– Od dłuższego czasu myślę poważnie o odebraniu sobie życia – napisał 30-latek z powiatu lubelskiego. Wołanie o pomoc usłyszał inny internauta.
– Będę z Wami szczery nie wiem jak długo będę jeszcze prowadził twittera, ale od dłuższego czasu myślę poważnie o odebraniu sobie życia. Obawia się, że po 30 urodzinach wprowadzę ten diaboliczny plan w życie – napisał mężczyzna (pisownia oryginalna - red.).
Twitt przeczytał internauta i powiadomił o nim policję.
– Okazało się, że w mediach społecznościowych męzczyzna zamieszczał posty sugerujące zamiar popełnienia samobójstwa. W jednym z postów miał wprost napisać o zamiarze odebrania sobie życia – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski, z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – Przeanalizowaliśmy uzyskane informacje i bardzo szybko dotarliśmy do autora wpisów. Mężczyzna był roztrzęsiony.
30-latek z powiatu lubelskiego w rozmowie z policjantami przyznał, że nie może sobie poradzić z problemami.
– Wpis w mediach społecznościowych miał być wołaniem o pomoc wśród nieznanych mu osób. Przyznał, że gdyby nie przyjazd policjantów w nocy chciał targnąć się na swoje życie – informuje Gołebiowski. – Funkcjonariusze uspokoili 30-latka i na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala.
Nie uzyskałeś oczekiwanej pomocy?
Zadzwoń na bezpłatny kryzysowy: telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny przez całą dobę). Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny przez całą dobę). Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).
Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl. W sytuacji zagrożenia życia, gdy nic nie pomogło, zadzwoń na numer alarmowy 112.
Czekaj na pomoc. Kryzys, nawet ten najgorszy, minie.