Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 stycznia 2021 r.
17:46

WOŚP zagra inaczej, ale wolontariusze i tak wyjdą na ulice Puław

83 0 A A
W styczniu 2020 roku o koronawirusie nikt jeszcze nie słyszał. W całym powiecie uzbierano ponad 190 tys. zł. W tym roku osiągnięcie podobnego wyniku może być trudne.
W styczniu 2020 roku o koronawirusie nikt jeszcze nie słyszał. W całym powiecie uzbierano ponad 190 tys. zł. W tym roku osiągnięcie podobnego wyniku może być trudne. (fot. rs (archiwum))

Ze względu na obostrzenia sanitarne, tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Nie będzie koncertów, a tradycyjne aukcje zastąpi wirtualna na platformie Zoom. Pieniądze będą zbierane także na ulicach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pandemia wpłynęła na sposób organizacji tegorocznego finału WOŚP. Puławski sztab, mimo trudności związanych z koniecznością dostosowania do obostrzeń, nie próżnuje. W niedzielę, 31 stycznia, na ulice Puław wyjdzie ok. 150 wolontariuszy w maseczkach i rękawiczkach. Zobaczymy ich m.in. przed supermarketami, kościołami oraz na głównych placach miasta.

– Prosimy wszystkich, którzy będą wrzucać pieniądze do puszek o zachowywanie wymaganego dystansu – mówi Marta Grykałowska, szefowa puławskiego sztabu WOŚP.

Wolontariusze tym razem nie będą naklejać serduszek, tylko wręczać je osobom wspierającym tę charytatywną akcję.

W programie przewidziano m.in. indywidualne biegi na kilku dystansach (mierzone aplikacjami wykorzystującymi GPS), a także podnośnik, który za wrzut do puszki będzie podnosił wpłacających na wysokość ponad 20 metrów oraz zbiórka krwi.

Ponadto, w Galerii Zielonej odbędzie się transmitowana w internecie aukcja orkiestrowych gadżetów. Jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w licytacji korzystając z platformy Zoom (link zostanie podany na internetowych profilach puławskiego sztabu).

Tradycyjną aukcję dzieł sztuki w Domu Chemika w tym roku zastąpią licytacje na portalu Allegro. Wszystko po to, żeby nie gromadzić jej uczestników w jednym miejscu. Z tego samego powodu w Galerii Zielonej nie odbędą się koncerty, nie zobaczymy tam również stoisk z grami dla dzieci, czy wypiekami. Jest natomiast szansa na tzw. "światełko do nieba" w postaci pokazu laserowego. Przypominamy, że w tym roku WOŚP zbiera na sprzęt medyczny dla oddziałów laryngologii.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kartka z kalendarza w naszym regionie – 4 stycznia

Kartka z kalendarza w naszym regionie – 4 stycznia

Co wydarzyło się w historii regionu 4 stycznia. Sprawdźcie to sami.

Wypracują strategię rozwoju oświaty. Prezydent powołał 20-osobowy zespół

Wypracują strategię rozwoju oświaty. Prezydent powołał 20-osobowy zespół

Pod przewodnictwem wiceprezydenta Marka Kudeli ma pracować zespół, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju oświaty w Zamościu. W skład weszli przedstawiciele magistratu i szkół, związków zawodowych, rodziców i młodzieży, także radni i jedna przedstawicielka mediów.

Malujące od 3 lat byłe nauczycielki - Ewa Wierucka (z lewej), autorka pasteli olejnych i Monika Pilewska wystawiająca akwarele, przy swoich obrazach.
galeria

Zima tylko w kalendarzu i w Galerii "Przy Bramie"

Pierwsza wystawa zbiorowa w 2025 roku została poświęcona zimie.

Lublin wspiera kulturę. 530 tysięcy złotych na projekty w 2025 roku

Lublin wspiera kulturę. 530 tysięcy złotych na projekty w 2025 roku

Miasto ogłosiło konkurs na projekty kulturalne w ramach programu „Miasto Kultury 2025”. Na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczono 530 tysięcy złotych.

Milionowa inwestycja pod znakiem zapytania? Prezydent uspokaja

Milionowa inwestycja pod znakiem zapytania? Prezydent uspokaja

Na początku roku pojawiła się informacja o nagłej rezygnacji wykonawcy z realizacji kluczowej inwestycji w Chełmie – przebudowy ulic niezbędnych do powstania terminala intermodalnego. Czy projekt jest zagrożony?

Taki był rok 2024 na Lubelszczyźnie. Nasz przegląd najważniejszych wydarzeń

Taki był rok 2024 na Lubelszczyźnie. Nasz przegląd najważniejszych wydarzeń

Rok 2024 przeszedł do historii. Z tej okazji przypominamy naszym Czytelnikom o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy w województwie lubelskim.

Michał Zuber w barwach Świdniczanki grał od lata 2020 roku

Michał Zuber zostaje w Świdniku, ale zmienia klub

Ta sama liga, nawet to samo miasto, ale od piątku inny klub. Michał Zuber niespodziewanie zamienił Świdniczankę na Avię Świdnik, chociaż z tym pierwszym zespołem miał jeszcze 1,5-roczny kontrakt.

Czworonożni funkcjonariusze też przechodzą szkolenia
ZDJĘCIA

Czworonożni funkcjonariusze też przechodzą szkolenia

Bojowe, patrolowe i tropiące – wszystkie psy policyjne odgrywają ważną rolę. W ostatnim czasie te z naszego regionu wzięły udział w profesjonalnym szkoleniu.

Operacja z wykorzystaniem systemu da Vinci
Magazyn

Sztuczna inteligencja powinna nas wspierać, a nie wypierać

Sztuczna inteligencja, robotyka, hologramy, czyli medycyna rodem z filmów science fiction. Czy nowe technologie są zagrożeniem dla lekarzy? – Rozmawiamy z dr hab. n. med. Karolem Rawiczem-Pruszyńskim, prodziekanem Wydziału Lekarskiego, lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgii Onkologicznej USK1 w Lublinie oraz przewodniczącym Zespołu ds. Uniwersyteckiego Centrum Robotyki i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na drogach regionu robi się coraz bardziej ślisko
OSTRZEŻENIE

Na drogach regionu robi się coraz bardziej ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając się dzisiaj w drogę.

Kolekcjonerskie skarby zatrzymane na granicy: monety, banknoty i odznaczenia

Kolekcjonerskie skarby zatrzymane na granicy: monety, banknoty i odznaczenia

Ponad 700 przedmiotów kolekcjonerskich próbowały nielegalnie przewieźć w ostatnim czasie dwie osoby z Ukrainy i Białorusi. W obydwu przypadkach trwa postępowanie karne skarbowe.

Podopieczni Pavola Stano (z prawej) zagrają między innymi z Legią Warszawa

Górnik Łęczna niebawem wraca do treningów. Wiemy z jakimi zespołami będzie sparować

Czas urlopów na zapleczu PKO BP Ekstraklasy dobiega końca. Ósmego stycznia piłkarze Górnika Łęczna spotkają się na pierwszym w 2025 roku treningu i rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej

Wypadek pod Siedlcami. Są ranni
UTRUDNIENIA

Wypadek pod Siedlcami. Są ranni

Cztery osoby zostały poszkodowane w popołudniowym wypadku na trasie między Łukowem a Siedlcami. Na miejscu pracują służby.

Mariusz Majkutewicz (z lewej) burmistrz Końskowoli ma nowego zastępcę. Został nim Krzysztof Bartuzi (na zdj) dotychczasowy sekretarz gminy

Końskowola z burmistrzem i nowym zastępcą. Podwyżka dla sekretarza

Od nowego roku Końskowola jest ponownie miastem, a jej dotychczasowy wójt, Mariusz Majkutewicz – burmistrzem. Na swojego zastępcę mianował Krzysztofa Bartuziego, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza.

Konkubinę bił, psem rzucał o ścianę. Teraz pójdzie do aresztu

Konkubinę bił, psem rzucał o ścianę. Teraz pójdzie do aresztu

W warunkach recydywy za znęcanie się nad konkubiną i psem odpowie 44-letni mieszkaniec Włodawy. Na razie trafił do policyjnego aresztu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium