Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dziś mieszkańcy decydują na co pójdzie przyszłoroczny budżet obywatelski. Głosowanie trwa w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) od godz. 17.
Uzdrowisko Nałęczów, w którym leczą się już pacjenci z Kuwejtu, ma szansę na współpracę z innymi krajami arabskimi m.in. Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Arabią Saudyjską
Ponad tysiąc wolontariuszy wzięło udział w niedzielnej wielkiej ulicznej zbiórce darów w Lublinie w ramach XXIV ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Jak co roku wzięli w niej udział także dziennikarze Dziennika Wschodniego. W „Stokrotce” przy ul. Żelazowej Woli zebraliśmy trzy pełne wózki produktów spożywczych, słodyczy i środków czystości. Do tego kilkadziesiąt worków z ubraniami i zabawkami.
Zakończyły się ekshumacje szczątków pary prezydenckiej. Zbadane też zostaną wszystkie ciała ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zostały spopielone. Według prokuratury, badania sekcyjne będą miały znaczenie dla określenia przyczyny śmierci ofiar, a także przyczyn katastrofy z 2010 roku.
Oczyszczalnia ścieków w Bochotnicy (gm. Kazimierz Dolny), której modernizacja kosztowała blisko 4 mln zł mocno szwankuje. Wszystkie usterki wykonawca miał usuwać na bieżąco. Radni sprawdzą czy rzeczywiście tak było.
Wanda Bajkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli, nie zgadza się z zarzutami Rzecznika Praw Pacjenta i karą finansową w wysokości 210 tys. zł. Podkreśla, że w jej placówce nie łamie się praw pacjentów.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej odstąpiło od umowy z polsko-czeskim konsorcjum firm Block i JP Contracting, które było odpowiedzialne za rozbudowę szpitala i chce, żeby wykonawca zapłacił karę w związku z tym, że inwestycja nie została dokończona.
Najlepsi polscy tancerze spotkają się już w najbliższy weekend w Lublinie na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich. Podczas tej najważniejszej dla tanecznego sportu imprezy zostaną wyłonieni tegoroczni mistrzowie i wicemistrzowie Polski, zostaną także wytypowani reprezentanci na mistrzostwa świata i Europy.
Państwo Orzechowscy z Wilkołaza boją się, że stracą mieszkanie w budynku zarządzanym przez dyrektora zespołu szkół. Umowa najmu lokalu obowiązuje tylko do końca roku. – Ze swojej strony zrobię wszystko, żeby pomóc – zapewnia wójt gminy.
Szybko rośnie liczba urodzeń pozamałżeńskich. Już niemal co piąte dziecko w Lubelskiem jest nieślubne