– Policjanci każdego dnia w swojej służbie mają do czynienia z różnymi tragediami ludzkimi. Często są to sytuacje, kiedy życie ludzkie jest zagrożone – przyznaje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.
Włodawscy dzielnicowi – sierżant sztabowy Marcin Nowicki i starsza sierżant Anna Tomasiewicz uratowali życie młodej kobiecie, która po kłótni z rodziną zamierzała popełnić samobójstwo.
– Tragedii zapobiegli policjanci, którzy uspokoili ją, zaopiekowali się i przekazali pod opiekę lekarzy – podkreśla Tadyniewicz, która dodaje, że "szczególnie miły" w tej sytuacji był późniejszy telefon kobiety. I słowa, które usłyszał funkcjonariusz. – Policjant usłyszał: "…dziękuję za interwencję, już czuję się lepiej, jest Pan najlepszym dzielnicowym…" – relacjonuje Elwira Tadyniewicz. – Takie słowa podziękowania znaczą dla nas bardzo wiele i niewątpliwie są dużą motywacją w naszej służbie. Dają przede wszystkim poczucie dobrze spełnionego zadania oraz wyrażają uznanie, szacunek i docenienie trudów policyjnej służby. Ta sytuacja to także doskonały przykład realizacji motta "Pomagamy i Chronimy", które przyświeca policjantom każdego dnia.
===
Masz silne myśli samobójcze, z którymi sobie nie radzisz? Zgłoś się do Izby Przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.
Masz kryzys? Zadzwoń na bezpłatny numer: 800 70 2222, napisz maila lub porozmawiaj na czacie www.liniawsparcia.pl
Nie uzyskałeś oczekiwanej pomocy? Zadzwoń na bezpłatny kryzysowy: telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 do 22.00). Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).
Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
W sytuacji zagrożenia życia, gdy nic nie pomogło, zadzwoń na numer alarmowy 112.
Czekaj na pomoc. Kryzys, nawet ten najgorszy, minie.