Jedyna firma, która zgłosiła się do modernizacji autodromu w Biłgoraju chce za dużo pieniędzy. Dlatego lokalne władze chcą ogłosić kolejny przetarg.
Pierwszy przetarg na wartą ponad 26 mln zł inwestycję nie został rozstrzygnięty. Jedyna firma, która się do niego zgłosiła, chciała o blisko 8 mln więcej, niż gotowe jest zapłacić starostwo.
– Ale ogłosimy kolejny przetarg, to już pewne, w następnym tygodniu – zapowiada Jarosław Bury, kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Informatyki w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju. Bardzo by chciał, żeby w drugim podejściu jednak wyłonić wykonawcę, który stary autodrom, budowany przeobrazi w nowoczesny tor wyścigowy.
– W tym kolejnym zamówieniu na pewno nie zmienimy zakresu prac, bo zależy nam bardzo na tym, aby powstał obiekt na wysokim poziomie – uprzedza starosta Andrzej Szarlip. Ale również ma nadzieję, że teraz potencjalnych wykonawców będzie więcej. Zarząd powiatu zdecydował, że pójdzie im na rękę. – W nowym przetargu na pewno ustalone zostaną takie warunki dostępu, które pozwolą na wzięcie w nim udziału nawet firmom specjalizującym się np. w budowie dróg – zdradza Bury.
Przypomnijmy, że w pierwszym etapie inwestycji, bo w odleglejszych planach jest jeszcze kolejny, przewidziano rozbudowę i modernizację istniejącego toru wyścigowego (do szerokości od 8 do 14,5 metra i długości 1,2 km) na potrzeby organizacji zawodów m.in. kartingowych, samochodowych, motocyklowych i doskonalenia technik bezpieczeństwa jazdy. Jego zaplecze ma stanowić nowoczesny budynek wielofunkcyjny oraz trybuny dla 500 widzów. Powinien też powstać park maszyn z drogami dojazdowymi i zapleczem technicznym oraz strefa serwisowa, a także nowy plac egzaminacyjny na potrzeby WORD. No i jeszcze parkingi z ładowarkami pojazdów elektrycznych, zaplecze sanitarne i ogrodzenia, wały ziemne redukujące hałas, drogi oraz chodniki.
Na to właśnie samorząd zamierza wydać ponad 26 mln zł. Pieniądze ma, bo blisko 15 mln powiat dostał z Polskiego Ładu. Resztę wyłoży z własnego budżetu, ale możliwe też, że z innych źródeł, bo rozmowy na temat finansowania inwestycji są prowadzone m.in. z ministerstwem sportu, a całe zadanie znalazło się na zintegrowanej liście przedsięwzięć dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego do 2030 roku.