Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Porzucili swoje dotychczasowe życie i pojechali na naszą wschodnią granicę, by pomagać uciekającym przed wojną Ukraińcom. Kim są wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej?
Symboliczny „konsulat Rosji” został otwarty dzisiaj przy ulicy Jezuickiej w Lublinie. Mieści się tutaj siedziba Lubelskiego Okręgu Partii KORWiN.
„Witajcie sąsiedzi”, „Razem raźniej”, „Nie traćmy nadziei”, „Będzie dobrze”, „Razem damy radę” – niebiesko-żółte plakaty z prostymi, ale wymownymi grafikami oraz takimi hasłami już można tu i ówdzie zobaczyć w Zamościu. Ale będzie ich więcej, setki. Bo kampania społeczna adresowana do Ukraińców, ale również Polaków oficjalnie startuje w czwartek rano.
Polska wydali 45 rosyjskich dyplomatów, którzy zdaniem polskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziło działalność wywiadowczą „pod przykryciem dyplomatycznym”.
Ja mam na imię Olena. Jestem z Ukrainy. Mam tam rodzinę. Teraz mieszkam w Krasnymstawie – z trudem, ale dość płynnie, czyta nam z kartki swoją pracę domową 30-letnia Ukrainka. Jest jedną z osób, które uczęszczają na lekcje polskiego w Krasnostawskim Domu Kultury
Już 2187 cywilów zostało zabitych przez rosyjskie bomby i ostrzał w Mariupolu – ukraińskim mieście nad morzem Azowskim.
Gdy 24 września Marta szła na lekcje, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy al. Piłsudskiego potrącił ją samochód, którego kierowca nie zatrzymał się jak inne, by ustąpić pierwszeństwa. Ale tego momentu Marta już nie pamięta. Jej czas zatrzymał się kilka minut wcześniej. – Samego wypadku nie pamiętam. Pamiętam momenty w Budziku. Teraz wiem, że to była śpiączka. Wtedy miałam wrażenie, że to normalny dzień tylko oczy miałam zamknięte
Koleje uruchomiły dodatkowe pociągi, specjalne dla uchodźców wojennych. Gdy tylko jest sygnał, że z granicy potrzeba odebrać większą liczbę osób, skład zaopatrzony w jedzenie i napoje rusza na miejsce.
Rosyjskie wojsko zniszczyło w środę szpital dziecięcy w centrum Mariupola.
Amerykański aktor udzielił wywiadu, w którym opisał swoją drogę z Ukrainy do Polski. Sean Penn w Ukrainie kręcił film dokumentalny.
Krzysztof Kurasiewicz został doceniony za autorski reportaż wideo „Matka (nie)Polka”. To materiał o Strajkach Kobiet wynikających z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa do usunięcia ciąży.
To już siódmy dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Bardzo trudna sytuacja ludności ukraińskiej jest m.in. w Charkowie, Kijowie i Żytomierzu.
Charków. Miasto rozszczepienia atomu, ukraińskiego konstruktywizmu i teatru. Miasto ponad 30 uniwersytetów, 15 studiów telewizyjnych. Miasto nauki i sztuki. Miasto inteligentnych, dumnych, wolnych ludzi.
W Kijowie czuć mobilizację społeczeństwa – relacjonuje dla Dziennika Artem Riasa, absolwent UMCS, który po studiach w Lublinie wrócił do swojego kraju. Artem pochodzi z Krzemieńczuka, ale początek wojny zastał go akurat w Kijowie.
Obudziłem się, gdy usłyszałem pierwsze eksplozje. Myślałem, że wciąż śpię. Gdy otworzyłem oczy, była cisza. Niestety, szybko spadły kolejne rakiety – opowiada w mediach społecznościowych Paweł Bobołowicz. Pochodzący z Lublina reporter radia WNET relacjonuje sytuację w stolicy Ukrainy.
Skupiamy się przede wszystkim na wsparciu Ukrainy w obronie jej własnych granic, dlatego dostarczamy jej pomoc humanitarną i broń. Ale jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców z Ukrainy – powiedział rzecznik rządu.
W mediach społecznościowych pojawiło się kolejne nagranie z miejscowości Czuhujew koło Charkowa.
Atak Rosji na Ukrainę. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk uspokaja mieszkańców miasta. Mówi, że na "naszym terenie" przebywa ponad 3 tys. żołnierzy.
Ostrzał dokonany przez rosyjskie wojska zniszczył budynek mieszkalny w okolicach Charkowa. Nagranie wideo.
Podczas poszukiwań w rejonie Romanowa (woj. śląskie), policjanci odnaleźli najprawdopodobniej ciała zaginionych kobiet. Poszukiwania trwały od 11 lutego, kiedy rodzina powiadomiła o zaginięciu 45-letniej Aleksandry oraz jej 15-letniej córki Oliwii.
19 tys. gospodarstw domowych oczekuje na przywrócenie dostaw energii elektrycznej, strażacy wyjeżdżali już do ponad 300 zdarzeń w woj. lubelskim, a do tego jeszcze kierowcy muszą uważać na ograniczenia prędkości na drogach. Silny wiatr będzie nam towarzyszyły do końca tego dnia, a z jego skutkami trzeba sobie radzić na bieżąco
Tragiczny wypadek w Krakowie. Z powodu silnego wiatru przewrócił się stojący na placu budowy 30-metrowy żuraw budowlany. Nie żyją dwaj mężczyźni, w wieku 23 i 64 lat.
Szósty dzień trwają poszukiwania mieszkanek Częstochowy: 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii.
Za zniszczenie mienia odpowie 30-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Mężczyzna zaczął demolować busa, po czym wskoczył na dach i nie chciał zejść. Kierowca auta odwiózł go wprost na komendę.
Miały być "tylko" trojaczki, ale okazało się, że szczęśliwi rodzice z Poznania będą mieć jeszcze o jedno dziecko więcej.