ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA

29 października 2017 r.
17:45

Omega Stary Zamość – Unia Hrubieszów 2:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora bs
Dodali rozgrywkom kolorytu
Dodali rozgrywkom kolorytu (fot. DW)

Omega Stary Zamość, która nie potrafiła zwyciężyć od dwóch ostatnich kolejek dość niespodziewanie pokonała u siebie kandydującą do awansu Unię Hrubieszów. Dzięki temu zespół trenera Pawła Lewandowskiego nadal ma szansę na zakończenie rundy jesiennej w ścisłej czołówce

Gospodarze mimo gry na swoim boisku nie przystępowali do starcia ze spadkowiczem w roli faworyta. A to dlatego, że w ostatnich dwóch spotkaniach Omega zdobyła ledwie jeden punkt. Zespół trenera Lewandowskiego dość niespodziewanie przegrał z Koroną Łaszczów, a następnie ledwie zremisował w Dereźni Solskiej z tamtejszym Orionem. Z kolei gracze z Hrubieszowa chcieli odrobić stratę punktów sprzed tygodnia kiedy bezbramkowo zremisowali z ekipą z Łaszczowa.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczął się dla Omegi. Już w 23 minucie w wyniku pressingu błąd popełnił defensor gości. Piłkę przejął Przemysław Tchórz i będąc sam na sam z bramkarzem z Hrubieszowa nie zmarnował okazji. Goście nie poddali się jednak w 45 minucie po nieporozumieniu w linii obrony zespołu ze Starego Zamościa gola do szatni zdobył Mateusz Pańko. Omega po zmianie stron ruszyła do ataku dziesięć minut po wznowieniu gry zdobyła kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Michał Denis i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Goście nie mieli co prawda wielu okazji, ale mogli doprowadzić do wyrównania, ale najpierw Sasim obronił strzał w sytuacji sam na sam, a przy dobitce gospodarzom pomógł słupek i Omega sprawiła niespodziankę. – Patrząc na naszą formę w ostatnich dwóch kolejkach możemy o niej mówić, ale to był mecz z pewnymi kontekstami. Każdy zespół w tej lidze ma takich rywali, na których nie trzeba specjalnie mobilizować swoich zawodników – mówi Paweł Lewandowski, trener Omegi. – Dla nas jednym z takich przeciwników jest właśnie zespół z Hrubieszowa. W zwycięstwie nad Unią nieco pomogła nam też aura. Przy grząskim boisku najważniejsze były cechy wolicjonalne i serce do gry. To spotkanie mogło się podobać kibicom, którzy obejrzeli mnóstwo walki. Moi zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia i dzięki temu okazaliśmy się lepsi – dodaje.

Dzięki wygranej nad byłym IV ligowcem ekipa ze Starego Zamościa nadal liczy się w walce o czołowe lokaty. – Szkoda tej porażki z Koroną i remisu w Dereźni, gdybyśmy wygrali jeden z tych meczów nasza sytuacja byłaby jeszcze lepsza – kończy szkoleniowiec drużyny ze Starego Zamościa.

Omega Stary Zamość – Unia Hrubieszów 2:1 (1:1)

Bramki: Tchórz (23), Denis (55) – Pańko (45).

Omega: Sasim – Goch (68 Bochniak), Mikulski, Grela, Dywański – Denis, K. Bojar (80 Muda), M. Bojar -Tchórz, Nizioł (90 Wiatrzyk), Baran

Unia: Tomczyszyn – Pietrusiewicz, Baran (58 Kazan), Szuszkowski, Romanowski – Hrui, Kamiński, Podgórski, Fulara – Pańko. Sędziował: Bartłomiej Barda

ZAMOJSKA KLASA OKREGOWA W SKRÓCIE

Olender Sól wygrał pierwszy mecz w tym sezonie. Wygraną gospodarzom zapewnił Marcin Olszówka. Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęło się jednak dla przyjezdnych bo w 27 minucie Tomasz Nowak dał prowadzenie drużynie gości i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugich 45 minutach gospodarze ruszyli do ataku. Już cztery minuty po wznowieniu gry gola dającego remis zdobył Marcin Olszówka. Zespół trenera Łukasza Kierepki starał się zdobyć kolejną bramkę i miał ku temu znakomitą okazję. Jednak w 65 minucie Daniel Waga nie wykorzystał rzutu karnego. I to zemściło się na drużynie ze Skierbieszowa. W 72 minucie kolejny raz z rzutu wolnego uderzył Olszówka i dał drugą w tym sezonie wygraną ekipie z Soli. – Nie powinniśmy przegrać tego meczu – mówi trener Ostoi. – W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi, potem do głosu doszli rywale, ale mimo to mieliśmy lepsze okazje do zdobywania bramek. Kluczowy okazał się niestrzelony karny, bo gdybyśmy go wykorzystali to powinniśmy dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka – dodaje Kierepka.

Dzięki wygranej gospodarze opuścili ostatnie miejsce w tabeli, które zajmowali od pierwszej kolejki. Obecnie tabelę zamyka Orion Dereźnia Solska, który przegrał w Zawadzie z Gryfem Gminą Zamość 0:3. W trudnej sytuacji jest także Olimpia Miączyn. Zespół trenera Jarosława Kaczoruka do przerwy przegrywał u siebie z Gromem Różaniec 0:1, ale w drugiej połowie nie był już w stanie dotrzymać kroku ekipie trenera Bogdana Antolaka.

Natomiast ze względu na aurę i zły stan boisk w tej kolejce nie odbyły się aż trzy spotkania, które najprawdopodobniej zostaną rozegrane 18 i 19 listopada.

Olender Sól – Ostoja Skierbieszów 2:1 (0:1)

Bramki: Olszówka (49, 72) – Nowak (27)

Olender: Woch – Olszówka, Kiełbasa, Rój, Gnojek – kmieć, Kniaź, D. Muzyka, Nizio, M. Chorębała (88 J. Muzyka) – P. Muzyka.

Ostoja: Jonas – Koziej, Kondrakiewicz, Turek, Śliwa (80 Kliszcz), Duda, Popik, Nowak, Maruchniak, Waga, Szura.

Gryf Gmina Zamość – Orion Dereźnia 3:0 (2:0)

Bramki: Kacper Cebula (20), Karaszewski (36), Cymiński (60).

Gryf: Dobromilski – Flaga, Burak, Krystian Cebula, Wolski (80 Koczwara) – Kierepka, Goździuk ( 65 Kostrubiec) – Kacper Cebula (86 Wójtowicz), Albingier, Gromek (55 Cymiński) – Karaszewski.

Orion: Piotr Borowski – Raduj, Rudy, Czerw, Rękas – Hyz, Niemiec, Blicharz, B. Kowalik, Zybura – Wilkos (10 Szmołda)

Sędziował: Bartłomiej Górski.

Olimpia Miączyn – Grom Różaniec 1:4 (0:1)

Bramki: Musiał (78) – Kusiak (23, 61), Kamil Kaproń (50), Kwiatkowski (70).

Olimpia: Szczepaniak (75 Wolanin) – Jachorek (60 Nowak), Cisek, Wasilewicz, Łyko, Yakovliuk (70 Musiał), Kukiełka (80 Okoniewski), Łyp, Karpiuk, Markiewicz, Żyła (63 Kulas).

Grom: Markowicz – Kuczyński, Kaproń, Kurzyna, Grelak (75 Łogin) – Larwa (78 Gleń), Przeszło, Kaproń (85 Raduj), Kwiatkowski (70 Grasza)– Kusiak, Wojtowicz.

Victoria Łukowa/Chmielek – Orkan Bełżec odwołany

Włókniarz Frampol – Igros Krasnobród odwołany

Korona Łaszczów – Huczwa Tyszowce odwołany

Polak wciąż bez wygranej na PGE Narodowym. Pięciu zawodników Orlen Oil Motoru na torze, tylko jeden w finale

W sobotę w Warszawie odbyła się kolejna edycja Orlen FIM Speedway Grand Prix. Tłumnie zgromadzona na trybunach Stadionu Narodowego publiczność czekała na wygraną Polaka, ale musiała zadowolić się „jedynie” drugim miejscem Bartosza Zmarzlika. W sumie na torze zaprezentowało się aż pięciu zawodników mistrza Polski – Orlen Oil Motoru Lublin.

Wisła Grupa Azoty Puławy podniosła się z kolan w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin

Po wyjazdowym zwycięstwie w Stężycy Wisła Grupa Azoty Puławy dopisała na swoje konto cenny punkt po meczu w Lubinie. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego przegrywali w gościach z rezerwami Zagłębia dwoma golami, ale zdołali się podnieść i doprowadzić do remisu

Majówka w 30-tce
foto

Klub 30, to jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie. W każdy weekend klub przeżywa oblężenie. Zobaczcie, jak szalał Lublin na ostatniej imprezie.

Czarni Połaniec wygrali w Radzyniu Podlaskim, Orlęta Spomlek coraz bliżej IV ligi

Przełamania w Radzyniu Podlaskim nie było. Orlęta Spomlek przegrały piąty mecz z rzędu. Tym razem biało-zieloni musieli uznać wyższość Czarnych Połaniec. Goście wygrali 3:0. Efekt? Drużyna Tomasza Złomańczuka jedną nogą jest już w IV lidze. Obecnie do bezpiecznej strefy tabeli traci osiem punktów, a do rozegrania zostało tylko pięć meczów.

Majówka w Pięknej Pszczole
foto

"Dzisiaj Cię znajdę" to wasz ulubiony cykl. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z Pięknej Pszczoły. Zobaczcie, kto kogo znalazł. Tak się bawi Lublin!

Rodzinny piknik historyczny w skansenie

W sobotę rozpoczął się dwudniowy Piknik Militarny „Lubelszczyzna 44”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Lubelska Grupa Poszukiwaczy w Muzeum Wsi Lubelskiej.

- 3 przy gruncie. Ostrzeżenie dla 10 powiatów!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed kolejną nocą z przymrozkami w województwie lubelskim.

Lublinianka lepsza od Gromu Kąkolewnica, kolejny krok w kierunku utrzymania [zdjęcia]

Tylko 12 punktów jesienią i już 25 wiosną. Lublinianka w rundzie rewanżowej spisuje się zdecydowanie lepiej. Kolejny krok w kierunku utrzymania drużyna Marcina Zająca zrobiła w sobotę, kiedy pokonała u siebie Grom Kąkolewnica 3:1.

Trwa święto miłośników militariów!
ZDJĘCIA/WIDEO

Raj dla miłośników historii, pasjonatów strzelectwa i kolekcjonerów, wielbicieli survivalu oraz wszystkich ciekawskich. Na lubelskich targach, odbywa się zlot miłośników strzelectwa i survivalu "Militaria". Pasjonaci mogli odkryć najnowsze produkty firm specjalizujących się w odzieży militarnej, optyce, sprzęcie specjalistycznym, czy usługach szkoleniowych.

Ogniwo Wierzbica wygrało z Motorem II Lublin po golu z gatunku „stadiony świata”

Dziewięć porażek z rzędu na rozpoczęcie rundy wiosennej, a do tego bilans bramkowy 2-35. Ogniwo Wierzbica w niespodziewanym momencie przełamało jednak fatalną passę. Najpierw drużyna Karola Bujaka zatrzymała lidera, z którym zremisowała w Lubartowie 0:0. A w sobotę beniaminek zgarnął trzy punkty po wyjazdowej wygranej z Motorem II Lublin 1:0.

Wielkie świętowanie członkostwa w Unii Europejskiej

W Lublinie odbył się wielki finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Gwiazdami lubelskich obchodów byli Afromental oraz Sound’n’Grace.

Fałszywe oregano zalało rynek. Tylko 2 proc. prawdziwego zioła?

Ta aromatyczna przyprawa, zawierająca bogactwo witamin i służąca jako środek leczniczy jest ostatnio często podrabiana. Jak rozpoznać fałszywkę?

Szósty ligowy mecz u siebie w tym roku i pierwsza wygrana Avii Świdnik

Czekali, czekali i wreszcie się doczekali. Avia w sobotę zgarnęła pierwszą w tym roku, pełną pulę na swoim boisku. Świdniczanie po dobrej pierwszej połowie i gorszej drugiej pokonali Wiślan Jaśkowice 2:1.

Najpiękniejsze minerały w sercu Lublina - Giełda Skarby Ziemi

Kamienie szczęścia, miłości, kwarce, bursztyni i inne minerały - to wszystko przez weekend znajdziemy na Targach Lublin, gdzie odbywa się giełda minerałów.