Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

(Maria Kolesiewicz)

Lista artykułów:

Christopher Andersen, "Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera” (Wydawnictwo Insignis)

Christopher Andersen, "Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera”

Napisała o nim Keith Richards \"to cwany, mały ch…, muszę mu to przyznać”. O kim? O gwieździe może nawet wszechczasów – o Micku Jaggerze.

Olle Lönnaeus, "Jedyna prawda” (Wydawnictwo REA s.j.)

Olle Lönnaeus, "Jedyna prawda”

To lektura dla amatorów mocnych wrażeń, a w dodatku stosowna do tej pory roku. Rzecz dzieje się zimowej nocy nad skańską równiną, gdzie jest mróz i szaleje zamieć. Czyli – sceneria właściwa dla literatury sensacyjnej skandynawskiej, gdzie oprócz mrożących krew w żyłach wydarzeń, jest mrożąca wszystko aura.

Hans Magnus Enzensberger, "Hammerstein, czyli upór” (Świat Książki)

Hans Magnus Enzensberger, "Hammerstein, czyli upór”

W 1933 roku Hitler po raz pierwszy przedstawił wojskowym z Reichswery swoje plany. Bohater tej książki należał do wojskowej elity. Zresztą, to właśnie u niego – u generała Kurta barona von Hammersteina-Equorda odbywało się owo spotkanie. Generał był już po pięćdziesiątce i osiągnął pułap kariery.

Marek Żebrowski, "Jerzy Giedroyć. Życie przed "Kulturą” (Wydawnictwo Literackie)

Marek Żebrowski, "Jerzy Giedroyć. Życie przed "Kulturą”

Jerzy Giedroyć jest postacią o której życiu sprzed \"Kultury” niewiele się wiedziało, lub też niewiele mówiło. Autor książki – Marek Żebrowski, sięgnął w głąb biografii Redaktora – do jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, wreszcie pierwszych i drugich kroków w międzywojennej polityce.

Wystawa Kamili Czosnyk "Labirynty (metafizyczne)” (Materiały prasowe)

Labirynty (metafizyczne). Wystawa w Centrum Kultury

W piątek (18 stycznia) o godz. 18.00 w Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) Młode Forum Sztuki Galerii Białej zaprezentuje wystawę Kamili Czosnyk \"Labirynty (metafizyczne)”.

Wystawa Julii Curyło "Pokusy, cuda i rozkosze” (Materiały prasowe)

Sacrum czy profanum. Wystawa w Galerii Białej

W piątek (18 stycznia) o godz. 18 w Galerii Białej Centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Julii Curyło \"Pokusy, cuda i rozkosze”.

Gaynor Arnold, "Dziewczyna w błękitnej sukience” (ZNAK litera nova)

Gaynor Arnold, "Dziewczyna w błękitnej sukience”

Skończył się rok Dickensa, ale ten wciąż będzie przypominany i mimo upływu tylu lat jego kolejne opowieści wigilijne, jego książki o ludzkiej nędzy i potrzebie miłości, o życiu niełatwym, choć czasem szczęśliwym wciąż znajdują wiernych czytelników.

Kamil Janicki, "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. Historie prawdziwe” (Wydawnictwo ZNAK)

Kamil Janicki, "Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. Historie prawdziwe”

W II Rzeczpospolitej wiele spraw udawało się \"zamieść pod dywan”. Szczególnie tych, które tyczyły życia prywatnego elit.

Oriana Fallaci, "Wywiad z władzą” (Świat Książki)

Oriana Fallaci, "Wywiad z władzą”

Niedawno czytaliśmy książkę \"Kapelusz cały w czereśniach” – niezwykłą historię rodziny Oriany Fallaci, napisana z niesamowitą pasją, skrupulatnością i wyobraźnią. Dziś kolejny tytuł tej autorki – \"Wywiad z władzą”.

To jest tatuś nowo narodzonego gibbona białorękiego. Jego potomka nie można jeszcze sfotografować, b

Zoo w Zamościu: Tata gibbon dumny z syna

Po poznańskim i wrocławskim to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Właśnie świętuje swoje 95-lecie i może pochwalić się nowymi nabytkami i przychówkiem