Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelska Izba Lekarska szuka mieszkań do wynajęcia dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do rodziny i nie narażać swoich bliskich.
Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.
Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.
Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.
Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.
Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.
Dobiegają końca prace przy budowie nowego Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Jego otwarcie planowano na maj, ale ten termin ulegnie zmianie w związku z trwającą epidemią.
Połowa z 40 tysięcy zamówionych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dotarła dzisiaj do Urzędu Miasta w Puławach. W ich dystrybucji do mieszkańców miasta pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Dęblina. Puławianie maski znajdą w skrzynkach na listy.
- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.
Regularne mierzenie temperatury pracownikom przed wejściem do szpitala, a także zorganizowanie bezpiecznej segregacji pacjentów oraz izolacji tych z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych przebywających na izbie przyjęć lub szpitalnym oddziale ratunkowym. To najnowsze polecenie wojewody lubelskiego dla szpitali na terenie województwa lubelskiego związane z walką z koronawirusem.
Spodziewamy się, że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu; na tym etapie rozwoju koronawirusa wiemy, że musimy być cały czas poddani ogromnej dyscyplinie - mówił w poniedziałek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.
– Mamy znacznie więcej pacjentów, m.in. ze względu na ograniczenia przyjęć planowych w innych placówkach. W związku z tym z dnia na dzień rosną automatycznie nasze potrzeby dotyczące środków ochrony osobistej – rozmowa z pielęgniarką, która pracuje w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Aplikacja ProteGO pomoże zweryfikować, czy mieliśmy kontakt z osobą zarażoną wirusem; to przyspiesza i pomaga wyjść gospodarce z najcięższego kryzysu i funkcjonować w miarę normalnie - powiedział w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 6 osób jest z woj. lubelskiego. Niestety, zmarła czwórka pacjentów.
W związku z nagłym wzrostem zapotrzebowania na wyroby medyczne, spowodowanym pandemią nowego koronawirusa, kraje rywalizują o ich dostawy z Azji. Niektóre państwa uważają, że USA przejmują ich zamówienia i nie postępują uczciwe. Berlin mówi nawet o "współczesnym piractwie".
Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze i najnowsze informacje.
Osiem nowych przypadków zakażenia w województwie lubelskim. W kraju zmarło dziś dziesięć osób.
Rozmowa z pielęgniarką, która pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym szpitala wojewódzkiego przy Al. Kraśnickiej w Lublinie
Dieta roślinna bardziej sprzyja poprawie naszej odporności, a to jest w tym momencie bardzo ważne. Nie chodzi o to, żeby całkowicie eliminować mięso, jeśli jesteśmy do niego przyzwyczajeni, ale zwracać uwagę na to, żeby jeść jak najwięcej warzyw, owoców, roślin strączkowych – o tym, jak się odżywiać w domu opowiada Dorota Hucał, lubelski dietetyk.
Technologia nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem, ale może dawać pewną ulgę. Należy pamiętać, że nie dla wszystkich osób samotność i izolacja to problem. W ciszy można odpocząć, zwolnić, zrobić bilans życiowy, ustalić priorytety. Ponadto wspólne doświadczenie izolacji jest tym, co wyzwala w ludziach wiele dobra – rozmowa z Anitą Rawą-Kochanowską, doktorem psychologii i terapeutką.
Samorząd miasta przekaże chełmskiemu szpitalowi 100 tysięcy zł na zwalczanie zakażenia, zapobieganie rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczanie skutków COVID-19.
W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim osadzeni szyją maseczki, fartuchy i kombinezony ochronne.
Terapia innowacyjna, której w Lublinie poddano trzech pacjentów z COVID-19, doprowadziła w drugiej dobie po podaniu leku do poprawy ich stanu klinicznego. Udało się zahamować postęp choroby i uniknąć podłączenia ich do respiratora – mówi kierownik kliniki chorób zakaźnych SPSK 1 w Lublinie dr hab. Krzysztof Tomasiewicz.
Najwięcej, bo 500 litrów spirytusu dostanie Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała trzem placówkom alkohol pochodzący z przestępstw. Będzie z niego preparat do dezynfekcji