Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

11 lipca 2012 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Czarne chmury nad Politechniką. Nie przystąpi do rozgrywek?

Atakujący Marcin Dobrzyński rozgląda się za nowym klubem (MACIEJ KACZANOWSKI)
Atakujący Marcin Dobrzyński rozgląda się za nowym klubem (MACIEJ KACZANOWSKI)

AZS Politechnika Lubelska może nie przystąpić do rozgrywek ligowych. Wszystko zależeć będzie od zasobności finansowej klubu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na trzy miesiące przed inauguracją w ta sprawa nie wygląda dobrze. Zespół oczekuje na konkretne ruchy sponsorów. Miniony sezon dla II-ligowego beniaminka nie był udany. Lublinianom nie udało się pozostać na kolejny rok na tym szczeblu rozgrywek. Politechnika przegrała w trzech spotkaniach rywalizację z Błękitnymi Ropczyce i musiała przeżyć gorycz degradacji. Po niej rozpoczęły się ruchy w kadrze.

Pięciu siatkarzy, którzy zasilili zespół z Cukrownika Lublin, powróciło do macierzystej drużyny. W tej grupie są środkowy Rafał Kępka, przyjmujący Tomasz Kociuba i Paweł Toborek, atakujący Wojciech Kasiura oraz rozgrywający Łukasz Bieńko. Klub z ul. Krochmalnej zamierza w nadchodzącym sezonie ponownie skompletować zespół i przystąpić od rywalizacji na poziomie trzeciej ligi.

Poza zawodnikami z Cukrownika z Politechniką zamierzają rozstać się inni siatkarze. O zakończeniu sportowej kariery myśli libero Michał Piłat. Nowych klubów zamierzają szukać środkowy Wojciech Gajosz i atakujący Marcin Dobrzyński.

Ze starej kadry trener Norbert Kołodziejczyk może liczyć na przyjmującego Karola Pydę, środkowego Kamila Kwietnia, rozgrywających Michała Antoszaka i powracającego po kontuzji Michała Adryjanka. Do zespołu zamierza też powrócić też kolejny rekonwalescent – przyjmujący Adrian Goljanek.

– Już teraz naliczyłem sześciu, może siedmiu zawodników – mówi trener Norbert Kołodziejczyk. – Niewykluczone, że dołączy do nas przyjmujący Grzegorz Kisiel z Avii Świdnik, który zdał egzaminy na Politechnikę. Patrząc na liczebność nie jest to nadmiar siatkarzy.

Wpływ na decyzję o zgłoszeniu do trzeciej ligi będą mieć sponsorzy. Głównym jest uczelnia.

– Od Politechniki Lubelskiej otrzymywaliśmy sto tysięcy. Zawodnicy mieli też stypendia, opłacane akademiki. Jesteśmy przecież klubem uczelnianym – tłumaczy szkoleniowiec. I dodaje: – Jak będzie teraz, na razie nie wiemy. Niepokojące jest to, że pozostali sponsorzy, po zakończeniu sezonu, nie kwapią się do przedłużenia umów i hojności finansowej. Dlatego priorytetem są obecnie rozmowy z firmami, które wspierały nas do tej pory oraz z nowymi, chętnymi do współpracy.

Szkoleniowiec planuje rozpocząć przygotowania do nowego sezonu dopiero we wrześniu. W sierpniu zespół ma być zgłoszony do rozgrywek.

– Istnieje zagrożenie, że AZS Politechnika Lubelska może nie przystąpić do gry – pytamy.

– Taki scenariusz jest możliwy – mówi trener Kołodziejczyk. – Jeśli klubowa kasa będzie świecić pustkami, to dotychczasowi zawodnicy, studenci wyższych roczników, zmuszeni będą szukać pracy, by się utrzymać i nie będą mieli czasu na granie. Mamy jednak nadzieję, że nie dojdzie do tak drastycznej sytuacji.

Międzyrzecka Trójka zgłosiła się do rozgrywek

Klub z Międzyrzeca Podlaskiego jest beniaminkiem rozgrywek na poziomie II ligi. Priorytetem zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Śliwę będzie utrzymanie. Zadanie to wcale nie będzie łatwe. Wszystko, jak zawsze, rozbija się o pieniądze.

Po wywalczonym w maju awansie, po zwycięskim dwumeczu z AZS Uniwersytetem Warszawskim (2:3 i 3:0), trzeba teraz skonfrontować się z rzeczywistością. O tym, że wcale nie jest to łatwe, przekonali się w minionym sezonie siatkarze AZS Politechniki Lubelskiej, którym nie udało się utrzymać w drugiej lidze. W Międzyrzecu nikt nie chce podzielić losów siatkarzy z Lublina. Wszyscy mają świadomość tego, co się wydarzyło półtora miesiąca temu.

– Jesteśmy trochę zaskoczeni, że tak szybko awansowaliśmy do wyższej ligi – mówi trener Marcin Śliwa. I dodaje: – Nie spodziewaliśmy się tego.

Szkoleniowiec ma już zaplanowany okres przygotowawczy.

– Rozpoczniemy w ostatnim tygodniu sierpnia – tłumaczy. – Wszystko wskazuje na to, że będziemy występować w grupie trzeciej drugiej ligi. Na razie jesteśmy na etapie załatwiania pieniędzy i rozmów z zawodnikami.

Jeszcze rok temu Trójka zaczynała przygodę wśród seniorów, występując na poziomie trzeciej ligi. Zawodnicy odbywali treningi, mieli zapewnione warunki do gry, transport na spotkania.

– Wypłacaliśmy też premie za zwycięstwa – dodaje Wojciech Więckowski, prezes Trójki.

Klub zgłosił się już do II-ligowych rozgrywek.

– Opłaciliśmy wpisowe, wysłaliśmy stosowne dokumenty – informuje prezes. – Naszym celem będzie utrzymanie.
Budżet klubu, którego głównym sponsorem jest Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski, wystarczy na ligę. Władze zabiegają jeszcze o dodatkowe środki. Niewykluczone, że uda nam się pozyskać nowego strategicznego sponsora. Rozmowy są w toku – ujawnia prezes.

Jesienią w barwach Trójki nie zobaczymy czterech graczy, którzy wiosną wywalczyli awans. Zabraknie atakującego Adriana Kotarskiego, rozgrywającego Damiana Roszkowskiego, środkowego Eryka Myszki oraz przyjmującego Grzegorza Kołodzieja.

– Praca lub sprawy osobiste stanęły na przeszkodzie, by nadal grali w naszym zespole – tłumaczy szkoleniowiec, który także zostanie zgłoszony do rozgrywek.

– W takiej sytuacji potrzebujemy po jednym siatkarzu na każdą pozycję, oprócz libero. Chcę, aby przyszli do nas studenci z Białej Podlaskiej. Mamy na oku zawodników z Białej, Częstochowy i Lublina.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!