Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

8 grudnia 2010 r.
15:30
Edytuj ten wpis

Sławomir Nazaruk: Powrót do przeszłości

Autor: Zdjęcie autora Artur Ogórek

ROZMOWA ze Sławomirem Nazarukiem, piłkarzem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Po rundzie jesiennej poziom i atrakcyjność ekstraklasy zostały ocenione dosyć wysoko. Pierwszej lidze już to nie grozi.

– Ciężko tak powiedzieć, bo pierwsza liga jest dużo mniej medialna. Znacznie rzadziej można zobaczyć mecze w telewizji, a ich wybór też nie każdemu odpowiadał.

• Jednak poziom z roku na rok staje się coraz słabszy.

– Jeśli cofnąć się dziesięć lat, to może tak. Ale czy rok temu był wyższy? Wątpię. Na pewno poziom stał się dużo bardziej wyrównany. Sporą przewagę wypracowały tylko ŁKS, Podbeskidzie i Piast.

• Adam Cieśliński został wybrany przez tygodnik "Piłka Nożna” pierwszoligowcem roku. Czy to nie jest kolejny przykład słabości zaplecza ekstraklasy?

– W spotkaniu w Łęcznej niczym się wyróżniał, ale Podbeskidzie już od kilku sezonów nie może znaleźć sposobu na Górnika. Jednak w innych meczach był chwalony, strzelił też dla wicelidera dziesięć goli.

• Mecze pierwszej ligi średnio oglądało 1800 widzów, w Łęcznej jeszcze mniej.

– I to jest właśnie prawdziwy problem, z którym trzeba coś zrobić. Kiedyś, na stadionach beniaminków, przynajmniej na początku było zawsze dużo publiczności. Teraz przychodziło po kilkuset ludzi. Na innych obiektach nie było lepiej. O ile można to jeszcze zrozumieć w mniejszych miastach, to już nie w takim Szczecinie. Na zakończenie rundy na mecz Pogoni przyszło niespełna tysiąc kibiców. Przecież to dramatyczna sytuacja. Ludzie odwrócili się od piłki i nie można do tego dopuścić.

• Pierwsza liga zrobiła się małomiasteczkowa, a to nie służy medialności.

– Małe miasta również mają swoje ambicje. Piłka jest dla wszystkich kibiców.

• Ponad dziesięć lat temu odszedł pan z Górnika do Śląska Wrocław. Łęczyńscy kibice wciąż wspominają tamten okres. Jakie są różnice między ówczesną pierwszą ligą i obecną?

– Sezon 1999/2000 był moim najlepszym w karierze. Zabrakło tylko kropki nad "i” w postaci awansu. Rzeczywiście wtedy graliśmy bardzo widowiskowo, przeprowadzaliśmy dużo fajnych akcji. Przyjemnie było spojrzeć na naszą grę, o czym świadczyła liczba widzów na trybunach.

• A kiedy spotkaliśmy się na ostatnim meczu tej jesieni, z Kolejarzem Stróże, był pan zawiedziony i z niedowierzaniem kręcił głową. To był komentarz do postawy Górnika w pierwszej rundzie?

– Zdarzały nam się momenty przebłysku, ale sporo też było fragmentów marazmu. Niestety, często dostosowywaliśmy się do poziomu i stylu gry przeciwnika. A wracając do meczu z Kolejarzem, to pierwsza połowa była jedną z najsłabszych, jakie widziałem.

• Które punkty zespołu Górnika były najsłabsze i które wymagają natychmiastowej poprawy?

– Dużym problem naszej drużyny, była zupełna zmiana składu. Przecież do zespołu dołączyło sześciu czy nawet ośmiu nowych zawodników. Kiedy doszły do tego kontuzje, wszystko się rozsypało i trzeba było szukać posiłków w rezerwach. A w Podbeskidziu doszło chyba tylko trzech nowych i to wyłącznie w formacjach ofensywnych. Tył pozostał bez zmian. Dlatego najbardziej zabrakło nam stabilizacji.

• A nie za dużo pojawiło się obcokrajowców?

– Gdyby byli u nas od dwóch czy trzech lat, to nie. A tak kwestia zgrania cały czas była istotna. I to się raczej nie zmieni, bo Górnik traktowany jest przez graczy z zagranicy tylko jako przystanek.

• Jaką widzi pan przyszłość dla piłki w Łęcznej?

– Chciałbym widzieć ją w dobrych barwach. Jeśli nie udaje się w taki sposób, jak teraz, przyciągnąć ludzi na trybuny, to należy spróbować innych metod. Trzeba poszukać zdolnych, młodych chłopaków w regionie, stawiać na wychowanków. Wtedy klub byłby bardziej związany ze środowiskiem. Jeśli ktoś nie chce przychodzić na wielką piłkę, to przyjdzie zobaczyć swojego syna, brata czy sąsiada. Na swoich chłopakach trzeba oprzeć Górnika. Wydaje mi się, że tak było właśnie przed kilkunastu laty. Spróbujmy do tego wrócić. Jak wiem, że świat się zmienia, ale na frekwencję na stadionie w Łęcznej to się nie przekłada.


Pozostałe informacje

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Obywatel Rumunii jechał na Białoruś, ale wpadł w Polsce

Co obywatel Rumunii na przejściu granicznym w Terespolu miał? Fałszywe prawo jazdy i kradzione BMW. Miał też spotkanie z funkcjonariuszami z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

PKO BP EKSTRAKLASA
25. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Motor Lublin 4-0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2-1
Pogoń Szczecin - Cracovia 5-2
Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice 2-1
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2-1
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 3-2
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 1-4
Widzew Łódź - GKS Katowice 1-0
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1-1

Tabela:

1. Raków 25 52 37-16
2. Jagiellonia 25 51 47-30
3. Lech 25 50 47-21
4. Pogoń 25 43 41-28
5. Legia 25 40 48-35
6. Górnik 25 40 36-29
7. Cracovia 25 38 44-39
8. Motor 25 36 35-44
9. Katowice 25 33 33-31
10. Piast 25 33 26-26
11. Korona 25 33 24-31
12. Radomiak 25 31 34-39
13. Widzew 25 30 28-39
14. Puszcza 25 25 24-35
15. Stal 25 23 26-38
16. Zagłębie 25 23 21-38
17. Lechia 25 21 26-44
18. Śląsk 25 18 25-39

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!