Dostawcy jedzenia to osoby, dzięki którym możemy cieszyć się pysznymi posiłkami, bez wychodzenia z domu. Dbają o to, by jak najszybciej dostarczyć zamówienia pod same drzwi klientów. Praca jako dostawca jedzenia niesie ze sobą wiele korzyści, w tym bardzo atrakcyjne, wysokie zarobki. Co więcej, współpracując z partnerem rozliczeniowym, nie musisz zakładać własnej działalności!
Jak zostać dostawcą jedzenia? Gdzie otrzymasz najlepsze warunki partnerstwa? Ile zarabia dostawca Uber Eats, Glovo czy Stuart? Jakie wymagania musisz spełniać, by nim zostać? Sprawdź koniecznie!
Kto może zostać dostawcą jedzenia?
Wymagania na stanowisko dostawcy jedzenia mogą się nieco różnić, w zależności od firmy, w której podejmujesz zatrudnienie. Nie potrzeba natomiast ani wyższego wykształcenia, ani doświadczenia. Pracownik powinien być pełnoletni, cechować się wysoką kulturą osobistą i posiadać telefon z systemem Android lub iOS.
Praca kuriera Uber Eats, Glovo czy Stuart nie musi być wykonywana w pełnym wymiarze godzin. Wiele osób takie zatrudnienie traktuje jako dodatkowe źródło zarobków lub dorobienie sobie do pensji podstawowej.
Jeżeli dostawca jedzenia wykorzystuje do pracy samochód lub skuter, wymaganiem jest posiadanie dokumentów uprawniających do kierowania takim pojazdem (w przypadku auta potrzebne będzie prawo jazdy kategorii B). Decydując się na rozwożenie posiłków samochodem, musimy liczyć się też z dodatkowymi kosztami eksploatacji pojazdu. Dostawcy mogą jednak używać innych środków transportu, np. roweru lub hulajnogi. Nieoceniona jest również znajomość topografii miasta.
Atutem kandydata na to stanowisko z pewnością będzie pogodne usposobienie, wysoka kultura osobista oraz umiejętności miękkie, uprzejmość i wysoka komunikatywność. To bardzo ważne, ponieważ, gdy klient nie będzie zadowolony z obsługi, traci na tym nie tylko pracodawca, ale i sam kurier. Klient ma możliwość ocenienia usługi, a nawet zostawienia napiwku.
Pamiętajmy też, że jeśli nie podejmujemy współpracy z partnerem rozliczeniowym, przed rozpoczęciem pracy w Uber Eats, Glovo czy Bolt musimy założyć własną działalność gospodarczą.
Zalety pracy jako dostawca jedzenia
Jedną z podstawowych zalet jest możliwość pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Wiele firm oferuje również gwarantowaną stawkę godzinową. Możesz więc swobodnie układać grafik i pracować o dowolnej porze, samodzielnie wybierając godziny pracy.
Dostawca sam też decyduje, jakim pojazdem będzie rozwoził zamówienia. Można więc użyć samochodu, skutera, roweru czy nawet hulajnogi. Dzięki temu z łatwością dostosujesz środek transportu do swoich indywidualnych potrzeb.
Kolejną zaletą jest fakt, że praca ta nie wymaga specjalnych kwalifikacji i doświadczenia. Jeżeli więc masz ukończone 18 lat i pozwolenie na pracę na terenie Polski to nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zarabiać jako kurier Uber Eats, Bolt, Glovo, Jush czy Stuart.
Praca jako dostawca jedzenia wiąże się także ze sporymi zarobkami.
Zarobki dostawcy jedzenia - ile może zarobić dostawca?
Jak zostało wspomniane wcześniej, w wielu miastach Polski wynagrodzenie kurierów jest bardzo zadowalające. Na jaką dokładnie kwotę jednak możemy liczyć?
Pensja dostawcy uzależniona jest nie tylko od firmy, w jakiej pracuje czy miasta, ale i od ilości zleceń i godzin pracy. Wpływ ma również praca w święta i weekendy, a także zostawiane napiwki i środek transportu, jakim się poruszamy (w przypadku samochodu należy odliczyć koszty paliwa, aktualne przeglądy i eksploatację). Niektóre firmy gwarantują dodatkowo bonusy pogodowe.
Doświadczone osoby układają swój harmonogram tak, by jeździć w czasie największego zapotrzebowania, co przekłada się na większe zyski.
Podejmując współpracę z partnerem rozliczeniowym, średnie zarobki dostawców mogą wahać się w granicach od 20 do około 35 zł za godzinę, jednak niewykluczone są znacznie wyższe kwoty, sięgające nawet do 50 zł na godzinę! Dzięki temu na przestrzeni tygodnia czy miesiąca jesteśmy w stanie zarobić sporą sumę!
Jak zacząć pracę w charakterze dostawcy jedzenia w Uber Eats, Stuart, Glovo, Bolt Food czy Jush?
Jeżeli chcesz podjąć współpracę z wybranym partnerem rozliczeniowym, najpierw należy zgłosić się do jego biura lub założyć konto na jego stronie. Tam wystarczy zazwyczaj uzupełnić prosty formularz i poczekać na kontakt, a następnie wygenerować i podpisać odpowiednie dokumenty. Aby rozpocząć pracę jako dostawca jedzenia, trzeba też założyć konto w aplikacji, przez którą będziemy odbierać zamówienia. Taka aplikacja daje również możliwość ocenienia usługi kuriera. To przez nią dostawcy otrzymują także napiwki.
Aby pracować jako kurier Glovo, po wygenerowaniu i podpisaniu umowy z partnerem rozliczeniowym, np. Flow Apps, należy przejść do rejestracji w Glovo przez formularz kuriera. Następnie będziemy musieli przejść krótkie szkolenie i odebrać sprzęt z biura Flow Apps lub poprosić o wysyłkę na wskazany adres. Na końcu zostało tylko zalogować się w aplikacji i od tej pory można już przyjmować zamówienia. Z kolei, gdy chcesz rozpocząć pracę jako kurier Stuart, trzeba zarejestrować się na stronie Stuart.
Jak działa Uber Eats? Praca dostawcy jedzenia w aplikacji Uber Eats wymaga rejestracji na stronie Ubera. Następnie trzeba pobrać aplikację Uber Driver, przesłać wymagane dokumenty, poczekać na weryfikację i postępować według dalszych wskazówek. Praca w Uber Eats wymaga również posiadania odpowiedniej torby, którą odbierzesz w biurze partnera flotowego.
A może chcesz pracować dla Bolt Food lub Żabka Jush? Procedura rejestracji w tych aplikacjach będzie wyglądać bardzo podobnie. Podczas rejestracji na Bolt Food należy zaznaczyć, że wybraliśmy partnera flotowego i wpisać jego NIP. W przypadku wyboru Flow Apps wpiszmy NIP 7272850986 i poczekajmy na kontakt od Bolt Food.
Współpraca z Flow Apps - dlaczego warto?
Koszt prowadzenia własnej działalności, w tym opłacania składek ZUS oraz podatku jest bardzo wysoki. Dlatego, jeżeli chcesz podjąć współpracę z firmami dostarczającymi jedzenie i uniknąć przy tym dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem firmy, warto zgłosić się do partnera rozliczeniowego, jakim jest Flow Apps.
Flow Apps umożliwia legalną pracę w aplikacjach takich jak Uber Eats, Bolt Food, Glovo, Lola Market, Jush czy Stuart bez potrzeby zakładania własnej działalności.. Pracujesz na umowie zlecenie. Początkiem roku dostaniesz tylko PIT, na podstawie którego rozliczysz się z urzędem skarbowym.
Partner rozliczeniowy, jakim jest Flow Apps, gwarantuje także jawne i proste umowy, pełne wsparcie, terminowe wypłaty oraz możliwość pracy na kilku aplikacjach jednocześnie. To z kolei pozwoli zwiększyć ilość zleceń i zagwarantuje jeszcze większe zarobki.
Podsumowanie
Aplikacje typu Uber Eats, Glovo czy Bolt Food służą zamawianiu jedzenia z dostawą i z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dostawcy jedzenia odpowiadają natomiast za dowóz produktów do klienta w określonym czasie.
Jeżeli chcesz zostać dostawcą i liczyć na satysfakcjonujące wynagrodzenie, należy nie tylko założyć konto w aplikacji, ale i wykazywać się dużą uprzejmością oraz dobrym kontaktem z klientem. Zamówienia możesz rozwozić w określonych godzinach, które sam ustalasz. Praca ta chętnie wybierana jest więc przez osoby, które potrzebują dodatkowego źródła dochodu oraz przez studentów. Wielu dostawców pracuje też w pełnym wymiarze godzin.
Aby uniknąć zakładania własnej firmy i związanych z tym niedogodności, warto zdecydować się na współpracę z partnerem flotowym, jakim jest Flow Apps. Dzięki temu nie musisz martwić się o formalności.
Co więcej, dzięki Flow Apps możesz pracować na kilku aplikacjach jednocześnie, co z pewnością zapewni pomnożony przychód i pozwoli uzyskać wysokie wynagrodzenie!