Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

17 kwietnia 2022 r.
16:25

Żużlowy Motor Lublin będzie w pierwszej czwórce? "Decydujące znaczenie będą miały te mecze z końcówki sezonu"

7 0 A A

– Na jedną rzecz jeszcze zwróciłbym uwagę, jeśli chodzi o Michelsena. W tych decydujących biegach nie widać po nim obciążenia i on raczej potrafi sprostać temu, czego od niego oczekuje sztab szkoleniowy – ROZMOWA z Tomaszem Piszczem, byłym żużlowcem, zawodnikiem m.in. Motoru Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Czy ma pan jakieś oczekiwania wobec Motoru Lublin w tym sezonie?

– Był dopiero jeden mecz. Każdy zespół przed sezonem ma swoje problemy, bo nie wszyscy są objeżdżeni. To, że Motor wygrał w Gorzowie (46:44 – dop. red.), to jest taki syndrom, że ten zespół jest silny. Tak naprawdę nie daje to nam jeszcze pełnego obrazu tego, jak będzie wyglądała liga.

  • Umieściłby pan Motor Lublin w pierwszej trójce?

– Na pewno w pierwszej czwórce, bo play-offy mamy trochę inne i ta końcówka sezonu będzie bardzo ważna. Kto zna historię sportu, zawodników, to wie, że po nocy przychodzi dzień i ktoś po dobrym okresie ma zawsze jakiś kryzys. Problem polega na tym, żeby nie dopuścić do tego, aby kryzys poszczególnych zawodników był bardzo widoczny w zdobyczy punktowej, bo to się odbije na wyniku całej drużyny. Wiemy również, że takie poszczególne wyniki drużyny, kiedy się wygrywa mecz za meczem, to też takie rozluźnienie, które przychodzi i to jest naturalne, ale dla końcowego wyniku bardzo niebezpieczne. Na to również trzeba uważać, a sezon nie jest krótki. Decydujące znaczenie będą miały te mecze z końcówki sezonu.

  • Jest pan zwolennikiem tego nowego rozwiązania, że do play-off awansuje sześć zespołów, a nie tak jak dotychczas cztery?

– To zapewni dwóm zespołom dalszą jazdę. Ciężko mówić o promocji danej dyscypliny, kiedy sezon zaczyna się w kwietniu, a kończy w sierpniu. Trzeba szukać takich rozwiązań, żeby tych spotkań było jak najwięcej. Na pewno nie będzie tak, że na tym się zakończy. Myślę, że można oczekiwać tego, że władze będą dążyć do tego, żeby tych spotkań było coraz więcej, żeby ta liga była coraz ciekawsza. Możemy liczyć w przyszłości na rozszerzenie ligi do 10 zespołów, co zwiększy liczbę kolejek i zmieni układ zespołów walczących o medale i o utrzymanie oraz uatrakcyjni rozgrywki. Jest trochę rozwiązań do przeanalizowania, ale myślę, że na tę chwilę to jest dobre posunięcie.

  • Motor Lublin musiał rozstać się z Rosjaninem Grigorijem Łagutą. Można za niego stosować "zastępstwo zawodnika". Wicemistrzowie Polski na takim układzie tracą czy niekoniecznie?

– Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wtedy, kiedy jeden z zawodników – seniorów, a więc powiedzmy jadących z numerami: 1, 5, 9, 13, miałby gorszy okres, z którego ciężko byłoby mu wyjść, to jest to duży problem, bo ciężko jest zastąpić takiego zawodnika jak Łaguta. Jednym plusem jest to, że Motor posiada dwóch silnych juniorów i można powiedzieć, że na przemian jak nie jeden zaskoczy w danym meczu, to może drugi zaskoczy. Może wtedy dostać ten dodatkowy bieg za Łagutę. Więc połowicznie można powiedzieć, że drużyna dużo nie straciła, ale wszyscy będziemy mądrzejsi po sezonie. Tor to zweryfikuje.

  • Możemy powiedzieć, że w Motorze Lublin jest teraz wszystko „naciągnięte” do granic możliwości – nie ma miejsca na kontuzje czy błędy, zawodnicy muszą też utrzymywać wysoką formę.

– Zgadza się. Dla zawodników to jest rozwiązanie optymalne, zastępstwo za Łagutę. Jednak ciężko jest znaleźć zawodnika w tym okresie, który będzie prezentować podobny poziom i zdecyduje się na starty w PGE Ekstralidze. Nie dość, że sezon jest długi, to jeszcze są rożne perypetie, które mają zawodnicy, i różne sytuacje, które mają wpływ na spadek lub zwyżkę formy. Zawsze jesteśmy mądrzy po fakcie, Na początku sezonu jest ciężko cokolwiek powiedzieć o tym, jak będzie wyglądał cały sezon.

  • Drużyna ma oparcie w Mikkelu Michelsenie. W zeszłym sezonie zdobył tytuł indywidualnego mistrza Europy, zapewnił sobie starty w Speedway Grand Prix w tym roku, do tego już w pierwszym spotkaniu tego sezonu pokazał się z bardzo dobrej strony, zdobywając 14 punktów i wygrywając bieg w kluczowym momencie. To jest najmocniejszy punkt tego zespołu?

– Tak można powiedzieć, ale jeszcze ma parę meczów przed sobą i utrzymanie stabilnej formy jest tutaj najtrudniejsze. Nie tylko zdobywanie punktów i to, co zrobił w Gorzowie. Tak naprawdę on tam postawił kropkę nad i, gdzie trzeba było w ostatnim biegu wygrać, a wiemy, że z Bartkiem Zmarzlikiem nie jest łatwo wygrać i to nie tylko w Gorzowie. Na jedną rzecz jeszcze zwróciłbym uwagę, jeśli chodzi o Michelsena. W tych decydujących biegach nie widać po nim obciążenia i on raczej potrafi sprostać temu, czego od niego oczekuje sztab szkoleniowy. Były takie ze dwa-trzy mecze w poprzednich sezonach, gdzie też jechał w ważnych biegach, czy tam zmiany taktyczne były, i potrafił wziąć ciężar biegu na swoje barki, wychodząc z tego zwycięską ręką.

  • W tym sezonie rusza U24 Ekstraliga, czyli projekt, który spotyka się z dobrymi opiniami. To jest kolejny krok w kierunku umożliwiania młodym zawodnikom regularnej rywalizacji na dobrym poziomie?

– Tak. Musimy te talenty szkolić, nie można tylko bazować na tym, że będą wyłącznie trenować i czekać na swoją szansę w pierwszych zespołach w PGE Ekstralidze czy w pierwszej lidze. Takie rozgrywki mają to do siebie, że młodzi zawodnicy się rozjeżdżają, łapią naturalny luz, taką swobodę, nie ma też takiej presji. Dzięki temu mogą spokojnie pracować nad sobą i to jest znakomite rozwiązanie. Jeżeli chcemy, żeby ta dyscyplina się rozwijała, to musimy stwarzać warunki do ścigania jak największej liczbie zawodników – nie tylko tych, co startują w PGE Ekstralidze i poszczególnych ligach – żeby tę młodzież przyciągać. Nie ma rozwoju dyscypliny bez liczby zawodników na torach, która będzie się zwiększać. Im więcej zawodników będzie ścigało się na żużlu, tym łatwiej będzie podnosić poziom poszczególnych rozgrywek.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

Już po raz trzynasty najlepsi lubelscy koszykarze-amatorzy spotkają się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, aby uczcić pamięć Leszka Marii Roupperta. W ramach Memoriału odbędzie turniej koszykarski przeznaczony dla zawodników, którzy swoje najlepsze lata mają już za sobą

Świdnik Arena w budżecie na 2025 rok? Radni miasta zdecydują o tej i innych planowanych inwestycjach

Centrum za 30 milionów. Co jeszcze jest w budżecie na przyszły rok?

Świdnicki samorząd kończy prace nad zestawieniem dochodów i wydatków miasta w przyszłym roku. Plany inwestycyjne są wyjątkowo ambitne w porównaniu do 2024.

”Black Friday w sklepach internetowych i stacjonarnych - święta wyprzedaży”

29 listopada 20204 Black Friday! Promocje i wyprzedaże, których nie możesz przegapić!

Czy jesteś gotowy na Black Friday 2024 – dzień, który wywraca świat zakupów do góry nogami? 29 listopada to data, której łowcy okazji nie mogą przegapić! To nie tylko moment na imponujące promocje i zniżki, ale również szansa na upolowanie wymarzonych produktów w cenach, które zaskakują nawet największych sceptyków.

Jeśli radni Szczebrzeszyna podzielą ostatecznie entuzjazm burmistrza,  to liczące niespełna pięć tysięcy mieszkańców miasteczko przystąpi do ZMP

W grupie raźniej. Szczebrzeszyn i Zamość chcą do związku

1800 zł to kwota symboliczna wobec korzyści – uważa burmistrz Szczebrzeszyna i cieszy się na perspektywę wstąpienia do Związku Miast Polskich. Powrócić do tej organizacji zamierza również Zamość.

 Równowaga między pracą a życiem osobistym jest możliwa? Porozmawiajmy o work-life balance.
film

Równowaga między pracą a życiem osobistym jest możliwa? Porozmawiajmy o work-life balance.

Europejski Festiwal Smaku był doskonałą okazją do spróbowania potraw z całego świata, ale nie tylko… W jednym z namiotów można też było porozmawiać o balansie pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym.

PGE EKSTRALIGA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Betard Sparta Wrocław - Orlen Oil Motor Lublin 43:47
Orlen Oil Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław 52:38

Tabela:

1. Orlen Oil Motor Lublin 14 31 +162
2. Betard Sparta Wrocław 14 19 +30
3. ebut.pl Stal Gorzów 14 19 -37
4. Apator Toruń 14 15 -7
5. ZOOleszcz GKM Grudziądz 14 14 -58
6. Falubaz Zielona Góra 14 13 -33
7. Tauron Włókniarz Częstochowa 14 12 -50
8. Fogo Unia Leszno 14 11 -87

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!