Rynek i Prostej powstała pierwsza w historii miasta strefa płatnego parkowania. Powód: za dużo samochodów, które blokują miejsca mieszkańcom Dęblina.