Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie prowadzi badania losów absolwentów.
Za sterami śmigłowców w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym mogą pracować piloci, którzy wylatali minimum 500 godzin. Władze Chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej chcą to zmienić, bo jej absolwenci zdobywali zawodową licencję pilota śmigłowcowego po wylataniu 180 godzin. A z takim dorobkiem nie mają szans na przyjęcie do LPR, chociaż większość z nich właśnie z pogotowiem wiązała swoją zawodową przyszłość.
Zmiany w programie studiów, brak wiedzy o przedmiotach obowiązkowych w kolejnym semestrze, a nawet wykładowcy nieprzygotowani do prowadzenia zajęć. Takie zarzuty stawiają w liście do naszej redakcji studenci kierunku inżynieria biomedyczna, prowadzonego przez Politechnikę Lubelską we współpracy z Uniwersytetem Medycznym.
100 miejsc wolnych miejsc czeka na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu trwa do 20 marca. Studia są bezpłatne.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej uruchamia jesienią nowe międzywydziałowe studia przyrodniczo-technologiczne pierwszego stopnia z wykładowym językiem angielskim. Nowy kierunek będzie się nazywał Science and Technology. Polacy mogą na nim studiować za darmo, podobnie obcokrajowcy z kartą Polaka. Pozostali studenci z zagranicy zapłacą za naukę.
Kolejny głos w sprawie potrzebnych i niepotrzebnych przedmiotów na studiach i legendach krążących na temat niektórych wykładowców UMCS. - Straszono nas, że jeden z egzaminatorów pyta się ładnych dziewczyn czy chcą pogłaskać jego konia, uzyskawszy odpowiedź twierdzącą odsyła je do okna, gdzie na parapecie stał konik-maskotka - opowiada Ewa.
Ponad 100 komentarzy i kolejne maile do redakcji. To efekt listu, który wczoraj opublikowaliśmy. Przesłała go nam jedna ze studentek Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Dziś odpowiada jej absolwentka prawa.
Beacie, studentce UMCS nie podoba się egzamin z filozofii na Wydziale Prawa i Administracji. Uważa, że ten przedmiot jest nieprzydatny. Tym bardziej, że wykładowca surowo ocenia na egzaminie. - Nauka o św. Tomaszu z Akwinu, szkole platońskiej czy innych koncepcji już nieaktualnych jest po prostu bezsensowna - żali się w mailu do nas. Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.
UMCS ogłosił przetarg na przebudowę rektoratu związaną z dostosowaniem go do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Po modernizacji w budynku przybędzie nowa winda, z kolei istniejące szyby windowe przejdą gruntowny remont.
Tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej kończą Medykalia Uniwersytetu Medycznego. Impreza potrwa do niedzieli w campusie przy ul. Chodźki.
Tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej zakończą Medykalia Uniwersytetu Medycznego. Impreza potrwa od dziś do niedzieli w campusie przy ul. Chodźki.
W niedzielę na scenie Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wystąpiła Brodka. Wczorajszy koncert pod Chatką Żaka zakończył imprezę organizowaną przez UMCS, KUL i trzy uczelnie niepubliczne. Przed nami jeszcze tylko Medykalia. Pierwszy koncert odbędzie się w czwartek na campusie przy ul. Chodźki. Zobacz program Medykaliów 2013.
Koncert zespołu Weekend zakończył tegoroczną Feliniadę. W sobotę tysiące fanów muzyki disco polo i dance bawiło się na Felinie.
W sobotę przed Chatką Żaka wystąpił m.in. zespół Vavamuffin. Scenę Lubelskich Dni Kultury Studenckiej zorganizowały tu UMCS, KUL oraz trzy uczelnie niepubliczne. W niedzielę wystąpią tu jeszcze: mProjekt, Backbeat, Brodka i Afromental.
W drugi weekend Lubelskich Dni Kultury Studenckiej jest w czym wybierać. Można zdecydować się na koncerty na Felinie albo na parkingu przed Chatką Żaka.