Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych.
Kursy te pomagają rozwijać ścieżkę kariery i są szansą na zdobycie lepszej posady, a wypalonym zawodowo dają możliwość odświeżenia wiedzy lub zmiany zawodu. – Poszerzając kompetencje zarówno zawodowe, jak i psychospołeczne, absolwenci tych studiów zwiększają swoją atrakcyjność na rynku pracy – podkreśla Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS i dodaje: – Wszystkie kierunki studiów podyplomowych UMCS przygotowane zostały w oparciu o wymagania współczesnego rynku pracy oraz potrzeby społeczne i oczekiwania kandydatów, którym coraz częściej zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwijaniu własnych zainteresowań.
W tym roku nabór prowadzony jest nie tylko na kierunkach od lat cieszących się niesłabnącą popularnością, np. coaching i mentoring, zamówienia publiczne czy logopedia, ale też na nowych. Jednym z nich jest compliance w zarządzaniu organizacją – chodzi o zapewnienie zgodności działalności z regulacjami prawnymi, normami, bądź zestawami zaleceń.
– To jedyne studia podyplomowe na Lubelszczyźnie, które dotyczą tematyki compliance, jakże ważnego elementu zarządzania organizacją, szczególnie w kontekście zmieniających się przepisów polskich i międzynarodowych – tłumaczy Skałecka.
Absolwent kierunku to przyszły „compliance oficer”, ponieważ jest osobą przygotowaną zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym do pracy w jednostkach organizacyjnych compliance w przedsiębiorstwach różnych branż, zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego.
Nowością jest też zarządzanie transportem–spedycją–logistyką. – To nasza odpowiedź na dynamicznie zmieniające się otoczenie, m.in. w krajach Unii Europejskiej. Treści kształcenia są przygotowane w sposób, dzięki któremu absolwenci kierunku będą mogli podjąć pracę w przedsiębiorstwach eksportowych i importowych, urzędach celnych czy firmach konsultingowych – wylicza Katarzyna Skałecka. – Wartością dodaną studiów jest fakt, że po ich ukończeniu istnieje możliwość ubiegania się o zwolnienie z egzaminu pisemnego na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.
Żeby zapisać się na studia podyplomowe warto się pospieszyć. Terminy rekrutacji ustalane są indywidualnie dla każdego kierunku, np. chętni na naukę grafiki komputerowej i DTP mają czas do końca września, prawa dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych – do 20 września, a diagnozy i terapii neuropsychologicznej – jedynie do 10 września.
Szczegóły dotyczące rekrutacji oraz samej oferty (w tym kosztów) można sprawdzić w zakładce „Studia podyplomowe” na stronie www.umcs.pl. Dodatkowych informacji udziela p. Kamila Pękala z Biura ds. Kształcenia Ustawicznego UMCS, tel. 81 537 58 45.