24 września ogłosimy kolejny ranking największych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2019. Nie mogłaby ona powstać, gdyby nie pomoc samych firm.
Zgłoszenia można dokonać za pomocą ANKIETY ELEKTRONICZNEJ lub pobierając ANKIETĘ – ZŁOTA SETKA (plik PDF jest edytowalny, ankietę należy pobrać, zapisać na dysku lokalnym i wtedy wypełnić)
Po raz kolejny zwracamy się do lubelskich firm o wypełnienie ankiety, którą zamieszczamy powyżej. Pozwoli nam to przygotować rzetelny i najbardziej miarodajny ranking.
Ankietę prosimy odsyłać na adres: zlotasetka@dziennikwschodni.pl lub tradycyjną pocztą: Dziennik Wschodni, 3 Maja 18/2, 20-078 Lublin w terminie do 24 sierpnia do godziny 10:00.
W związku z pandemią oraz naszą troską o bezpieczeństwo uczestników tegoroczny finału rankingu Złotej Setki został przeniesiony z czerwca na wrzesień.
Złota Setka. Wyniki ubiegłorocznej edycji
W pierwszej dziesiątce Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 znaleźli się tacy giganci, jak: Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek (miejsce 10), Perła Browary Lubelskie SA (miejsce 9), Mastermedia Cioczek i Wójciak sp. jawna (miejsce 8), Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Standard sp. z o.o. (miejsce 7), Stanchem sp. z o.o. (miejsce 6), Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Świdnik SA (miejsce 5). oraz Lubelski Węgiel Bogdanka SA (miejsce 4).
Na III miejscu w Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 znalazła się Stokrotka sp. z o.o. (która zdobyła także I miejsce w kategorii handel). II miejsce w rankingu głównym oraz I miejsce w kategoriach Firma Przemysłowa i Największy Eksporter trafiło do Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.
Zwycięzcą XXIII Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2018 oraz firmą, która zdobyła I miejsca w kategoriach: Duża Firma, Największy inwestor, Największy pracodawca, Największa firma usługowa, Firma o najwyższym zysku netto oraz firma o najwyższym zysku brutto jest PGE DYSTRYBUCJA SA w Lublinie.
Oprócz rankingu głównego zostało uwzględnionych wiele kategorii. W kategorii: Budownictwo pierwsze miejsce otrzymało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów SA. Najlepszą firmą pod względem dynamiki przychodu oraz dynamiki zatrudnienia został Akpol Adam Kuś, natomiast pod względem Dynamiki Zysku Netto bezkonkurencyjna okazała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Ryki. Firmą o najwyższym zysku netto na jednego zatrudnionego została Same Deutz Fahr Polska sp. z o.o. W kategorii Firmy małe i mikro I miejsce otrzymał Lactex sp. z o.o. W kategorii Eko Firma Roku Kapituła nagrodziła gospodarstwo szkółkarskie Moniki Komsty w Klementowicach. W Kategorii Start-Up roku nagrodę otrzymał MakeGrowLab z Puław. Z kolei Rodzinny Park tematyczny Magiczne Ogrody to firma, którą została uznana przez kapitułę za Firmę Dla Rodzin. Nagroda kapituły w kategorii Liderka Internetu trafiła do Elizy Wydrych-Strzeleckiej, znana z prowadzenia bloga modowego Fashionelka oraz autorka e-booków.