Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA

4 marca 2023 r.
14:00

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 23:31. Rozstrzygnęła druga połowa

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Wojciech Borucki miał ważny wkład w zwycięstwo Azotów Puławy nad Zagłębiem Lubin
Wojciech Borucki miał ważny wkład w zwycięstwo Azotów Puławy nad Zagłębiem Lubin (fot. PGNIG Superliga)

W spotkaniu otwierającym 18. kolejkę Azoty Puławy pokonały na wyjeździe Zagłębie Lubin 31:23. MVP wybrany został bramkarz puławian Wojciech Borucki. To już siódme takie wyróżnienie golkipera w obecnym sezonie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To dzięki młodemu bramkarzowi spotkanie, szczególnie na początku drugiej połowy, ułożyło się po myśli przyjezdnych. Golkiper Azotów odbił w meczu 16 z 38 piłek, co daje mu skuteczność na poziomie 42 procent.

Puławianie jechali do Lubina z zamiarem poprawienia humorów po dwóch porażkach z rzędu: z Gwardią Opole i Torus Wybrzeżem Gdańsk. – Nasze drużyny walczą o odmienne cele: my o pozostanie w lidze, Azoty o brązowy medal. Zagramy najlepiej jak potrafimy – mówił przed pierwszym gwizdkiem szkoleniowiec Zagłębia Tomasz Kozłowski. – Chcemy przede wszystkim zaprezentować swoją piłkę ręczną – zapowiadał z kolei opiekun Azotów Robert Lis.

Przed pierwszym gwizdkiem swoje pięć minut miał obrotowy Zagłębia Michał Stankiewicz. Doświadczony szczypiornista otrzymał pamiątkową koszulkę z liczbą 500. Zawodnik rozegrał już pół tysiąca spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Początek meczu był wyrównany. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Moryń, który ma w swoim sportowym życiorysie także występy w Azotach. W trzeciej minucie wyrównał Marek Marciniak, z kolei były gracz „Miedziowych”. Do 11 min zespoły grały bramka za bramkę. Pomiędzy 23, a 25 minutą puławianie odskoczyli na cztery trafienia (15:11). W tym czasie do siatki Zagłębia piłkę skierowali: Boris Zivković i Dawid Fedeńczak. W końcówce goście dali sobie wbić dwa gole i było już tylko 17:15.

Kluczowy moment meczu nastąpił po powrocie drużyn z szatni. Rafał Przybylski i spółka mocniej stanęli w obronie czym utrudnili miejscowym zdobywanie goli. Skutecznymi interwencjami co chwila popisywał się w puławskiej bramce Wojciech Borucki. Fragment 11 minut puławianie wygrali 7:3 powiększając prowadzenie z 20:15 na 27:18. Takiej straty „Miedziowi” już nie byli w stanie odrobić. Mecz, który w drugiej części brązowi medaliści, mieli pod kontrolą, zakończył się pewną wygraną podopiecznych trenera Lisa 31:23.

– Jestem bardzo zadowolony. Zagraliśmy, to co chcieliśmy. Panowaliśmy nad meczem. Wszystko dobrze funkcjonowało i jestem szczęśliwy z tego wyniku. W pierwszej połowie trafiały nam się błędy. Na drugą część meczu wyszliśmy zdeterminowali. Zagraliśmy już swoje i zainkasowaliśmy zwycięstwo. W naszej sytuacji w tabeli każdy mecz jest ważny. Liga jest długa. Walczymy do końca o kolejne zwycięstwa – powiedział po końcowej syrenie bramkarz Azotów Wojciech Borucki. – Słabo weszliśmy w drugą połową. Było kilka niewykorzystanych okazji, kilka błędów. Drużyna z Puław zbudowała bezpieczną przewagę, a następnie utrzymała ją do końca. Byliśmy słabsi – stwierdził rozgrywający Zagłębia Jakub Moryń.

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 23:31 (15:17)

Zagłębie: Schodowski, Procho 1 – Stankiewicz 3, Krupa 1, Moryń 3, Hlushak 2, Gębala 1, Michalak, Pietruszko, Hajnos 2, Bogacz 2, Drozdalski 4, J. Adamski 2, Iskra 2. Kary: 8 minut.

Azoty: Borucki – Zivković 4, K. Adamski 3, Przybylski 2, Marciniak 4, Antolak 1, Burzak 4, Valles, Kowalczyk, Janikowski 1, Fedeńczyk 3, Jarosiewicz 5, Konieczny. Kary: 2 minuty.

MVP: Wojciech Borucki (Azoty).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wg poradnika kryzysowego samowystarczalni będziemy przez 72 godziny

Wg poradnika kryzysowego samowystarczalni będziemy przez 72 godziny

Robert Klonowski z MSWiA w rozmowie z PAP stwierdził, że według przygotowanego przez nich poradnika kryzysowego, każde gospodarstwo domowe ma przetrwać o własnych siłach przez 3 dni.

Tanie gadżety reklamowe – czy naprawdę działają? Fakty i mity

Tanie gadżety reklamowe – czy naprawdę działają? Fakty i mity

Tanie gadżety reklamowe mogą być skutecznym narzędziem marketingowym, jeśli są dobrze dobrane i są spersonalizowane. Największy mit mówi, że są nieskuteczne, ale w rzeczywistości klienci chętnie korzystają z praktycznych upominków, takich jak długopisy, notesy czy torby bawełniane. Najważniejsza jest jakość wykonania - tani gadżet nie oznacza niskiej trwałości, jeśli wybierze się sprawdzonego dostawcę. Personalizacja zwiększa ich efektywność, sprawiając, że marka jest częściej zapamiętywana. Tanie gadżety idealnie sprawdzają się w masowych kampaniach, targach i akcjach promocyjnych, zwiększając rozpoznawalność Twojej firmy w przystępnej cenie.

Smycze reklamowe z nadrukiem jako nośnik Twojego logo i hasła reklamowego

Smycze reklamowe z nadrukiem jako nośnik Twojego logo i hasła reklamowego

Smycze reklamowe to wszechstronny i praktyczny gadżet, który sprawdza się w każdej branży. Dzięki możliwości przypięcia kluczy czy identyfikatorów, są chętnie używane na co dzień, co zwiększa widoczność marki. Duża powierzchnia do nadruku umożliwia skuteczną personalizację logo czy hasła reklamowego. Smycze są ekonomiczne, pozwala to na masowe zamawianie ich, a ich mobilność sprawia, że Twoja reklama podróżuje w różnorodne miejsca. Wykorzystując smycze na eventach, w programach lojalnościowych czy jako wyposażenie pracowników, budujesz rozpoznawalność marki i pozytywne skojarzenia wśród klientów.

Najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Kobiet

Najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, to wyjątkowa okazja, by wyrazić wdzięczność, miłość i szacunek dla wszystkich kobiet – mam, żon, sióstr, przyjaciółek czy koleżanek z pracy. Wybór idealnego prezentu może być wyzwaniem, dlatego przedstawiamy najlepsze propozycje upominków, które z pewnością sprawią radość każdej kobiecie.

Gdzie kupić zasłony? Proste wskazówki

Gdzie kupić zasłony? Proste wskazówki

Zasłony odgrywają kluczową rolę w aranżacji wnętrz – nie tylko wpływają na estetykę pomieszczenia, ale również regulują dostęp światła, chronią przed spojrzeniami z zewnątrz i pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. Wybór idealnych zasłon może jednak stanowić wyzwanie, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych jest tak wiele opcji. W tym artykule podpowiemy, gdzie najlepiej kupić zasłony i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Alarmy bombowe w lubelskich galeriach

Alarmy bombowe w lubelskich galeriach

Anonimowy mail z informacją o podłożonych ładunkach w trzech lubelskich galeriach przyszedł na skrzynkę pocztową policji.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Nie mam wielu rzeczy do zarzucenia swoim zawodnikom

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Nie mam wielu rzeczy do zarzucenia swoim zawodnikom

Górnik Łęczna wciąż bez pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej. W niedzielę zielono-czarni rywalizowali na wyjeździe z Wisłą Kraków i od 60 minuty grali w przewadze jednego zawodnika, ale mimo to wrócili spod Wawelu bez choćby jednego punktu. Jak spotkanie podsumowali obaj szkoleniowcy?

Zamkną ulicę w centrum Lublina. Kierowcy pojadą inaczej

Zamkną ulicę w centrum Lublina. Kierowcy pojadą inaczej

Na czas trwania Samorządowego Kongresu Trójmorza, dla ruchu zamknięta będzie ulica między CSK, a Urzędem Marszałkowskim.

Ciąg dalszy awarii kanalizacyjnej w Lublinie. Ulica zamknięta dla ruchu

Ciąg dalszy awarii kanalizacyjnej w Lublinie. Ulica zamknięta dla ruchu

Ciąg dalszy awarii kanalizacji sanitarnej w Lublinie. Na czas prac robotników ulica zostaje zamknięta dla ruchu.

Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin trenowali na własnym torze

Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin trenowali na własnym torze

Po zgrupowaniu na Majorce i treningach na rowerach przyszedł czas na to co żużlowcy lubią najbardziej. W niedzielę Orlen Oil Motor Lublin trenował po raz pierwszy w tym roku na Best Auto Arenie

TOP restauracje, które zachwycają Foodies! Sprawdź, gdzie musisz zjeść na RestaurantWeek®!

TOP restauracje, które zachwycają Foodies! Sprawdź, gdzie musisz zjeść na RestaurantWeek®!

Ruszyła wiosenna edycja RestaurantWeek® – największego i najpopularniejszego Festiwalu towarzysko-kulinarnego w Polsce. Pod hasłem #BornToBeFoodie od 4 marca do 17 kwietnia topowe restauracje w całym kraju zapraszają na wyjątkowe, trzydaniowe menu w cenach nawet 50% niższych niż w regularnej karcie! Spotkania przy stole to doskonała okazja, żeby spróbować czegoś nowego i zaskoczyć podniebienie nieoczywistymi smakami. Które restauracje podbiją serca prawdziwych Foodies?

Pomóż im sprzątać i zgarnij fanty. Ruszyła operacja "Czysta Rzeka"
film

Pomóż im sprzątać i zgarnij fanty. Ruszyła operacja "Czysta Rzeka"

Operacja Czysta Rzeka ruszyła z swoją akcją sprzątania terenów zielonych i rzek już po raz siódmy. Mateusz Piekarski, koordynator lubelskiego sztabu akcji opowiada w programie Dzień Wschodzi o tym, jak zostać wolontariuszem oraz co zrobić, aby poza satysfakcją otrzymać coś więcej za przywrócenie lokalnego środowiska do naturalnego stanu.

Lubelski Węgiel Bogdanka nadal sponsorem tytularnym siatkarzy LUK Lublin
galeria

Lubelski Węgiel Bogdanka nadal sponsorem tytularnym siatkarzy LUK Lublin

Dobre wieści dla kibiców siatkówki. Lubelski Węgiel Bogdanka nadal będzie tytularnym sponsorem LUK Lublin. Obie strony właśnie podpisały nową umowę sponsorską, która będzie obowiązywała do końca 2026 roku.

Pełna sala na koncercie chopinowskim w Filharmonii Lubelskiej
galeria

Pełna sala na koncercie chopinowskim w Filharmonii Lubelskiej

215. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina świętowaliśmy w niedzielę 9 marca w Lubelskiej Filharmonii. Koncert utworów wielkiego kompozytora wypełnił całą widownię.

W pierwszym meczu z Legią Motor miał sporo dobrych momentów, ale przegrał 2:5

Motor kontra Legia. W Lublinie szykuje się piłkarskie święto

Szykuje nam się kolejne, piłkarskie święto. W poniedziałek Motor zmierzy się u siebie z Legią Warszawa (godz. 19). Dodatkowym smaczkiem spotkania będzie oczywiście powrót do Lublina byłego trenera żółto-biało-niebieskich Goncalo Feio.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
21. KOLEJKA

Wyniki:

Zepter Legionowo - Gwardia Opole 29:27
Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 25:24
Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 23:28
Azoty Puławy - Śląsk Wrocław 30:27
Górnik Zabrze - Piotrkowianin 39:31
Ostrovia Ostrów Wlkp. - Wybrzeże Gdańsk 34:24
MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 22:30

Tabela:

1. Kielce 21 60 797-542
2. ORLEN Wisła Płock 21 60 700-454
3. Chrobry Głogów 21 40 622-600
4. Ostrovia 20 39 635-597
5. Wybrzeże 21 37 628-647
6. Gwardia Opole 21 33 614-624
7. MKS Kalisz 20 31 563-572
8. Górnik Zabrze 21 29 616-626
9. Azoty Puławy 21 28 661-725
10. MMTS Kwidzyn 21 25 576-617
11. Zagłębie Lubin 21 22 566-673
12. Piotrkowianin 21 19 593-699
13. Legionowo 21 8 568-644
14. Śląsk 21 7 540-659

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!