Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ostatni pacjenci z COVID-19 wczoraj zostali wypisani ze szpitala w Parczewie. We wszystkich szpitalach w województwie lubelskim jest już ponad czterokrotnie mniej pacjentów z COVID-19 niż w szczycie trzeciej fali. Zmiany szykują się także w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin, gdzie wczoraj leczono zaledwie 12 osób
Rozmowa z Anną Felińską, dyrektor Szkoły Policealnej-Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie, które obchodzi 65-lecie.
Uwolnienie patentów to jedna z kluczowych kwestii, jeśli chcemy szybciej osiągnąć odporność populacyjną na poziomie globalnym i zapewnić faktyczną ochronę przed wirusem. Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Zdarzają się pacjenci, którzy tak długo zwlekali z operacją zaćmy, że stracili wzrok - alarmują okuliści i apelują, żeby nie bagatelizować objawów choroby.
Szpitale wracają do leczenia niezakażonych pacjentów, którzy w trzeciej fali epidemii mieli do niego bardzo utrudniony dostęp, albo nie mieli go wcale. Do 7 czerwca w całym województwie ma być odmrożonych ponad 1080 łóżek covidowych.
Zdecydowałem się na szczepienie, bo chcę wrócić do normalnego życia – mówi 17-letni Mikołaj, który zaszczepił się wczoraj przeciwko COVID-19. Tylko w poniedziałek w jednym z lubelskich szpitali zaszczepiło się blisko 200 niepełnoletnich pacjentów
Sytuacja kobiet w Polsce po publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest dramatyczna. Rozmowa z dr n. med. Grzegorzem Pietrasem, ginekologiem i wiceprezesem Lubelskiej Izby Lekarskiej.
Czy to bezpieczne? – obawiają się ozdrowieńcy, którzy mogą znacznie szybciej skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19. Skierowanie dostaną już po 30 dniach od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej musieli czekać trzy razy dłużej.
Studenci będą płacić 2 złote za godzinę praktyk w szpitalu w Hrubieszowie. Tak zdecydowała nowa dyrektorka lecznicy. – To jakiś absurd – dziwią się szefowie innych szpitali, a pierwsi studenci już zapowiadają, że nie skorzystają.
Niewiele brakuje do pierwszej oceny skuteczności immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców, która może stać się lekiem na COVID-19. Jest też szansa na przyśpieszenie badań nad amantadyną. Liderem obu projektów są lubelskie kliniki.