Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

– Jak pokazują najnowsze badania z Wielkiej Brytanii, kobiety w ciąży chorują pięciokrotnie częściej na COVID-19 w porównaniu nieciężarnymi. Kobiety szczepcie się, bo inaczej umrzecie – alarmuje prof. Anna Kwaśniewska (po lewej), szefowa Kliniki Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie

Młoda kobieta urodziła dziecko, ale sama jest w stanie krytycznie ciężkim. Dramatyczny apel o szczepienie się ciężarnych

28-latka po cesarskim cięciu z COVID-19 jest w stanie krytycznym. – Kobiety szczepcie się, bo inaczej umrzecie – alarmują lekarze z SPSK1 w Lublinie. Trafia tam coraz więcej niezaszczepionych ciężarnych i młodych matek.

Rodzice Ksawerego. - Baliśmy się, że się odwodni, więc pojechaliśmy do nocnej opieki - mówią
Pierwsza strona Dziennika
galeria
film

Zawieźli chore dziecko do szpitala. Kilka godzin po wypisie, 1,5-roczny Ksawery zmarł w domu

O trzeciej nad ranem nasz synek został wypisany ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a przed ósmą już nie żył. Przecież było widać, że z dzieckiem dzieje się coś złego – rozpaczają rodzice 18-miesięcznego Ksawerego. Sprawę bada prokuratura.

Po pacjentów przyjadą nowe karetki. Jedna trafi na Bronowice, druga do Annopola
galeria

Po pacjentów przyjadą nowe karetki. Jedna trafi na Bronowice, druga do Annopola

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie ma dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem. Kosztowały ponad milion złotych.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin tylko częściowo wspomaga inne placówki medyczne w leczeniu zakażonych koronawirusem. Trafiają tu bowiem tylko osoby w stanie lekkim i średnim. Wczoraj było tu blisko 100 pacjentów
Pierwsza strona Dziennika

Znikające oddziały w szpitalach, utrudniony dostęp do leczenia. "Planowe przyjęcia będą przesuwane"

Coraz więcej szpitalnych oddziałów w regionie jest przekształcana w covidowe, kosztem dostępu do leczenia pozostałych pacjentów. – Planowe przyjęcia będą przesuwane, bo nie ma innego wyjścia – przyznają dyrektorzy szpitali. Wszystko przez szybko rosnącą liczbę pacjentów z COVID-19 potrzebujących hospitalizacji

Zdarzają się pacjenci, którzy w momencie ciężkiej choroby oczekują pomocy od tych, których argumenty wcześniej odrzucali. Niestety, niektórzy bronią swoich teorii do końca – mówi prof. Mirosław Czuczwar
Rozmowa

Na intensywną terapię trafiają niezaszczepieni lekarze, wykładowcy, duchowni

To karygodne, że ludzie, którzy mogą wpływać na postawy i zachowania innych jawnie negują szczepienia, odrzucając racjonalne argumenty – mówi prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie

Lublin. Nie szczepią się, walczą o życie. Tak teraz wygląda covidowy oddział intensywnej terapii
Zdjęcia
galeria

Lublin. Nie szczepią się, walczą o życie. Tak teraz wygląda covidowy oddział intensywnej terapii

Covidowy oddział intensywnej terapii w szpitalu przy al. Kraśnickiej wypełnił się pacjentami. Trafiają tam coraz młodsze osoby. Żadna z nich nie była szczepiona.

Od poniedziałku każdy pacjent powyżej 18. roku życia, u którego minęło co najmniej 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19 może przyjąć dawkę przypominającą

Od wtorku szczepienie przypominające dla każdego. Dlaczego to ważne?

Od wtorku każdy pacjent powyżej 18. roku życia, u którego minęło co najmniej 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19 może przyjąć dawkę przypominającą.

Zdjęcie ilustracyjne
Raport 31.10.2021 r.

Koronawirus w Polsce. Blisko 77 tysięcy zgonów od początku pandemii

"Mamy 7 145 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej na terenie województwa mazowieckiego (1768) i w Lubelskiem (1052).

Na cmentarz w maseczce ochronnej. Apel ministra zdrowia

Na cmentarz w maseczce ochronnej. Apel ministra zdrowia

Zakładajmy maseczki na cmentarzach, gdy jest tłoczno, bo choć nie ma takiego obowiązku, to jest zdrowy rozsądek oraz troska o siebie i innych – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lubelskie: Policjanci w galeriach. Sypią się mandaty za brak maseczek

Lubelskie: Policjanci w galeriach. Sypią się mandaty za brak maseczek

Na Lubelszczyźnie trwają kontrole przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. W piątek funkcjonariusze wystawili blisko 150 mandatów osobom, które nie miały maseczek - podała policja.

Zdjęcie ilustracyjne
raport, 30.10.2021 r.

W Lubelskiem zmarło 35 chorych na COVID-19. Najwięcej w kraju

W Polsce zmarło 115 osób z infekcją COVID-19, większość miała choroby współistniejące. W ciągu ostatniej doby odnotowano w naszym kraju 9798 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Lubelskie wciąż w czołówce.

Kolejka czekających na wymaz przed punktem w Łęcznej
Alarm 24

Wymaz nie tak szybko. Nawet trzy dni czekania na test

Coraz większe kolejki i nawet trzy dni czekania na test. Pacjenci skarżą się na kolejne punkty wymazowe w Świdniku i Łęcznej.

Oddział Dziecięcy szpitala przy al. Kraśnickiej nie został zgłoszony do wojewody jako wygaszony lub zamknięty. Jednak tak naprawdę wcale nie działa
Magazyn

Zapaść. Nie ma gdzie leczyć dzieci. Historie lekarzy z Lublina i regionu

Lekarze z Lublina wydzwaniają po oddziałach dziecięcych w całym regionie i szukają miejsca dla małych pacjentów, których Uniwersytecki Szpital Dziecięcy nie może już przyjąć z braku miejsc. W tym samym czasie Oddział Dziecięcy szpitala przy al. Kraśnickiej tylko udaje, że działa. Cztery wykazywane tu łóżka do leczenia dzieci to fikcja.

Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Coraz mniej miejsc w szpitalach dla pacjentów niezakażonych koronawirusem

Już ponad tysiąc łóżek dla niezakażonych pacjentów musiało zostać przekształcona w covidowe. To jedna szósta wszystkich miejsc w szpitalach w całym województwie. A zakażeń SARS-CoV-2, również tych, które wymagają hospitalizacji, cały czas przybywa.

Parczew. Rodzice dzieci niepełnosprawnych biorą sprawy w swoje ręce

Parczew. Rodzice dzieci niepełnosprawnych biorą sprawy w swoje ręce

Nowa fundacja chce powołać w powiecie parczewskim specjalistyczną placówkę pomagającą osobom niepełnosprawnym. – Jesteśmy niechlubną białą plamą jeśli chodzi o ten temat – zauważa radny Łukasz Gołąb z Parczewa. Fundacja liczy na wsparcie ze strony samorządów.

W Lublinie będą pokazywać uczniom, jak oglądać swoje ciało

W Lublinie będą pokazywać uczniom, jak oglądać swoje ciało

Uczniowie 26 lubelskich szkół nauczą się, jak oglądać swoje ciało, żeby odpowiednio wcześnie dostrzec niepokojące zmiany na skórze. W taki sposób Lublin włączył się do ogólnopolskiego programu profilaktyki raka skóry.

Oddział pediatryczny w szpitalu przy al. Kraśnickiej tak naprawdę nie działa. Mimo to dyrekcja szpitala nie zgłosiła tego faktu wojewodzie
Pierwsza strona Dziennika

Leczenie dzieci w tym szpitalu w Lublinie to fikcja. Dyrekcja ukrywała, że zamknęła oddział

Chore dzieci z Lublina są wożone nawet do Hrubieszowa czy Janowa Lubelskiego, bo w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym czasami brakuje dla nich miejsc. Ekstremalnie trudną sytuację mógłby ratować Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej. Dzięki relacjom medyków odkryliśmy, że oddział pediatryczny w tym miejscu od roku działa jednak tylko na papierze.

Wczoraj przed południem w punkcie przy ul. Orkana kolejek do wykonania testu nie było. Zupełnie inaczej było dzień wcześniej po południu przy ul. Koncertowej
Alarm24

Punkty wymazowe zaczynają się blokować. 1,5 godziny czekania na test na koronawirusa

Czekała półtorej godziny na zimnie z małym dzieckiem, żeby zrobić test na SARS-CoV-2. – W kolejce było kilkadziesiąt osób, część nie miała maseczek. Czy w Lublinie jest za mało punktów wymazowych, że nie można tego zorganizować sprawniej? – skarży się mieszkaniec Lublina

Na intensywnej terapii w Lublinie sami niezaszczepieni i młodzi. Najmłodszy ma 17 lat

Na intensywnej terapii w Lublinie sami niezaszczepieni i młodzi. Najmłodszy ma 17 lat

Na intensywnej terapii wszystkie miejsca są praktycznie cały czas zajęte. To sami niezaszczepieni, młodzi ludzie. Obecnie mamy zakażonego 17-latka. Jest to pierwszy tak młody pacjent w ciężkim stanie w naszej klinice – mówi prof. Mirosław Czuczwar.

Przez błędy szpital stracił szansę na miliony dotacji. I jeszcze musiał oddawać wydane pieniądze

Przez błędy szpital stracił szansę na miliony dotacji. I jeszcze musiał oddawać wydane pieniądze

Przez błędy w dokumentacji szpital w Lubartowie stracił szansę na 22 mln zł dotacji na budowę SOR-u oraz bloku operacyjnego. Placówka musiała też oddać ponad pół miliona złotych, które zdążyła już wydać.

Lubelskie: Budują nowoczesne centrum medyczne z myślą o seniorach

Lubelskie: Budują nowoczesne centrum medyczne z myślą o seniorach

Ruszyła budowa centrum medycznego dla seniorów w Jaszczowie. Ma być gotowe w listopadzie przyszłego roku.

Zdjęcie ilustracyjne
niedziela, 24.10.2021

Koronawirus. Lubelskie na drugim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń

Ponad 4,7 tysiąca nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 13 osób chorych na COVID-19 – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Wśród ofiar śmiertelnych jest jedna osoba z województwa lubelskiego. Nie miała chorób współistniejących.

Koronawirus. Rekord zgonów w Rosji. Władimir Putin zarządził tydzień wolnego od pracy

Koronawirus. Rekord zgonów w Rosji. Władimir Putin zarządził tydzień wolnego od pracy

Trzeci dzień z rzędu w Rosji stwierdzono rekordowy dzienny przyrost zgonów na Covid-19. W sobotę tamtejsze ministerstwo zdrowia poinformowało o 1075 kolejnych przypadkach śmiertelnych w ciągu ostatniej doby.

"Możesz pomóc"? Inne sposoby nie pomogły, więc prezydent Zamościa udostępnia numer telefonu
Pierwsza strona Dziennika

"Możesz pomóc"? Inne sposoby nie pomogły, więc prezydent Zamościa udostępnia numer telefonu

Już niemal tysiąc osób udostępniło wpis prezydenta Zamościa, który w mediach społecznościowych prosi o pomoc w znalezieniu pediatrów. Chodzi o pracowników szpitalnego oddziału, który nie może działać z powodu braku personelu. Chore dzieci muszą szukać miejsca w szpitalach w innych miejscowościach.

W planach jest także rozpoczęcie zapisów na badania w pracowni rezonansu magnetycznego w każdą sobotę.

Nowy tomograf trafi do szpitala w Lublinie

Nowa pracownia tomografii komputerowej zacznie działać od przyszłego roku w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej. Znajdzie się w niej nowoczesny tomograf zapewniający wysoką jakość badań przy najniższej dawce promieniowania dla pacjenta.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium