Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To się nazywa promocja i zdeklasowanie rywali. Podstawówka w Skokowie (gmina Opole Lubelskie) zdobyła więcej głosów w budżecie obywatelskim, niż wszyscy pozostali autorzy projektów. Szkoła walczyła o rozbudowę placu zabaw.
Nie robię tego dla siebie, tylko dla młodych, żeby się nie bali – mówi Kazimierz Strzelec, który przez kilka lat walczył, by jego gmina Niedrzwica Duża przestała być „strefą wolną od LGBT”. Radni właśnie ustąpili w tym sporze. Cichcem, chyłkiem i znienacka.
Miasto szukając oszczędności zapowiada ograniczenia w wykorzystywaniu miejskiego oświetlenia. Mieszkańcy będą musieli się przyzwyczaić do ciemności.
Głos jednego radnego przesądził o losach uchwały, którą Rada Gminy w Chodlu odrzucała blisko pół roku. Chodzi o przekształcenie tamtejszego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w jednostkę budżetową. Kartą przetargową w tym sporze były długi zakładu dostarczającego mieszkańcom wodę.
Uwaga, uwaga ostatni pociąg po wąskich torach odjedzie w sobotę o godz. 12.30 z Karczmisk do Poniatowej. Tak zakończy się kursowanie Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej, według rozkładu jazdy. Turystyczna atrakcja powiatu opolskiego będzie się pojawiać, ale ze specjalnych powodów.
W środę zaczęły się konsultacje społeczne, które mają zakończyć żywot szkoły w Głusku (gmina Karczmiska). Zakończyć formalnie. Władze gminy nie mają pomysłu na to, co zrobić z budynkiem w którym kiedyś uczyło się 150 dzieci, a od wielu miesięcy stoi pusty.
Rano do urzędu w Poniatowej mają trafić listy, które przygotowali sołtysi. Władze chcą się zorientować, ile węgla powinny kupić i dostarczyć mieszkańcom. Są sołectwa, w których 80 proc. gospodarstw jest zainteresowanych tą ofertą.
Jest okazja by wziąć udział w bardzo specjalnym międzynarodowym projekcie i dołączyć do setek osób, które już podarowały tancerzom swój sposób poruszania, jakiś gest. – Zdecydowałam się gdy zobaczyłam jaki jest efekt i gdy się okazało, że chodzi jedynie o rozmowę ze mną – mówi mieszkanka Lublina, która weźmie udział w „Motus Mori: Museum”. Choreografka szuka uczestników, którzy nie mieli kontaktu z tańcem
W Lublinie powstało muzeum selfie. – Inspirowało nas Muzeum Lodów w Nowym Jorku i Yayoi Kusama, japońska artystka – mówi pomysłodawczyni przestrzeni stworzonej specjalnie dla fotografów-amatorów i profesjonalistów. Fotogeniczne miejsca to pomysł na biznes i reklamę. Przygotowują je nawet poważne instytucje kultury.
Nowa latarnia stała tydzień i wjechało w nią auto. Mieszkańcy Poniatowej wyliczają ile było niebezpiecznych sytuacji, które mogły się skończyć tragicznie. Na sołeckim spotkaniu zadecydowali: chcemy barier przy szosie. Marszałek województwa mówi: nie, wskazując na chodnik i znaki ograniczające prędkość